در خاطره روزها ۳ آبان ۱۳۹۷- ۲۵ اکتبر

اندازه متن
Aa Aa

 

در خاطره روزها ۳ آبان ۱۳۹۷  

تحریم سپاه پاسداران و نیروی قدس

تحریم سپاه پاسداران و نیروی قدس

۳ آبان – ۲۵ اکتبر « ۲۰۰۷ ميلادي» تحریم سپاه پاسداران و نیروی قدس

برای نخستین بار دولت آمریکا ۲۲ ارگان و سردمدار سر کوبگر رژیم  آخوندی به ویژه نیروی تروریستی «قدس» و «سپاه پاسداران» را به خاطر حمایت از تروریسم و تکثیر تسلیحات کشتار جمعی تحریم کرد و برخی از آنها را رسمأ در لیست تروریستی قرار داد.

 

 

حمله آمریکا به گرانادا

حمله آمریکا به گرانادا

۳ آبان – ۲۵ اکتبر « ۱۹۸۳ ميلادي» حمله آمریکا به گرانادا

حمله آمریکا به کشور کوچک گرانادا واقع در کارائیب، ۶ روز از کودتای نظامی این کشور و اعدام « بیشاپ» نخست وزیر و همکارانش آغاز شد و در کمتر از یک هفته به اشغال آمریکا در آمد. سبب حمله نگرانی ریگان رئیس جمهور آمریکا از کمونیست شدن گرانادا بود. کودتاگران کمونیست و هوادار فیدل کاسترو بودند.

 

 

جمهوری خلق چین در سازمان ملل

جمهوری خلق چین در سازمان ملل

۳ آبان – ۲۵ اکتبر « ۱۹۷۱ ميلادي» جمهوری خلق چین در سازمان ملل

جمهوری خلق چین ۲۲ سال پس از تاسیس، بالاخره کرسی و مقام خود در سازمان ملل را به دست آورد و جمهوی چین از سازمان ملل اخراج شد. اکثر کشورهای عضو سازمان ملل جمهوری خلق چین را به عنوان تنها نماینده قانونی تمام چین به رسمیت شناختند.

 

 

انقلاب بلشویکی در روسیه

انقلاب بلشویکی در روسیه

۳ آبان – ۲۵ اکتبر « ۱۹۱۷ ميلادي» انقلاب بلشویکی در روسیه 

با پیروزی اقلاب سوسیالیستی در روسیه به رهبری «لنین» یکی از بزرگ‌ترین تحولات اجتماعی و سیاسی قرن بیستم به وقوع پیوست. «ولادیمیر ایلیچ‌لنین» رهبر این انقلاب با الهام از عقاید «مارکس» به سازماندهی توده‌های کارگر و اقشار ضعیف اجتماع پرداخت و انقلاب به ثمر رسید.

 

 

زادروز پیکاسو

زادروز پیکاسو

۳ آبان – ۲۵ اکتبر « ۱۸۸۱ ميلادي» زادروز پیکاسو

«پابلو پیکاسو» نقاش و نابغه‌ی نا آرام قرن بیستم بود. دوستانش از اینکه بدون نگاه کردن به کاغذ نقاشی می‌کرد حیرتزده می‌شدند. «پیکاسو» در فرانسه مکتب « کوبیسم» را پایه گذاری کرد. مکتبی که خروش هنر نقاشی علیه آشفتگی اروپای آن زمان بود.