واشنگتن پست: با شعار «ايران ، اخراج!» كنسولگری رژیم ايران را آتش زدند

اندازه متن
Aa Aa

واشنگتن پست: با شعار «ايران ، اخراج!» كنسولگری رژیم ايران را آتش زدند

روزنامه واشنگتن پست، در مطلبی در مورد خشم مردم عراق نسبت به دخالتهای رژیم ایران از جمله نوشت، تظاهركنندگان گفتند كه آنها كنسولگری رژیم ایران را هدف قرار دادند تا خشم خود را نسبت به سوء رفتارهاي شبه نظامیان مورد حمايت این رژیم در بصره و همچنين آنچه كه آنها نفوذ زياده از حد تهران در شهرشان و در سياست از هم پاشيده عراق مي‌بينند، نشان دهند.

اعتراض علیه تاخت و تاز شبه نظامیان وابسته به رژیم ایران

واشنگتن پست در این مطلب که روز جمعه ۱۶شهریور۹۷  درج شده نوشت:‌

تظاهركنندگان شكايت دارند كه شبه نظامیان در بصره تاخت و تاز مي‌كنند؛ آنها آدمربايي كرده و پول از مخالفان خود اخاذی مي‌كنند و فضايي از خوف و وحشت ايجاد كرده‌اند. آنها مي‌گويند كه رژیم ايران به ميليشياها قدرت داده تا خود را به هزينة ساكنان شهر ثروتمند سازند.

یک كارگر 50 ساله مي‌گويد، “ايران بصره را با باندهای مسلحش بي‌ثبات كرده است. آنها دست بالا را در اينجا و با سياستمداران در بغداد دارند. من از هر كشور خارجي خواهان كمك هستم چرا كه ما عراق را به رژیم ايران باخته‌ايم.

یادآوری میشود، تظاهرات در اوايل ماه ژوئيه در بصره و ديگر شهرهاي اصلي شيعه بر سر كمبود برق و آب تميز طي ماه‌هاي سوزان تابستان شروع شد اما در روزهاي اخير در حاليكه سياستمداران نتوانسته‌اند يك دولت ملي را 4 ماه پس از انتخابات ماه مه تشكيل دهند، اين تظاهرات‌ها بزرگتر و خشونت‌بارتر شده است.

تظاهرات جوانان با شعار ایران، اخراج اخراج

تظاهركنندگان گفته‌اند كه بواسطة آب غيرقابل آشاميدن و زيرساخت‌هاي در حال فروپاشي شهر به عمل كشانده شده‌اند و به تلخي متذكر مي‌شوند كه بصره محل مركزي صادرات نفت عراق است اما با اينحال يكي از بدترين شهرها بلحاظ عمران است.

طي روز، گروه‌هاي مختلف تظاهركنندگان، منجمله بسياري زنان، عليه فساد دولتي و بيكاري شعار داده و ميادين اصلي و بلوارها را بمنظور تظاهرات صلح‌آميز اشغال مي‌كنند.

در حاليكه شب فرا مي‌رسد، ستون‌هاي بزرگي از جوانان تا 30 ساله خيابان‌ها را در اختيار خود مي‌گيرند و بسوي هر سمبلي از قدرت حكومتي بسرعت حمله میبرند و ترافيك را مختل مي‌كنند.

عليرغم تظاهرات‌هاي روز و اخلال‌هاي شبانه، ساكنين به كار خودشان مشغول هستند… در مواردي آنها به كنار مي‌روند تا براي گروهي از جوانان كه شعارهايي نظير “ايران، اخراج، اخراج!” و “اگر بميريم، مي‌ميريم، تا كشور زنده بماند” ميدهند راه باز كنند.

 

بیشتر بخوانید:

·       آسوشیتدپرس: تظاهر کنندگان بصره عکس خامنه‌ای را لگدکوب کردند

·       به آتش کشیدن مقرهای شبه نظامیان وابسته به رژیم ایران در بصره

·       از داخل کنسولگری سوخته رژیم ایران در بصره

·       سازمان مجاهدین خلق ایران در سالگرد تاسیس، خاری در گلوی رژیم ایران

 به نقل از سایت سازمان مجاهدین خلق ایران

واشنگتن پست: با شعار «ايران ، اخراج!» كنسولگری رژیم ايران را آتش زدند