بن بست رژیم دراف ای تی اف وشکاف درباند ولی فقیه

اندازه متن
Aa Aa

گزارش خبری:بن بست رژیم دراف ای تی اف وشکاف درباند ولی فقیه

 

بعد از موضعگیریهای ضد و نقیض خامنه ای در مورد پیوستن رژیم به FATF  در دیدارش با اعضای مجلس ارتجاع که از یک طرف این کنوانسیون را به عنوان پخت و پزهای استکباری تخطئه کرد و از طرف دیگر تصمیم گیری در مورد آن را به خود مجلس ارتجاع سپرد و بعد هم با نامه به لاریجانی چراغ سبز تصویب داد و بالاخره مجلس ارتجاع آنرا تصویب کرد. این مواضع ضد و نقیض خامنه ای موجب بروز و عمیقتر شدن شکاف در باند خودش گردیده و این روزها تریبونهای خامنه ای صحنه بروز شکاف در باندش بر سر FATF  شده است. گزارشی را در این مورد ببینیم:

صفحه اول کیهان روزهای 18 و 19 مهر

اولین شکاف از کیهان خامنه‌ای بیرون زد. در روزهای بعد از تصویب لایحه هر روز تیتر اولش علیه لوایح FATF   بود.

شکاف بعدی در تلویزیون خامنه‌ای دیده شد.

تلویزیون رژیم – 18مهر

آقای دكتر این سوالی كه مطرح میكنند مردم بالاخره اگر شما میگوئید كه این برجام خسارت داشته الان باز FATF كه میگوئیم موضوع برنامه مون البته نبود این موضوع ولی نقش رهبری چیه؟ چرا رهبری اجازه میده؟ چرا جلویش را نمیگیره رهبری؟

سومین شکاف در مجعع تشخیص مصلحت نظام بارز شد. جایی‌که اعضایش منتخب خامنه‌ای هستند.

مجید انصاری عضو مجمع تشخیص مصلحت با حمله به دلواپسان خامنه‌ای گفت:« اینکه یک عده به طور غیر طبیعی و غیرمتعارف درباره موضوعی خاص در بیرون مجلس لشگرکشی کرده و در فضاهای مجازی و حقیقی فضاسازی کنند، نشان می دهد که منافع عده ای به این مسأله گره خورده و آنها منافع خود را در خطر می بینند».

نمایشهای جمعه چهارمین تریبون انحصاری خامنه‌ای بود که آخوندهای گماشته خامنه‌ای در دو صف مخالف و موافق FATF قرار گرفتند.

در تهران یک بسیجی از دانشگاه ضد امام صادق از جمله گفت:

نوید عمیدی – نمایش جمعة تهران- 20مهر

قریب به دو سال است كه دولت محترم با پذیرش پیوستن به لوایح چهار گانه موسوم به FATF بار دیگر و پس از تجربه شكست خورده برجام به جای كار جهادی و تدبیر امور اقتصادی كشور حل مشكلات اقتصادی را به سازش با غرب گره زده است.

آخوند علم الهدی هم ضمن یادآوری حرفهای خامنه‌ای پذیرش لایحه را تسلیم دانست و با ابراز وحشت از این تسلیم از جمله گفت:« شما بیائید برای دشمن جاده سازی كنید و برای دشمن راه را باز كنید بطرف براندازی ما».

علاوه بر علم الهدی صفی از آخوندها در نمایشهای جمعه بسیاری شهرها به تصویب لوایح FATF حمله کردند. و در مقابل در نمایش جمعه برخی از سایر شهرها گماشته های خامنه‌ای از تصویب لوایح حمایت کردند.

از جمله آخوند یوسف طباطبایی نژاد در نمایش جمعة‌ اصفهان گفت:« شورای نگهبان هنوز FATF را تایید نکرده است و رهبر انقلاب نیز در این ارتباط دستوری  نداده‌اند اما اگر این قرارداد علاوه بر مجلس توسط شورای نگهبان نیز تایید شود و رهبر انقلاب نیز در ارتباط با آن رهنمود یا دستوری نداشته باشند ما نیز باید آن را قبول کنیم».

آخوندهای دیگری در نمایش های جمعه شهرهای دیگر از جمله دیرگناوه، نهاوند، از این لایحه حمایت کردند. و برخی هم به نعل و به میخ زدند.

بروز چنین مواضع متضادی درباند ولی فقیه ارتجاع علاوه بر نمایش اوجگیری شکاف در راس باند حاکم، حاکی از بن بست نظام است. چرا که هر دو گروه موافق و مخالف در مورد پیامدهای منفی رد یا قبول این لوایح نمی توانند استدلالهای یکدیگر را رد کنند. چون به درستی می بینند نظام به هرراهی که برود یک گام به سرنگونی نزدیک تر شده است.