اشپیگل:‌ اسدالله اسدی  دیپلمات مسترد شده به بلژیک مأمور اطلاعات و امنیت ایران

اندازه متن
Aa Aa

اسدالله اسدی

هفته نامه آلمانی اشپیگل می نویسد که آلمان یك ایرانی مظنون به تروریسم را به بلژیك مسترد كرد. وی باید مسئول یك حمله طراحی شده به 25 هزار نفر در فرانسه و مقابله با گروههای اپوزیسیون ایران بوده باشد.

دادستان در بروكسل گفت كه این ایرانی متعاقبا آنجا در مقابل دادگاه قرار میگیرد.

نیروهای پلیس دیپلماتی كه از سال 2014 در وین ثبت شده بود را در اوائل ماه ژوئیه در منطقه فرانكونیای جنوبی دستگیر كردند

بدلیل اینكه موقعیت دیپلماتیك وی را فقط در اتریش از تعقیب قضایی محفاظت میكرد. قضاییه بلژیك درخواست

یك حكم دستگیری اروپایی كرده بود. چند روز پیش دادگاه عالی منطقه ای بامبرگ استرداد را تأیید كرده بود.

به گفته دادستان فدرال در كالسروهه اسدالله اسدی باید به یك زوج مستقر در بلژیك مأموریت حمله را داده باشد

و برای این كار به آنها یك دستگاه با 500 گرم مواد منفجره هم تحویل داده باشد.

بر اساس تحقیقات، گمان میرود كه اسدی یك كارمند وزارت اطلاعات و امنیت ایران باشد

كه مسئول زیر نظر گرفتن و مقابله با گروههای اپوزیسیون است.

پیش از این در ماه ژوئیه بسیاری ایرانیها در برلین برای استرداد این دیپلمات تظاهرات میكردند.

 

بیشتر بخوانید

اسدالله اسدی دیپلمات تروریست رژیم ایران از آلمان به بلژیک مسترد شد

 

دولت آلمان روز سه‌شنبه اسدالله اسدی دیپلمات تروریست رژیم ایران را به بلژیک مسترد کرد.

خبرگزاری فرانسه ۱۷مهر۹۷خبر داد:‌ دادستانهای آلمان گفتند یک دیپلمات رژیم ایران در ارتباط با توطئه بمب‌گذاری در گردهمایی اپوزیسیون ایران در فرانسه از آلمان به بلژیک مسترد شده است.

سخنگوی دادستانهای فدرال آلمان:‌ اسدالله اسدی که به بلژیک مسترد شد روز چهارشنبه در مقابل قاضی بلژیکی مسئول پرونده قرار خواهد گرفت.

مقاومت ایران روز ۹مهر ضمن استقبال از تصمیم دادگاه آلمان برای استرداد اسدالله اسدی بر ضرورت سرعت بخشیدن به رسیدگی قضایی به پرونده بزرگترین پروژه تروریسم دولتی رژیم ایران در اروپا و فرمانده عملیاتی آن اسدالله اسدی و افشای کلیه جزییات آن تأکید کرد.

تصمیم دادگاه آلمان برای استرداد اسدالله اسدی

روز نهم مهر ۹۷ دادگاه عالی ایالتی در بامبرگ آلمان با استرداد اسدالله اسدی دیپلمات رژیم آخوندی به بلژیک موافقت کرد. اطلاعیه دادگاه تصریح نمود: «کلیه شرایط استرداد احراز شده و موانعی برای استرداد وجود ندارند»، متهم نمی‌تواند «به مصونیت دیپلماتیک استناد کند» و «ادامه اجرای پروسه استرداد بر عهده دادستانی کل در بامبرگ است».

به این ترتیب تلاشهای فشرده دیکتاتوری مذهبی و تروریستی حاکم بر ایران برای در بردن این دیپلمات تروریست که انفجار در گردهمایی بزرگ ایرانیان در پاریس در ۳۰ژوئن را طراحی و سازماندهی کرده بود، با شکست مواجه شد. آخوندها از زمان دستگیری اسدی در آلمان در اول ژوییه ۲۰۱۸، با تهدید و تطمیع و فشار بر کشورهای اروپایی تمام تلاش خود را برای بازگرداندن او به اتریش و فراری دادنش از چنگال عدالت به‌عمل آورده بودند. اسدالله اسدی در سه دهه گذشته در ترور و جاسوسی و کشتار دست داشته است و سازمان مجاهدین خلق ایران سوابق مجرمانه و تروریستی او را از ۱۰سال پیش در عراق افشا کرده بود.

استقبال مقاومت ایران از استرداد اسدالله اسدی

مقاومت ایران ضمن استقبال از تصمیم حکم دادگاه عالی بامبرگ بر ضرورت سرعت بخشیدن به رسیدگی قضایی به پرونده بزرگترین پروژه تروریسم دولتی رژیم ایران در اروپا و فرمانده عملیاتی آن اسدالله اسدی و افشای کلیه جزییات آن تأکید می‌کند. پرونده تروریسم دولتی رژیم ایران باید به شورای امنیت ملل ‌متحد ارجاع داده شود.

بی‌عملی در مقابل تروریسم افسارگسیخته ملایان که دیپلماتهای رژیم به‌طور مستقیم در آن درگیر هستند، در را برای ادامه این جنایتها از سوی رژیم آخوندها باز می‌گذارد. لذا اتحادیه اروپا و عموم کشورهای اروپایی باید یک سیاست قاطع در پیش گیرند. اخراج کلیه مأموران اطلاعاتی رژیم چه آنهایی که در پوش دیپلماتیک کار می‌کنند و چه آنهایی که تحت عنوان خبرنگار یا بازرگان یا در انجمنهای پوششی دیگر مشغول به کار هستند، از آن جمله است. سفارتها و نمایندگیها این رژیم باید تعطیل شود و سفیران اروپایی باید از ایران برگردانده شوند.

تصمیم به جنایت در بالاترین سطح رژیم ایران

تصمیم به این جنایت بزرگ تروریستی در بالاترین سطح رژیم یعنی شورای عالی امنیت با حضور روحانی و ظریف اتخاذ شده و به تأیید خامنه‌ای رسیده بود. تلاشهای مذبوحانه رژیم ایران و لابی‌ها و متحدان رژیم برای این‌که این اقدام تروریستی را به محافل موهوم خودسر در درون رژیم نسبت دهند و باند روحانی یا شخص خامنه‌ای را تبرئه کنند، آن اندازه بی‌پایه است که با کمترین تحقیقاتی دروغ بودن آن برملا می‌شود. با شروع قیام سراسری مردم ایران در دیماه ۱۳۹۷ رژیم آخوندی راه نجات خود را در تشدید سرکوب و صدور تروریسم یافته است. دو توطئه شکست خورده حمله به مجاهدین در ماه مارس سال جاری در آلبانی و حمله به اجتماع ایرانیان در پاریس در ژوئن همین سال و دستگیری دو مأمور وزارت اطلاعات در آمریکا در ماه اوت که علیه مجاهدین مشغول جاسوسی بودند، از این شمار است.

اشپیگل:‌ اسدالله اسدی دیپلمات مسترد شده به بلژیک مأمور اطلاعات و امنیت ایران