روزنامه لالیبربلژیک؛رادیوفرانس‌انفو-رژیم ایران به تروریسم حکومتی متهم است

اندازه متن
Aa Aa

اشتراک گذاری:

روزنامه لالیبربلژیک؛رادیوفرانس‌انفو-رژیم ایران به تروریسم حکومتی متهم است

روزنامة لا ليبر بلژيك – ۹ اوت ۲۰۱۸:

رژيم تهران متهم به تروريسم حكومتي

وکيل شوراي ملي مقاومت مي‌گويد:

شواهدی قوی وجود دارد که حمله به گردهمايي پاريس

 در بالاترين سطح حكومت ايران تصميم‌گيري شده است

 

شوراي ملي مقاومت به بسته‌شدن سفارتخانه‌هاي رژيم ايران

در اروپا فراخوان مي‌دهد

و آنها را «مراکز جاسوسي» و « آماده‌سازي تروريستي»

 ارزيابي مي‌کند

روزنامة لاليبر بلژيك – ۹ اوت ۲۰۱۸ درگزارشی از کنفرانس مطبوعاتی بروکسل  درباره«حملة خنثي‌شده تروریستی توسط مقامات بلژيکي» با نقل اظهارات ويليام بوردون وکيل برجسته فرانسوی در این کنفرانس می نویسد:  او شوراي ملي مقاومت ايران، ائتلاف مخالفان رژيم ايران را نمايندگي مي‌کند که هدف يك حملة نافرجام عليه گردهمايي اپوزيسيون ايران در پاريس بوده و در آن چندين شخصيت سياسي نيز حضور داشتند.

دو مظنون در بلژيک دستگير شدند، در حالي که با خود مواد منفجره حمل مي‌کردند. نفر سوم نيز در فرانسه دستگير و هفته پيش به مقامات قضايي بلژيک تحويل داده شد. مظنون چهارم که در آلمان دستگير شده است مسئوليت رژيم ايران را برملا مي‌کند. او که يک ديپلمات با رتبه دبير سوم در سفارت (رژيم) ايران در وين و عضو وزارت اطلاعات (اين رژيم) است، بنا بر اظهارات مقامات قضايي، فرماندهي حملة نافرجام پاريس را بر عهده داشته است. وکيل شوراي ملي مقاومت مي‌گويد: «تمركز شديدي از شواهد وجود دارد که ما را به اين باور سوق مي‌دهد که اين حمله در سطحي بسيار بالا تصميم گيري شده است، حتي در بالاترين سطح حكومت ايران». از نظر او « طراحي فني» اين حمله هرگونه ظن کار آماتوري را منتفي مي‌کند.

روزنامة لاليبر بلژيك ضمن اشاره به این که شخصيت ها و پارلمانترهایی که از کشورهای اروپایی و آمریکا و عربی در این رابطه اقدام به ثبت شکایت کرده اند، می افزاید: شوراي ملي مقاومت فراخوان به بسته‌شدن سفارتخانه‌هاي (رژيم) ايران در اروپا داده است که آنها را به‌عنوان «مراکز جاسوسي» و «خانه‌هاي آماده‌سازي تروريستي» ارزيابي مي‌کند؛ (اين شورا هم‌چنين) «تروريسم حكومتي» (اين رژيم) را که به گفتة محمد محدثين مسئول کميسيون خارجة شوراي ملي مقاومت، در بيش از ۴۰۰ حملة تروريستي در خارج از مرزهاي (ايران) دست داشته است محکوم مي‌کند.

اشتراک گذاری: