دستگیری در کردستان، واکنش رژیم به اعتصاب سراسری

اندازه متن
Aa Aa

دستگیری در کردستان، واکنش رژیم به اعتصاب سراسری

روز چهارشنبه همزمان با اعصاب سراسری در شهرهای کردنشین ایران  مأموران اطلاعات آخوندی شماری از هموطنان را دستگیر کردند. این اعتصاب در اعتراض به اعدام سه مبارز کرد و حمله موشکی به احزاب کردی  در عمق خاک عراق صورت گرفت.

اسامی برخی از بازداشت شدگان عبارتند از: مختار زارعی، رشید ناصرزاده، خلیل گنجی، محمد ازکات، دلیر روشن، احمد تبیرە، سوران دانشور، آرام فتحی، مسلم بهرامی، خالد حسینی و  مظفر صالح‌نیا

 

اعتصاب عمومی در شهرهای کردستان

از صبح چهارشنبه ۲۱ شهریورماه ، بازاریان و کسبه در 28 شهر در استانهاي کردستان ایران ، آذربایجان غربی  و کرمانشاه از جمله در ارومیه؛ نقده، مهاباد، سنندج، ديواندره، قروه، اشنویه، سقز، مریوان، بوکان، دهگلان، پاوه، کامیاران، بانه، سردشت؛ قصرشیرین؛ کامیاران؛ سرپل ذهاب، شهرک نودشه و کرمانشاه در اعتراض به اعدام سه مبارز کردرامین حسین پناهی؛ زانیار مرادی و لقمان مرادی و همچنین حملات موشکی و تروریستی به احزاب کردی در عمق خاک عراق؛ به اعتصاب سراسری دست زدند.

 

تدابیر امنیتی و سرکوبگرانه برای مقابله با اعتصاب عمومی

مزدوران و ماموران اطلاعاتی و امنیتی رژیم مغازه داران و بازاریان را تهدید کردند که محلهای کسب و کار خود را باز کنند.

آنها همچنین به منظور ایجاد رعب و وحشت اقدام به علامت گذاری مغازه های بسته در شهر اشنویه کرده و آنها را تهدید به دستگیری و شکنجه نمودند.

نیروهای سرکوبگر انتظامی و یگان ضدشورش با ماشینهای آبپاش و همچنین لباس شخصی ها در سنندج در خیابانها جولان می‌دهند.  گزارشها حاکی است که در شهر بانه خط اینترنت بشدت کند و ضعیف شده و در بسیاری از مناطق بصورت کامل قطع بود.

نیروهای سرکوبگر انتظامی و یگان ضدشورش با ماشینهای آبپاش و همچنین لباس شخصی ها در سنندج در خیابانها جولان می‌دهند.

گزارشها حاکی است که در شهر بانه خط اینترنت بشدت کند و ضعیف شده و در بسیاری از مناطق بصورت کامل قطع بود.

 

موضعگیری مریم رجوی

مريم رجوي به مردم اعتصابي در سنندج ، سقز، بانه، مريوان، مهاباد، بوكان، اشنويه، اروميه، پاوه و كرمانشاه و سایر شهرها و  عموم مردم كردستان ايران كه در اعتراض به حمله موشكي و اعدامهاي جنايتكارانه به پا خاسته اند درود فرستاد و شوراي امنيت ملل متحد را فراخواند تا براي توقف جنايت عليه بشريت توسط رژيم آخوندي دست به اقدام بزند

به نقل از سایت سازمان مجاهدین خلق ایران 

دستگیری در کردستان، واکنش رژیم به اعتصاب سراسری