در خاطره روزها ۲۷ شهريور ۱۳۹۷- ۱۸ سپتامبر

اندازه متن
Aa Aa

 

در خاطره روزها ۲۷ شهريور ۱۳۹۷

قيام مردم در روز قدس!

قيام مردم در روز قدس!

۲۷ شهريور۱۳۸۸-۱۸ سپتامبر قيام مردم در روز قدس!

به رغم تهديد «سپاه پاسداران» و خط و نشان کشيدن‌هاي «خامنه‌اي»، در اين روز تهران و تمامي نقاط ايران شاهد سيل خروشان ميليون‌ها تن از مردم خشمگيني بود که تماميت نظام حاكم و سياستهاي مداخله جويا نه‌اش را به چالش كشيدند.

 

 

اشغال منچوري توسط ژاپن

اشغال منچوري توسط ژاپن

۲۷ شهریور-۱۸ سپتامبر «۱۹۳۱ ميلادي» اشغال منچوري توسط ژاپن

به رغم اعتراض «جامعه ملل»، نيروهاي امپراتوري «ژاپن» به بهانه واقعه انفجار کوچکی کنار ریل‌آهن منچوریای جنوبی ژاپن نزدیک موکدن، سرزمين «منچوري» در «چين» را به اشغال خود درآوردند. دولت ژاپن «پو يي» امپراتور سابق «چين» را كه در سال ۱۹۱۲ بركنار شده بود به پادشاهي در «منچوري» منصوب كرد.

 

 

انتشار روزنامة نيويورك دیلی تايمز

انتشار روزنامة نيويورك دیلی تايمز

۲۷ شهریور-۱۸ سپتامبر «۱۸۵۱ ميلادي» انتشار روزنامة نيويورك دیلی تايمز

نخستین شماره نیویورک دیلی تایمز، معروف‌ترين روزنامة آمريكا كه توسط «جاروس ريموند» تاسيس شده بود منتشر شد. این روزنامه بعدا نیویورک تایمز شد.  اين روزنامه اكنون مالك «بوستون گلوب»، «نيويورك هرالد تريبيون» و دارای راديو تلويزيون است.

 

 

تسليم شهر بلگراد

تسليم شهر بلگراد

۲۷ شهریور-۱۸ سپتامبر «۱۷۳۹ ميلادي» تسليم شهر بلگراد

امپراتوري «اتريش» كه توان ادامه جنگ با «عثماني» را نداشت، در اين روز به انعقاد قرارداد تسليم شهر «بلگراد» به «عثماني» تن داد.

 

 

 

تصرف شهر فرانسوي نشين كوبك

تصرف شهر فرانسوي نشين كوبك

۲۷ شهریور-۱۸ سپتامبر «۱۷۵۹ ميلادي» تصرف شهر فرانسوي نشين كوبك

شهر فرانسوي نشين «کوبک» در «كانادا» در اين روز به تصرف نيروهاي انگليسي درآمد ولي از آن زمان تاكنون، مردم ايالت «كوبك» كه زبان و فرهنگ «فرانسه» را حفظ کرده‌اند همچنان خواهان استقلال هستند.