پاریس-روز جهانی علیه اعدام کنفرانس و نمایشگاه

اندازه متن
Aa Aa

اشتراک گذاری:

پاریس – شهرداری منطقة ۵

کنفرانس و نمایشگاه به‌مناسبت روز جهاني عليه اعدام

۱۰ اكتبر ۲۰۱۸ (۱۸مهر ۹۷)

 

محكوميت موج اعدام‌ها و قتل عام زندانیان سیاسی

و نقض حقوق بشر در ایران توسط رژیم رکورد دار اعدام

فراخوان به محاکمه  مسئولان جنايت عليه بشريت

 

روز چهارشنبه ۱۸ مهر ۹۷، ۱۰ اكتبر ۲۰۱۸ كنفرانس و نمايشگاهي در شهرداري منطقة ۵ پاريس، تحت عنوان «ايران، اعدام‌ها در داخل كشور و صدور تروريسم به خارج» هم‌زمان با روز جهاني عليه اعدام، برگزاز شد.

دراین برنامه که توسط کميته شهرداران فرانسوي براي يک ايران دمکراتيک برگزار شد و در آن شهرداران و شخصيت‌هاي فرانسوي شرکت داشتند،تصاوير و اسناد جنايات دیکتاتوری آخوندی، از جمله در قتل عام ۳۰ هزار زنداني سياسي در سال ۶۷ و استمرار موج اعدام‌ها و هم‌چنين تاريخچه‌يي از فعاليتهاي تروريستي حكومت آخوندي، در معرض بازديد عموم قرار گرفت.

دراین کنفرانس فلورانس برتو شهردار منطقة ۵ پاريس،ژان فرانسوا لوگاره شهردار منطقة يك پاريس، ژان پير مولر شهردار ماني آن وكسن ، شهردار برونو ماسه و شماری دیگر از شخصیتهای  سیاسی و مذهبی فرانسوی وهم چنین دكتر آلخو ويدال كوادراس و اينگريد بتانكور شرکت داشتند و سخنرانی کردند.

خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت طی پیامی که در این کنفرانس توسط خانم سروناز چیت ساز قرائت شد گفت: روز جهانی علیه اعدام، روزی است که رژیم رکود دار اعدام و نظام قتل‌عام یعنی رژیم ضد انسانی ولایت فقیه را رسوا می‌کند چرا که پایه‌های حکومت خود را  بر اعدام و خونریزی بنا کرده است.

خانم رجوی در پیام خود به ۱۲۰ هزار تن از فرزندان رشید ایران زمین که به‌خاطر مبارزه برای آزادی توسط این رژیم اعدام شدند، به ویژه شهیدان قتل عام سال ۶۷ درود فرستاد و تاکید کرد به‌یمن مقاومت و قیام ملت ایران آفتاب آزادی و حاکمیت مردم در حال دمیدن است.

مشروح گزارش‌ این كنفرانس که تازمان تنظیم این گزارش هم چنان ادامه داشت، متعاقباً از سيماي آزادي پخش خواهد شد.

منبع : پاریس – شهرداری منطقة۵   ۱۰ اكتبر ۲۰۱۸ (۱۸مهر ۹۷)

اشتراک گذاری: