نگاهی به روزنامه‌های حکومتی امروز – ۲۱مرداد۱۳۹۷

اندازه متن
Aa Aa

نگاهی به روزنامه‌های حکومتی امروز – ۲۱مرداد۱۳۹۷

عمده ترین مطالب روزنامه های امروز رژیم

 

عمده ترین مطالب روزنامه های حکومتی امروز یکشنبه 21مرداد شامل بحث مذاکره یا عدم مذاکره با آمریکا، تایید یکی از لوایح چهارگانه اف ای تی اف توسط شورای نگهبان خامنه ای، حملات باندی حول مسائل اقتصادی و سیاسی است که در لابلای این مطالب البته وحشت از قیام مردم و بی آیندگی رژیم موج می زنه.

مثلا کیهان خامنه ای در مطلبی با عنوان « تجمع طلاب و روحانیان تهرانی با شعار «روحانیت صدای مردم» نوشته: طلاب و روحانیان تهران در راستای حقوق ملت و حمایت از مطالبات اقتصادی و معیشتی مردم در حوزة علمیه مروی تجمع کردند. کیهان برای جلب اعتماد مردم و اثبات حکومتی نبودن این تجمع از قول سردمدار این اقدام نوشته که« شاید فقط 5 درصد از روحانیت در مناصب حکومتی حضور داشته باشند و برخوردار قلمداد شوند، اما بر حسب اطلاعی که دارم بالای 90 درصد طلاب و اساتید حوزه علمیه در فقر اقتصادی بسر می‌برند». روزنامه های باند روحانی از تایید قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم در تیترهایشان استقبال کرده اند: آرمان تیتر زده: افق روشن پيش‌روي FATF

آرمان در تیتر دیگری نوشته: چراغ سبز به حل بحران

جهان صنعت تیتر زده: تلاش برای  همگرایی با اروپا

موضوع دیگر روزنامه‌های امروز، مذاکره با آمریکاست همچنان در کانون دغدغه های هر دو باند حاکم قرار دارد.

کیهان خامنه ای در یادداشت روزش 32 مورد ضررهای مذاکره با آمریکا برای رژیم را فهرست کرده و بی ظرفیتی نظام برای زیست در جامعه جهانی را به نمایش گذاشته. کیهان ازجمله این پیامدها نوشته: یأس و سرخوردگی در جبهه درونی نیروهای انقلاب.

ایجاد دو قطبی و شکاف در جامعه و در بین دولت و ملت.

تضعیف محور مقاومت و افول جایگاه ایران در منطقه.

زیر سؤال رفتن تصمیمات سیاسی مسئولین نظام در عرصه‌های داخلی و بین‌المللی.

روزنامه های باند روحانی در مورد مذاکرات دچار ضد و نقیض گویی شده اند.

آرمان به نقل از نصرت الله تاجیک دیپلمات سابق رژیم از یک سو نوشته است« روش ترامپ، یک روش چماق و هویج است که هم فشار سیاسی و اقتصادی می‌آورد تا امتیاز بیش‌تری بگیرد و هم به نوعی طرف را متقاعد می‌کند تا شرایط را بپذیرد». و از سوی دیگر افزوده است« بعید می‌دانم بتوانیم یک مذاکره خوب، موفق و برد – برد برای دو طرف از دل مذاکره ترامپ و روحانی بیرون بیاوریم، لذا پیشنهادم این است برای این‌که ساختار و ظرفیت لازم برای مذاکره فراهم شود، درسطوح وزرای خارجه دو کشور سلسله مباحثی شروع و چارچوبی تهیه شود و بعد از آن وارد مذاکرات در سطح بالا شویم». آرمان در مطلب دیگری به قلم علی بیگدلی یک کارشناس دیگر باند روحانی نوشته است« اگر قرار است اقدامی هم بشود به نظر من ابتدا ملاقات مطرح شود، نه مذاکره. بعد از ملاقاتی کوتاه، می‎توان وارد مذاکره جدی شد».

روزنامه های باند خامنه ای از جمله حمایت و وطن امروز نامه خامنه ای به قوه قضاییه را انعکاس داده اند که نمایشی برای دور زدن صورت مسئله بحران اقتصادی، از طریق اعدام و مجازات به اصطلاح مفسدین اقتصادی البته دست چندم است.