روزها و یادها هفته سوم مهر

اندازه متن
Aa Aa

۱۴ مهر ۱۳۸۵  شهادت مجاهد بزرگوار آيت الله سيد محمد الموسوي القاسمي

در ۱۴ مهر ۱۳۸۵  مزدوران جنايتكار رژيم آخوندی آيت الله سيد محمد الموسوی القاسمي را كه از مخالفان سرسخت دخالت های رژيم ولايت فقيه در عراق بود، به شهادت رساندند.

روزها و یادها هفته سوم مهر

                                       آیت الله سید محمد الموسوی القاسمی                 

آن روز آيت الله قاسمي در حال وارد شدن به دفتر كارش در شهرك قا سم در نزديكي حله بود كه بر اثر انفجار يك بسته انفجاري هدايت شده از راه دور بشهادت رسيد.

آيت الله قاسمي طي مصاحبه ها و بيانيه‌هاي متعددي نسبت به خطرات ناشي از دخالتهاي رژيم ايران درعراق هشدار داده و ازحضور سازمان مجاهدين درعراق حمايت كرده بود.

از اينرو مورد كينه عميق رژيم آخوندي قرار داشت و توسط عوامل آن مورد تهديد قرار گرفته بود، آيت‌الله قاسمي پيوندهاي عميقي با مجاهدين شهر اشرف داشت و از شهر اشرف بازديد كرده بود و همواره نمايندگان خود را براي رساندن پيامش به گردهمايي‌ها مي‌فرستاد و مجاهدين را بر ادامه راهشان تشويق مي‌كرد.


۱۴مهرماه ۱۳۶۰ ـ شهادت ميليشياي  مجاهد خلق مريم قدسي مآب

در مهرماه سال ۶۰  نامها و چهره‌هاي حدود صد تن ازمجاهدانی  را مي‌بينيم كه در نبردهاي مسلحانه با مزدوران مسلح دشمن، دليرانه جنگيدند و با مجازات مزدوران خميني در انظار مردم حماسه‌ها آفريدند.

روزها و یادها هفته سوم مهر

                                     میلیشیای مجاهد خلق مریم قدسی ماب                                 

درگوشه‌ی از اين تابلو،  دانش‌آموزان و جوانان پرشوري را مي‌بينيم كه در صحنه‌ی تظاهرات و درگيريهاي مسلحانه‌ی مجاهدين به تظاهرات پيوستند، وشعار مرگ برخميني سردادند، جلادان هراسان رژيم كه به دستور خميني اعدامهای خيابانی را اجرا مي‌كردند،

اما آن قهرمانان تا لحظه شهادت، خروش مرگ بر جلاد را سردادند. و قله‌ی  ديگري از شكوه مقاومت را در سياهچالهاي خميني ترسيم کردند.

درميان اين قهرمانان ، به نامهاي فراموش ناشدني بسياري برمي‌خوريم كه حماسه ها آفريدند از جمله، مجاهد قهرمان، مريم قدسي‌مآب از ميليشياهاي فعال بخش دانش آموزي مجاهدين در شهر اهواز بود.

او كه هنگام شهادت بيش از ۱۶سال نداشت در تاريخ ۳مهر۶۰توسط پاسداران  دستگير و به زير شكنجه‌ها كشيده شد.سرانجام در تاريخ ۱۴مهر۱۳۶۰ پاسداران خميني با شليك ۱۷گلوله او را به شهادت رساندند.

تصوير پيكر غرقه در خون و شكنجه‌شده اين نوجوان  مجاهد خلق و سند مكتوب تيرباران او در سن ۱۶سالگي، تأثير بسيار زيادي در افشاي رژيم خميني بجاي گذاشت.


۱۴ مهر ۱۳۶۲ اهدای جایزه صلح توسط مجمع ائتلاف ملی هندوستان به مسعود رجوی

۱۴مهر ۱۳۶۴ مجمع ائتلاف ملی هندوستان جایزه صلح خود را به خاطر تلاشهای وقفه ناپذیر مسئول شواری ملی مقاومت برای برقراری صلح بین دو کشور ایران و عراق به ایشان اهدا کرد

روزها و یادها هفته سوم مهر

اهدای جایزه صلح توسط مجمع ائتلاف ملی هندوستان به مسعود رجوی        

جایزه  صلح مجمع ائتلاف هندوستان هر سال به یکی از شخصیتهای جهانی اهدا می‌شود،این  جایزه ارزشمند توسط پرفسور فقید، راج بالدو رئیس هئیت صلح جهانی هندوستان  و تئوریسین فلسفه تکامل اهدا شد.

 

 

 

 


۱۶ مهر ۱۳۷۹ قيام مردم عجب شير

بعداز ظهر ۱‍۶مهرماه۱۳۷۹، هزاران تن از مردم عجب‌شير، در استان آذربايجان شرقي، عليه رژيم آخوندي دست به‌تظاهرات زدند. انتشار خبر اختصاص كد تلفن روستايي به عجب‌شير آتش خشم مردم را ناگهان شعله‌ور كرد.

روزها و یادها هفته سوم مهر

                                                                قيام مردم عجب شير                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

در قيام مردم عجب شير، ۱۰۰۰۰تن از مردم بجان آمده‌ی اين شهر از زن و مرد و پير و جوان روزهاي متمادي تظاهرات كردند و عليه سران رژيم شعار دادند و با سنگ و چوب به‌مراكز سركوب و ساختمانهاي دولتي حمله كردند.

همچنين جوانان دلير عجب شير، جاده بين‌المللي مراغه-تبريز را به دفعات بستند.   مردم عجب شير دراين قيام شجاعانه در برابر  نيروهاي سركوبگركه از هوا و زمين و با استفاده از  هلي‌كوپتر بر‌روي مردم آتش مي‌گشودند مقاومت كردند.

زنان دلاور عجب شير نيز در قيام  نقش فعالي داشتند، مقاومت همه جانبه مردم عجب شير رژيم را وادار كرد كه در وحشت از گسترش قيام،پاسداران و نيروي انتظامي خود را از خيابان ها عقب كشيد و در استاديوم شهر مستقر کنند . دراين قيام دست كم ۴تن از مردم قهرمان عجب‌شير به شهادت رسيدند و حداقل ۲۵۰تن از مجروحان در بيمارستان عجب شير بستري شدند. و حداقل ۵۰۰ تن كه عمدتاً  جوانان بودند، دستگير شدند. در قيام مردم عجب‌شير، مردم دلاور ساير شهرها همچون بناب وملكان نيز به حمايت از  مردم عجبشيربرخاستند و بازارها را  تعطيل كردند.