بیانیه ترامپ در سایت کاخ سفید، پایان دادن به مشارکت آمریکا در برجام

اندازه متن
Aa Aa

بیانیه کاخ سفید درباره بازگشت تمامی تحریم‌ها علیه رژیم

كاخ سفيد در بيانية جداگانه‌يي دربارة بازگشت تمامي تحريم‌ها عليه رژيم، مي‌نويسد: بيش از ۷۰۰ شركت  و نهاد مالي از جمله بانك‌هاي عمدة (رژيم) ايران، صادركنندگان نفت و شركت‌هاي كشتي‌راني و كشتي سازي ، به ليست تحريم‌ها باز مي‌گردند.رئيس‌جمهور ترامپ… به ايستادن در برابر تجاوزگري رژيم ايران ادامه خواهد داد و تحريم‌هايي را كه مجدداً اعمال شده‌اند، به‌طور كامل اجرا خواهد كرد…. دولت ترامپ… كساني را كه تلاش كنند اين تحريم‌ها را نقض كرده و يا دور بزنند هدف قرار خواهد داد. كساني كه فعاليت‌هاي تحت تحريم با (رژيم) ايران را كاهش نداده‌اند، با ريسك عواقب سختي روبرو هستند».

اين بيانيه، مي‌افزايد: «دولت تاكنون طي ۱۹ مجموعه تحريم، ۱۶۸ فرد مرتبط با (رژيم) ايران را ليست‌گذاري كرده است. آنها به‌خاطر روابطشان با (رژيم) ايران, حمايت از تروريسم، برنامة موشك بالستيك، نقض حقوق بشر، فعاليت‌هاي جنايتكارانه و ساير موارد هدف قرار گرفتند. صادرات نفت (رژيم) ايران از ماه ژوئن… به ميزان حدود يك ميليون بشكه در روز كاهش يافته است و بيش از ۲۰ كشور واردات نفت از ايران را به صفر رسانده‌اند. دولت به ساير واردكنندگان نيز فشار مي‌آورد كه در اسرع وقت، (وارداتشان) را به صفر برسانند».

كاخ سفيد در اين بيانيه هم‌چنين تصريح كرده است به‌رغم تحريم‌هاي نفتي عليه رژيم، بازار نفت جهاني باثبات باقي خواهد ماند؛ از ماه اوت ۲۰۱۷ تا اوت ۲۰۱۸، آمريكا توليد نفت خام خود را به ميزان ۲.۱ ميليون بشكه در روز افزايش داده و صادرات تقريباً به ميزان يك ميليون بشكه در روز افزوده شده است. طي سال آينده، ايالات متحده توليد (نفت خود را) به ميزان يك ميليون بشكه در روز يا بيشتر افزايش مي‌دهد. ما با توليدكنندگان نفت در سراسر جهان كار مي‌كنيم تا آنها نيز عرضة خود را افزايش دهند.

منبع: سايت كاخ سفيد: ۹۷۰۸۱۲