اعتراض داخلی و بین المللی به اعدام رامین حسین پناهی و زانیار و لقمان مرادی و حملات موشکی

اندازه متن
Aa Aa

اعتراض داخلی و بین المللی به اعدام رامین حسین پناهی و زانیار و لقمان مرادی و حملات موشکی

کمیته استرالیایی حامیان دموکراسی در ایران، با ارسال نامه‌يی درباره اعدام زندانیان سیاسی کُرد و حملة موشکی به مقرهای احزاب دموکرات در خاک عراق به وزير خارجة اين كشور، ضمن محکوم‌کردن این اقداماتِ جنایتکارانه، تأکید کرد: ما، شما و دولت استراليا و شوراي امنيت سازمان (ملل) را فرا مي‌خوانيم كه اين اعدامها و حمله موشكي توسط رژيم ايران را محكوم كنيد.

بیانیه تشکلها و جوامع ایرانی علیه اعدام سه جوان مبارز کرد

اعدام وحشیانه سه زندانی سیاسی کرد و حمله جنایتکارانه موشکی به احزاب کرد ایرانی درخاک عراق، همچنان با موج انزجار و خشم هموطنان مواجه است.

جمعی از تولیدگران فرش در ایران، فلز کاران شهر تهران، جمعی از فرهنگیان وبازنشستگان استان مرکزی ، و جمعی از اساتید دانشگاههای  ایران، جمعی از صنعتگران و فلزکاران کرج، گروهي از مدرسین بلوچستان، جمعی از فرهنگیان استان کرمان،  و جمعی از صرافیهای بازار ارز تهران، طی بیانیه ها و نامه های جدا گانه ای خطاب به ارگانها و دبیر کل ملل متحد،خواستار رسیدگی شورای امنیت به پرونده جنایات ضدبشری دیکتاتوری آخوندی شدند.

این تشکلها اعدامهای اخیر مبارزان کرد و حمله جنایتکارانه موشکی را  نمونه های دیگری از توحش نظام آخوندی  و  بی اعتنایی آن به حقوقی  بین المللی و اصول اولیه حقوق بشری و کشتار بی رحمانه یی توصیف کرده اند که ضروریست شورای امنیت ملل متحد به ‌آنها رسیدگی کند.

بیانیه ها و نامه های هواداران مجاهدین در شهرهای مخلتف

شمار دیگری از تشکلها و جوامع هوادار مجاهدین در شهرهاي مختلف میهنمان، با انتشار بیانیه ها و ارساله نامه هایی به دبیرکل و ارگانهای ملل متحد، اعدام وحشیانه سه زندانی سیاسی کرد رامین حسین پناهی و زانیار و لقمان مرادی توسط دژخیمان خامنه و جنایت ضد بشری و تجاوزکارانه رژیم درحمله موشکی به مقرهای احزاب دموکرات کردستان را محکوم کردند و خواستار رسیدگی  شورای امنیت ملل متحد به این جنایات وحشیانه و محاكمه قاتلان فرزندان مردم ايران شدند.

شماري از اين نامهها و بيانيه ها عبارتند از :

بيانيه هاي  جمعی از بازاریان هوادار سازمان مجاهدین خلق ايران از تهران

جمعي از زندانيان سياسي استان اصفهان

جمعي از ورزشكاران استان البرز

جمعي از هواداران و خانواده هاي اعدام شدگان مجاهدين در زنجان

جمعي از فرهنگيان بازنشسته در استان تهران

جمعي از فرهنگيان استان خوزستان

جمعي از بازاريان و كسبه اسلام آباد غرب

جمعي از جوانان شهر كرج

جمعي از دانشجويان دانشگاه جندي شاپور اهواز

جمعی از دانشجویان دانشگاه ارم شیراز

جمعي از خانواده هاي شهداي سازمان مجاهدين خلق ايران از كرمانشاه

جمعي از دانشجويان دانشگاه ماهشهر

جمعی از شعرا و نویسندگان ممنوع القلم هوادار سازمان مجاهدین خلق ایران- استان البرز

جمعي از كسبه استان مازندران

جمعي از كاركنان شهرك صنعتي عسلويه

و  جمعی از هواداران مجاهدین خلق ایران در اصفهان

دراین بیانیه ها ضمن همدردي با بستگان  جان باختگان راه آزادی و ابراز همبستگی با  پايداري هموطنان كرد در برابر جنايات و سركوب ضدانساني رژيم آخوندي، بر اعتراض و استمرار قيام برای سرنگونی جلادان حاکم و آزادي  مردم ایران از ظلم و ستم دیکتاتوری فاسد و تبهکار آخوندی تاكيد شده است.

اعتراض مردم سنندج و قدردانی خانواده اعدام شدگان

جمعی از مردم  سنندج  در خیابان شاهپور تجمع كردند و شعار زنداني سياسي آزاد بايد گردد سر دادند.

به دنبال اعتصاب سراسری در کردستان در اعتراض به اعدام سه زنداني سياسي كرد، خانواده رامين حسين پناهي از شركت كنندگان در اين اعتصاب سراسري تقدير كردند و گفتند:‌ پسرمان برای آزادی مردم كردستان اعدام شد، سپاسگزاریم رامینهای كردستان، امروز جواب خون به ناحق ریختە بچه های ما را دادید”.

 

بیشتر بخوانید

 

اعتراض داخلی و بین المللی به اعدام رامین حسین پناهی و زانیار و لقمان مرادی و حملات موشکی