روی خط همراه با رسانه های مقاومت

اندازه متن
Aa Aa

اشتراک گذاری:

در شروع سری میزنیم به صفحه توییتر خانم مریم رجوی و توییت ایشون در رابطه با اعتصاب سراسری

درود به بازاریان و كسبه شجاعی که در تهران ودهها شهر دست به اعتصاب زده و به ‌اعتراض علیه رژیم غارتگر آخوندي برخاسته‌اند. تا این حکومت فاسد بر سر كار است گرانی و رکود و فقر بيشتر ميشود تنها راه‌ خاتمه حکومت ولایت فقیه و استقرار دمكراسي و حاكميت مردم است

بله اعتصاب سراسری کسبه و بازاریان پیام نه مردم ایران به دیکتاتوری غارتگر آخوندیه. شورای ملی مقاومت ایران با انتشار اطلاعیه ای در همین رابطه نوشته:

خانم رجوي اعتصاب سراسری بازار و کامیونداران را بخشي از قیام مردم برای سرنگونی رژیم و دست‌یابی به‌آزادی و عدالت اجتماعي توصيف كرد و گفت در رژيم آخوندي تمامي داراييهاي مردم ايران بجاي رونق اقتصادي و رفاه مردم، هزینه سرکوب و صدور تروریسم و جنگ خارجی ميشود و يا توسط آخوندهاي حاكم به سرقت ميرود.

سایت همبستگی ملی هم گزارشی در رابطه با این اعتصاب و همزمانی اون با اعتصاب کامیونداران منتشر کرده. عنوان این گزارش هست:( ‌موج اعتصابات دیکتاتوری خامنه ای را فلج خواهد کرد .) این گزارش اشاره ای داره به زمینه های شکل گیری این اعتصاب و نتایجی که در پی خواهد داشت.

اما داغ ترین موضوعی که بین مهره های نظام مطرح هست، داستان امضای اف ای تی اف هست. موضوعی که ماهها سرش جنگ و جدال بود و حتی خامنه ای  و امام جمعه های نظام هم به اعضای مجلس هشدار دادن که مراقب باشن که تصویب نشه. پس چی شد که اینطوری شد؟

حالا شاهد این هستیم که تصویب سی اف تی به این جنگ و دعوا دامن زده .

کار به جایی رسیده که کیهان خامنه‌ای با اشاره نیش‌داری به ادعاهای ظریف در دفاع از تصویب این لایحه، اون رو مورد خطاب قرارداد و نوشت شما وزیر خارجه ما هستید یا مسئول رفع مشکلات آمریکا؟! مقاله (تصویب سی اف تی و دور جدیدی از جنگ و جدال ) نگاهی داره به این  وضعیت بحرانی در درون باندهای نظام.

سایت همبستگی ملی هم مقاله ای در همین رابطه منتشر کرده که عنوانش هست :‌تصویب «سی اف تی »، یک قدم تا جام زهرپولشویی!

این مقاله به این پرداخته که چطور ولی فقیه با اون همه مخالفت های قبلی حاضر شد به تصویب این لایحه تن بده و معنای این عقب نشینی چیه؟

یکی از سوژه های دعوای دلواپسها با باند روحانی سر رأی ندادن به اف.ای.تی.اف بخاطر این بود که میگفتن، قرار بود توی بسته پیشنهادی اتحادیه اروپا تضمین فروش نفت و بازگشت پول اون و امکان گردش پولی با بانکهای اروپا داده بشه اما حالا کمتر از یه ماه به تحریمهای امریکا باقی مونده و اروپا کاری نکرده. چرا بازم مثل برجام نقد رو بدیم و نسیه بگیریم؟ تازه فقط دلواپسها نیستن، دغدغه رابطه با آمریکا الان دیگه مسئله ی هر دو باند رژیم هست.

مقاله  «آب‌نبات حقارت‌بار اروپا»! به این موضو پرداخته و نشون داده که چطور تق سازوکار پیشنهادی اروپاهم که اونقدر حلوا حلواش میکردن دراومد و سرنوشت وعده ها چی شد!

بله واقعیت اینه که سرنوشت طرح یا «سازوکار ویژه» اروپا در هاله‌ای از ابهام قرار داره. اونم به حدی که ظریف در مصاحبه ها و صحبتهای خودش به این وضعیت نامعلوم اعتراف کرده.

مقاله ( آویختن ناگزیر به ریسمان سست اروپا ) ابتدا به اين سوال پاسخ میده که آیا طرح سازوکار ویژه دستاوردی هم برای نظام داشته یانه و با این وضعیت راه‌کارهای نظام آخوندی برای آینده چیه؟

بعد از قیام دیماه فضای مجازی و نقش اون در اطلاع‌رسانی آزاد و شکستن دیوار سانسور رژیم، همواره مورد نگرانی و ابراز وحشت سران نظام و مهره‌های حکومتی بوده.

کما اینکه نمیشه طی روزهای اخیر هم نقش غیرقابل انکار فضای مجازی رو در گسترش اعتصاب ها نادیده گرفت. ولی فقیه هم این رو خوب میدونه و در روزهای قبل هم چندین بار نسبت به این موضوع ابراز وحشت کرد.

مقاله ( فضای مجازی، ابزار خطرناک علیه نظام ) نگاهی داره به گوشه ای از این ابراز وحشتها و اعترافهای مهره های نظام که درواقع اعترافیه به شکست آخوندها در برابر جوونهای آزادیخواه و شورشی که فضای مجازی رو به سلاحی علیه ش تبدیل کردن.

روز ۱۰ اکتبر یا ۱۸ مهر «روز جهانی مبارزه با اعدام»هست. روزی که برای مردم ما که درکشوری با سایه شوم حکم اعدام زندگی میکنن معنای دیگه ای داره.

امروزه حکم اعدام به ابزاری در دست آخوندها تبدیل شده تا حکومت پلیدش رو حفظ کنه.

سایت ایران آزادی در مقاله ای با عنوان(اعدام؛ پاسخ به مشکلات جامعه در خلافت اسلامی!) اشاره داره به این قتل سیستماتیک حکومتی و استفاده ابزاری از اعدام برای به گروگان گرفتن جامعه ای ملتهب.

در پایان گزارش امروزمون ازتون میخوایم که با نظرات، پیشنهادات و انتقادهای سازنده تون مارو در ارتقا این برنامه کمک کنید. تا دیدار دیگه خدانگهدار و موفق باشین.

 

 

اشتراک گذاری: