در خاطره روزها ۱۹ مرداد ۱۳۹۷- ۱۰ اوت

اندازه متن
Aa Aa

در خاطره روزها ۱۹ مرداد ۱۳۹۷

استمداد براي توقف قتل عام

استمداد براي توقف قتل عام

۱۹ مرداد ۱۳۶۷-۱۰ اوت استمداد براي توقف قتل عام

«مسعود رجوي» رهبر مقاومت ايران طي اطلاعيه يي از ملل متحد و تمام سازمانهاي مدافع حقوق بشر براي توقف اعدامهاي گستردة زندانيان سياسي در ايران استمداد كرد.

 

 

اقدام نمایندگان ‍پارلمان اروپا

اقدام نمایندگان ‍پارلمان اروپا

۱۹ مرداد ۱۳۹۴-۱۰ اوت اقدام نمایندگان ‍پارلمان اروپا

در پی مرگ ۱۲۰۰مهاجر در ماه آوریل در نزدیکی سواحل ایتالیا، گروهی از نمایندگان پارلمان ایتالیا، با ارائه استراتژی جدیدی خواهان حل مشکل پناهجویان شدند. مهمترین محورهای این استراتژی پذیرش مسئولیت در قبال پناهجویان از سوی تمام کشورهای بود.

 

 

درگذشت كنفوسيوس حكيم

درگذشت كنفوسيوس حكيم

۱۹ مرداد -۱۰ اوت «۴۷۹ پيش از ميلاد» درگذشت كنفوسيوس حكيم

«كنفوسيوس» حكيم و فيلسوف چيني در ۵۵۱ سال قبل از ميلاد در «شاندونگ» چين به دنيا آمد. افكار «كنفوسيوس» بر پاية اخلاقيات، مسؤليت و وفاداري به آداب و رسوم ملي وخانوادگي است. گفته می‌شود که وی سه هزار شاگرد داشته و در میان آن‌ها چند تن جزو دانشمندان آینده بوده‌اند.

 

 

دورزدن کره زمین

دورزدن کره زمین

۱۹ مرداد -۱۰ اوت «۱۵۱۹ ميلادي» دورزدن کره زمین

 فردیناند ماژلان با 5كشتي به قصد دورزدن كره زمين بندر سويل در اسپانيا را ترك‌كرد. او  دریانوردی پرتغالی بود که به دولت اسپانیا خدمت می‌کرد. . اگرچه خود درمیانه سفر درگذشت، گروهی از افرادش توانستند در ۱۵۲۲ میلادی کره زمین را با موفقیت دور بزنند و به اروپا بازگردند.

 

 

 

افتتاح موزه لوور

افتتاح موزه لوور

۱۹ مرداد -۱۰ اوت «۱۷۹۳ ميلادي» افتتاح موزه لوور

ساختمان تاريخي لووْرْ در ابتدا در 1204ساخته شد. اين قصر با شكوه زماني مقر پادشاهي شاهان فرانسه بوده تا اين‏كه پس از انقلاب كبير فرانسه، كميته‏اي جهت ايجاد يك موزه در اين ساختمان تشكيل شد. در نهايت در این روز  موزه بزرگ لووْرْ در اين محل افتتاح گرديد.