آنلاین – فعالیت سایت های اجتماعی مردم ایران

اندازه متن
Aa Aa

 فعالیت سایت های اجتماعی مردم ایران -۱۶آبان۱۳۹۷

گزیده ای از نظرات و توئیت های هموطنان در شبکه اجتماعی توئیتر

سلام به همه همراهان عزیز آنلاین . با یک گزارش دیگه از حال و هوای فضای مجازی درخدمت شما هستیم. موضوع تحریمها یکی از داغ ترین موضوعات مطرح در دنیای اینترنته. جالب تر از همه هم واکنشهای متناقض مهره های نظامه.یه عده هستن که تلاش میکنن خودشون رو از تک و تا نندازن و بگن اوضاع هیچ تغییری نکرده وآمریکا عددی نیست، یه عده هم بدجور احساس خطر کردن.

لاریجانی در جدیدترین تز خودش اعلام کرده که: تحریم به نفع اقتصاد کشوره. کاربری ضمن انتشار این ادعا گفته: پزشکان تیمارستانهای ایران از ترامپ درخواست کردن تحریمها رو برداره چون این طور که پیش میره تیمارستانها جا نخواهند داشت.
احمد خاتمی هم یه ژست توخالی گرفته و گفته‌: تحریمهای آمریکا توخالی است. یک نمونه دیگه از این قلدربازی ها پسا تحریمی مربوط میشه به ادعای پاسدار سلامی که گفته: آمریکایی‌ها به هیچ عنوان قادر به حمله نظامی نیستند، زیرا توان نظامی آنها فرسوده شده و توان نظامی ما پیشرفت کرده است.

خوبه نگاهی داشته باشیم به این عکس که اقتدار نظام رو نشون میده. ادواتی که بیشتر شبیه اسباب بازی هستن و حتی بهترینهاشون هم که کلی تبیلغ براشون میکنن الگوبرداری شده و مونتاژ شده ی محصولات کشورای دیگه مثل روسیه هستن.
یکی دیگه از سوژه های کاربران فضای مجازی در این مورد صحنه های از مجلس نظام بود. اجازه بدین این کلیپ رو ببینیم که پاسخی دندان شکن به تحریمهای آمریکاست. در پی نوشت این کلیپ اومده: کارشناسان تحلیل کردند که پس از این پاسخ آمریکا از اعمال تحریمها پشیمان خواهد شد و خودش را تحریم خواهد کرد.

جالب تر از این قدرت نمایی های پوشالی، اعترافهای حکومتی به ضعف و استیصال نظام و بحرانی شدن اوضاعه. یکی از کانال های حکومتی موسوم به «سپاه مقتدر!!» در تلگرام پستی منتشر کرده که با بازتابهایی در فضای مجازی مواجه شده.
بله اگر کسی از جنگ شدید باندی درون نظام خبر نداشته باشد، باور نخواهد کرد این ارگان حکومتی، این پست را علیه مجلس نظامی گذاشته که خود وابسته به آن است! این یه پست تصویر کاملی از نظام شقه شقه و پوسیده رو ارائه میده. عباس عبدی-مهره ۴۰ساله نظام ولایت و عضو باند شیاد به‌اصطلاح اصلاح‌طلب هم ادعا کرده که : «میزان ناامیدی مردم از نظام و وضعیت موجود، به بیش از ۸۵درصد رسیده است!»

در پی نوشت این پست اومده:‌البته عباس عبدی جرات نمی‌کند بگوید خروجی این نفرت عمومی از نظام چیست؟ جز براندازی و سرنگونی‌ سخت و بی‌شکاف تمامیت نظام ولایت فقیه؟ این ترس فقط محدود به باند اصلاح طلب نیست، پاسدار حسن عباسی از تئوریسین های باند خامنه ای هم این وحشت رو به شیوه دیگه ای ابراز کرده و روی دشمن اصلی رژیم انگشت گذاشته و گفته«امسال و سال آینده پول نظام آنقدر بی‌ارزش می‌شود که مردم به علت مشکلات معیشتی بریزند در خیابانها! درگیریها شروع خواهد شد! چه کسی پای این قضیه است؟ سازمان مجاهدین!?شرایط عین تابستان ۱۳۶۰ شده. حالا تو این شلوغ و پلوغ شدن‌ها کافی‌ست یکی دو نفر بیایند یکی دو شعار بدهند و بریزند بهم و اسلحه هم داشته باشند!

بله در عین حال که شدیدترین تحریمها روی رژیم اعمال شده اما بیشترین ترسش از براندازی و کانونهای شورشیه. دقیقا به این علت که تحریمها تمامیت رژیم را هرچه ضعیف‌تر و شکننده‌تر کرده و مسیر را برای ضربه نهایی توسط کانونهای شورشی و قیام آماده‌تر می‌کند! اصل و مبنای سرنگونی همان قیام و کانونهای شورشی هستن.

یکی دیگه از ترفندهای رژیم برای وارونه نشون دادن حقیقت تحریمها این بود که بحث تحریم غذا و دارو رو مطرح کرد و سعی کرد اینطوری جلوه کنه که تحریمها باعث مرگ بیماران و مشکلات اقتصادی برای مردم میشن. یک نمونه از این پستها رو در اینجا می بینیم که همون طور که از حجاریان هم نقل قول شده از سلبریتیهای حکومتی استفاده کرده. اما کاربران فضای مجازی هم به خوبی پاسخ شون رو دادن و در پستهای مختلفی به این اشاره کردن که دارو و غذا هرگز تحریم نشده و این دزدیها ی حکومتی هست که باعث این وضعیته.

یک نمونه از تاثیر این اقتصاد بیمار و دستهای پشت پرده رو میشه در افزایش قیمت ها دید. کاربری با انتشار این عکس از سس تولید تیر ماه ۴ هزار تومان
سس تولید مهر ماه ۷۴۰۰ تومان
جهانگیری : تاثیر تحریم ها کم است تا سال اینده مقاومت کنید. مسئولان چقدر میتوانن پررو باشند ! البته وقاحت یکی از ویژگی های بارز مهره های حکومت هست! کلیپ تکون دهنده ای رو هم از صحبتهای یک پدر با هم می بینیم

اینم کلیپ دیگه ای از حرف دل یک هموطن در رابطه با گرونی که فکر کنم دیدن و شنیدن از زبان خودش کفایت میکنه و همه چیز رو بیان کرده بله ریشه کنی آخوندها خواسته تمام مردم ایرانه. فرهنگ اعتراض و مقاومت دیگه به جزیی از هر ایرانی تبدیل شده. نامه ای رو میبینیم از یک دختر دانش آموز خطاب به پدرش که کامیونداری هست در اعتصاب . ”حالا كه اعتصاب شد اشكالى نداره، ناراحت نشو،ما صبر ميكنيم“ و وای به روزی که صبر ملت سر برسه و جزای دژخیم رو بدن

یکی دیگه از خبرهایی که امروز در فضای مجازی مطرح بود هک سامانه متمرکز فضای مجازی سپاه بود. ‏این سامانه توسط گروه هکرهای آهک هک شده و متنی در وصف سپاه درج شده. در نهایت هم یک هشدار جدی برای همه کاربران تلگرام داریم. حتما درجریان هستید که از روز اول راه اندازی تلگرام و به خصوص از بعد ازقیام دی ماه رژیم دست به ترفندهای مختلف برای سواستفاده از این شبکه اجتماعی زده. اولش که شروع کرد نرم افزارهای مشابهی با عناوین مختلف مثل تلگرام طلایی و موبوگرام و تلگرام سیاه و این جور چیزا بسازه و حالا که لو رفته از اسامی مشابه تلگرام استفاده میکنه. اخیرا این پیام به سرعت در حال انتشار در کانالها و گروه های تلگرامیه:

در حالی که این یک دروغ بزرگ هست و تلگرام ایکس چنین امکانی اضافه نکرده. پس باز هم تاکید میکنم که فقط از نسخه تلگرام اصلی و تلگرام ایکس که از گوگل پلی یا منابع معتبر دانلود می کنید استفاده کنید. از پراکسی و فیلترشکن برای دورزدن فیلترینگ استفاده کنید. اگر نت کند هست و یا در استفاده از فیلترشکن مشکل دارین میتونید به کانال تلگرام تکافند مراجعه کنید و از پراکسی هایی که معرفی میکنه استفاده کنید. امیدوارم گزارش امروز موردتوجه تون قرار گرفته باشه. با بهترین آرزوها برای تک تک شما و تا دیدار دیگه خدانگهدار