مطالب طنز روز – ۲۰مرداد۱۳۹۷

اندازه متن
Aa Aa

مطالب طنز روز – ۲۰مرداد۱۳۹۷

کاریکاتورها و مطالب طنز در رسانه ها و شبکه های اجتماعی

 

خمینی گفته بود مجلس عصارة فضائل ملت است و در برابر او همان موقع رهبر مقاومت مجلس آخوندی را عصارة رذائل رژیم توصیف کرد و حالا ببینید که روزنامه‌ خود رژیم چگونه به زبان طنز به این توصیف مهر تأیید می‌زند.

روزنامة حکومتی جهان صنعت با اشاره به دزدی های اعضای مجلس ارتجاع که در جریان استیضاح ربیعی رو شد از جمله نوشته است: « شفافیت اطلاعات یعنی اینکه اگر وزیری در جلسه استیضاح خود نماینده‌ای را ضایع و افشا کرد که نامبرده از ایشان تقاضاهایی داشته، نماینده هم افشا کند که پسر وزیر با پسر چند نفر دیگر در دوبی دفتر تجاری دارند! الان در مجلس شفافیت بسیار خوبی در جریان است… نمایندگان حتی دقیقا از میزان بخوربخورها هم خبر دارند و اینکه یکدفعه یکی‌شان اعلام می‌کند از 11 میلیارد یورویی که دولت برای واردات با دلار جهانگیری اختصاص داده بود‌، 9 میلیاردش ناپدید شده، اصلا عجیب نیست. ما هم در محل‌مان پیرزن‌هایی داریم که در پارک جمع می‌شوند، سبزی پاک می‌کنند و آمار تک‌تک خانه‌های محل و آدم‌های داخل خانه و روابط افلاطونی و غیرافلاطونی‌شان را دارند ولی کار خاصی نمی‌کنند. فقط می‌نشینند سبزی‌شان را پاک می‌کنند بعد هم که فاجعه‌ای در حال رخ دادن بود یک چاه نفت را می‌ریزند روی آتش و ماجرا را بدتر می‌کنند. وقتی می‌گوییم مجلس عصاره ملت است من دقیقا یاد این صحنه‌ها می‌افتم!

خوبه یادآوری کنم همین روزنامه باند روحانی از مدره نمایی وزیر ارتباطات که البته منحصر به پوشیدن شلوار جین میشه نتیجه گیری باندی خودش را کرده و از وارفتگی و وادادگی نظام استقبال هم کرده. جهان صنعت باعنوان : رای من شلوار آذر جهرمی» نوشته:

میوه همه این 100 سال آذری جهرمی است که الان وقت چیدنش است… مسیر تجدد از وزیر اصولگرای ارزشی، شلوار جین بپوشه با تی‌شرت آستین‌کوتاه.

صدای من رو از قله آزادی می‌شنوید… از منتهای مسیر مدرنیته… از اندِ تجدد…یک وزیر دولت جمهوری اسلامی با تی‌شرت آستین‌کوتاه و شلوار جین… می‌فهمید چی میگم؟ شلوار جین!… من توی شلوار جین آذری جهرمی «وال استریت» و «سیلیکون‌ولی» رو می‌بینم.

اما در شبکه های اجتماعی سوژه اول خامنه ای است. که برای آرامش دلواپسانش گفته بود« هیچکس هیچ غلطی نمی تواند بکند».

این هم پاسخ در شبکه های اجتماعی:

ولی فقیه درمانده بعد از ادعای هیچ کس هیچ غلطی نمی تواند بکند در مواجهه با کارنامه فساد اقتصادی نظامش می گوید: علی الخصوص خودم

«چرخه سرنگونی» تابلو بعدیه که موقعیت خامنه ای در قیام مردم ایران را تصویر کرده:

سایت اینترنشنال هم این کاریکاتور را منتشر کرده:

-آخوند سمت چپ میگه:دلم براي روزايي که ميشد(بدون هزينه) شعار عليه آمريکا بديم تنگ شده!

-آخوند دیگه هم پلاکارد :مرگ بر تحريمهاي بزرگ! دستشه