مطالب طنز روز

اندازه متن
Aa Aa

اشتراک گذاری:

۱۲مهر۱۳۹۷

کاریکاتورها و مطالب طنز رسانه ها و شبکه های اجتماعی

در قسمت پایانی برنامه می پردازیم به طنزهای سیاسی در رسانه های حکومتی و شبکه های اجتماعی

رسوایی بالا و پایین کردن نرخ ارز توسط دولت و البته با همکاری مجلس ارتجاع، به صفحات طنز هم کشیده. یک نمونه را از روزنامه حکومتی جهان صنعت بشنوید با عنوان« نامه دلار به ملت ایران»: با سلام و تهیت خدمت مردم شریف ایران، تا امروز فرصت نشد که آنچه به من رفته را برای همگان توضیح دهم. نه به رسانه‌ای دسترسی داشتم نه صدایم به جایی می‌رسید. اگر فکر می‌کنید من خود بالا رفتم و مقدمات فقر و بدبختی شما را فراهم آوردم اشتباه می‌کنید. همانطور که پایین آمدن امروز من به اختیار خودم نبود، بالا رفتنم هم به اراده خودم نبود.

روزی حدفاصل چهارراه استانبول تا سر منوچهری را قدم می‌زدم که ناگهان عده‌ای از اطراف محاصره‌ام کردند. جلوی دهانم را گرفتند و به نقطه نامعلومی بردند. دستانم را بستند و من را بالا کشیدند. چند روز یکبار من را بالا می‌کشیدند و شدت و قدرت فحش‌های شما بیشتر می‌شد.

نمی‌دانم چه کسانی بودند ولی فقط می‌دانم که خودم بالا نرفتم. همان‌هایی که من را بالا می‌بردند در ۴۸ ساعت گذشته من را پایین کشیدند و وقتی که علت این کارشان را جویا شدم، با مشت محکم به دهانم کوفتند و گفتند: در کار بزرگ‌ترها دخالت نکن. رنج‌آورتر از همه اینها این است که وقتی هم که پایین آمدم باز هم عده‌ای با تمام وجود هر چه از دهانشان در آمد به من گفتند. این‌بار تعدادشان کمتر بود اما شدت فحش‌هایشان بیشتر! خواهشمندم من را در این بالا و پایین‌ها مقصر ندانید. من خودم هم مثل شما یک قربانی هستم».

کاریکاتورها

با سه کاریکاتور سیاسی در شبکه های اجتماعی برنامه را ادامه می دیم:

دو تابلو اول به حرف ولایتی پرداخته که گفته بود مقاومت را از یمنی ها یادبگیرید که لنگ می پوشند و نون خشک می خورند:‌

مطالب طنز روز - ۱۲مهر۱۳۹۷

 

 

 

 

 

 

 

مطالب طنز روز - ۱۲مهر۱۳۹۷

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تابلو سوم ه موقعیت نظام و قیام مردم ایران پرداخته:مطالب طنز روز - ۱۲مهر۱۳۹۷

اشتراک گذاری: