تماس ترامپ با نانسی پلوسی و تبریک برای پیروزی دموکراتها در کنگره

اندازه متن
Aa Aa

تبریک دونالد ترامپ به نانسی پلوسی رهبر دمکراتها ، بدلیل پیروزی دمکراتها در مجلس

شب گذشته ترامپ به نانسي پلوسي رهبر دمكراتها در مجلس نمايندگان زنگ زده و پيروزي دمكراتها در اين مجلس را به او تبريك گفت. نانسي پلوسي قبل از آن گفته بود استيضاح ترامپ در دستور كار مجلسي كه دمكراتها در آن اكثريت دارند، نخواهد بود.

دو روز قبل از انتخابات، واشنگتن پست در ۴ نوامبر نوشت :  به نظر میاید پرزیدنت با این که جمهوریخواهان، کنگره را از دست بدهند راحت است.  استراتژی او به نظر میاید تماما انگیزه دادن به پایگاه خودش برای ایالتهای کلیدی سنا میباشد….

واشنگتن پست خاطرنشان كرد ، در حالی که دمکراتها تحقیقات در مورد ترامپ را افزایش خواهند داد و حتی برنامه کاهش مالیات او را لغو خواهند کرد؛ به نظر میاید که ترامپ روی این حساب میکند که وقتی کنگره در دست دمکراتها باشد، شانس او در انتخابات بعدي، افزایش مي يابد. چون تاریخا اینطور بوده و در سالهاي ۲۰۰۴ و ۱۹۹۶و ۱۹۸۸و ۱۹۷۲و ۱۹۶۸و ۱۹۵۶، رای دهندگان به رییس جمهوری رای داده اند که از حزب مخالف ِ رياست کنگره بوده است.

منبع: واشنگتن پست ۴نوامبر۲۰۱۸

نكته قابل توجه ديگر اينكه، بالاترين تعداد زن در مجلس نمايندگان در تاريخ امريكا در اين دوره خواهند بود. تاكنون انتخاب ۹۹زن نماينده كه نزديك به ۲۳درصد مجلس نمايندگان را در بر ميگيرد ، تاييد شده است و دو نفر از آنها مسلمان وابسته به حزب دمكرات هستند. بالاترين رقم زنان نماينده پيش از اين ۸۴نفر بوده است.

منبع:‌صدای آمریکا ۹۷/۸/۱۶