تشدید وطرد وانزاوی منطقه یی وبین المللی

اندازه متن
Aa Aa

اشتراک گذاری:

گزارش خبری

رژیم آخوندی و بخصوص باند روحانی، تبلیغات زیادی می‌کنند تا حضور روحانی و نطق او در مجمع عمومی را یک پیروزی و دستاورد بزرگ جلوه دهند که در آن رژیم توانسته آمریکا را منزوی کند.

این ادعا در حالی است که چین که رژیم آن را یکی از متحدان خود قلمداد می‌کند نیز اعلام کرده که موسسات بانکی و مالی رژیم ایران را در فهرست کشورهای با خطرپذیری بسیار بالا قرار داد.

بعیدی نژاد سفیر رژیم در انگلیس دلیل این اقدام چین را عدم پایبندی رژیم به ترتیبات FATF ذکر کرد.

توجه شما رو به گزارشی از وضعیت سیاسی رژیم در صحنة منطقه‌یی و بین‌المللی پس از اجلاس اخیر مجمع عمومی جلب می‌کنم:

هفتاد و سومین اجلاس مجمع عمومی ملل متحد، صحنة افشا و محکومیت دخالتهای رژیم آخوندی در کشورهای منطقه شده است.

وزیر خارجه امارات متحده عربی

در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد دخالتهای رژیم ایران در کشورهای عربی را محکوم کرد. وی سیاست قاطع امارات را مورد تاکید قرار داد و گفت کشورش سیاستی که افراط گرایی و تروریسم را نفی می کند.

وزیر خارجة‌امارات گفت عربستان مورد تهدید موشکهای ایران است که از طریق شبه نظامیان حوثی در یمن پرتاب می شوند…

وزیر خارجه امارات بر ضرورت توقف خرابکاری رژیم ایران در منطقه خاورمیانه و دخالتش در امور کشورها تاکید کرد…

از سوی دیگر وزیر خارجه بحرین نیز در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفت ائتلاف استراتژیک بین کشورهای منطقه برای مقابله با تهدیدهای رژیم ایران حیاتی است. وی سلطه جویی و سیاستهای توسعه طلبانه رژیم را محکوم کرد و گفت مردم ایران از دیکتاتوری، ظلم و بی‌عدالتی رنج می برند..

منبع: سایت جی دی ان ۸/۷/۹۷

در همین حال وزیر خارجه مراکش که روابط سیاسی خود با رژیم آخوندی را به طور کامل قطع کرده، طی یک پیام توییتری گفت:‌

بحرین علیه توطئه آشکار و دخالت در امور داخلی مراکش توسط رژیم ایران در کنار مراکش می ایستد و از تلاشهای جدی و معتبر مراکش برای رسیدن به یک راه حل سیاسی در مورد مساله صحرای مراکش حمایت می کند.

کنگرة امریکا نیز تحریکات رژیم در صحرای مراکش و کمک به گروههای مخالف دولت مراکش را محکوم کرد.

در همین رابطه بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجة رژیم روز گذشته در نشست خبری خود در خصوص موضع کنگره آمریکا درباره رابطه رژیم و پولیساریا، این موضع را اقدامی غلط و ناشی از نداشتن اطلاعات کافی دربارة رژیم و پولیساریو قلمداد کرد و افزود: قرار شد اگر مراکش اسناد و مدارکی درباره ارتباط ایران و این گروه دارند، ارائه کند، که به جای این کار مراکش یکجانبه ارتباط خود را قطع کرد.

در تحولی دیگر، ریچارد گرینل سفیر آمریکا در آلمان طی مصاحبه با فاکس نیوز گفت:‌

رژیم ايران رژيمي است كه تروريسم را تامين مالي مي كند. وی افزود:‌ كاري كه من براي شرکتهای آلمانی انجام دادم اين بودکه به آنها توضیح دادم سوريه و يمن كه به اين شكل گسترده ، به هرج و مرج كشيده شده اند، بدليل حمايتهاي مالي رژیم ايران از شبه نظامیان بوده است و به آنها گفتم شما باید بین آمریکا و رژیم ایران یکی را انتخاب کنید

روزنامة واشینگتن پست روز گذشته طی گزارشی دربارة سیاست جدید آمریکا در سوریه با عنوان «در سوریه دولت ترامپ هدف جدیدی برمی‌گزیند: عقب‌نشینی ایران» نوشت:‌

« دولت ترامپ فصل جدید را در درگیر بودن آمریكا در سوریه گشوده و حالا می‌گوید كه با هدف متوقف ساختن گسترش ایران در سراسر خاورمیانه در آنجا باقی خواهد ماند تا آنكه جنگ داخلی پایان یابد…

جیمز جفری، نمایندة ویژه وزارتخارجه برای سوریه، گفت: «دولت ترامپ مقابله با شبكة قدرتمند نیروهای نیابتی ایران از لبنان تا عراق تا یمن را تبدیل به یكی از اهداف اصلی خود در خاورمیانه كرده است…».

اشتراک گذاری: