در خاطره روزها ۲۳ مرداد ۱۳۹۷- ۱۴ اوت

اندازه متن
Aa Aa

 

در خاطره روزها ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

افشای پروژه‌های اتمی رژیم آخوندی

افشای پروژه‌های اتمی رژیم آخوندی

۲۳ مرداد ۱۳۸۱-۱۴ اوت افشاي پروژههاي اتمي رژيم آخوندي

نمايندگي «شوراي ملي مقاومت ايران در یک کنفرانس مطبوعاتی در واشینگتن سایت اتمی نطنز و پروژه آب سنگین در اراک را افشا کرد. افشای این دو مرکز مهم و اصلی پروژه اتمی، ضربه‌یی خردکننده بر سیاست برنامه اتمی رژیم ایران بود.

 

 

در گذشت برتولت برشت

در گذشت برتولت برشت

۲۳ مرداد -۱۴ اوت «۱۹۵۶ ميلادي» در گذشت برتولت برشت

نمایش‌نامه‌نویس و کارگردان تئاتر و شاعر آلمانی با گرایش‌های سوسیالیستی و کمونیستی بود .برتولت برشت را بیشتر به عنوان برجسته‌ترین نمایش‌نامه‌نویس تئاتر روایی ، می‌شناسند. اما او درعین‌حال، شاعری خوش‌قریحه نیز بود. او نمايش‌نامههايي عليه فاشيسم نوشت و به افشاي پيامدهاي فاشيسم بر انسانها پرداخت كه چگونه انسان‌ها را مسخ مي‌كند.

 

 

استقلال پاکستان

استقلال پاکستان

۲۳ مرداد -۱۴ اوت «۱۹۴۷ ميلادي» استقلال پاكستان

با اوج‌گيري مبارزات استقلال طلبانة مردم «هند»به رهبري «گاندي»؛ بخشي از مسلمانان شرق هند، خواستار اعلام كشوري جديد به رهبري «محمدعلي جناح» شدند. در اين روز، پاكستان مستقل شد.

 

 

قانون رفاه اجتماعی و بازنشستگی

قانون رفاه اجتماعی و بازنشستگی

۲۳ مرداد -۱۴ اوت «۱۹۳۵ ميلادي» قانون رفاه اجتماعي و بازنشستگي

فرانکلین روزولت قانون امنیت اجتماعی آمریکا را امضا  و برنامة بازنشستگی دولتی را ایجاد می‌کند. طبق این برنامه افراد با رسيدن به‌سن معيني از مزاياي بازنشستگي برخوردارشوند، به‌اين شرط که درعمر خود دست کم چهار سال کارکرده و درصدي از درآمد خود را به صندوق پرداخت‌کرده باشند.

 

 

صدور نخستین گواهی‌نامه رانندگی

صدور نخستین گواهی‌نامه رانندگی

۲۳ مرداد -۱۴ اوت «۱۸۹۳ ميلادي» صدور نخستين گواهي‌نامه رانندگي

نخستين گواهي‌نامه رانندگي جهان در «فرانسه» صادر شد. همچنين شماره گذاري اتومبيل و آزمايش رانندگي جهت صدور گواهي‌نامه اجباري شد.