همراه با رسانه های مقاومت-۱۶آبان

اندازه متن
Aa Aa

روی خط همراه با رسانه های مقاومت-۱۶آبان

سلام به همه شما همراهان عزیز. خوشحالم که در یک فرصت دیگه  و با گزارش دیگه ای از روی خط همراه شماهستیم. لطفا ما رو در بازتاب مقالات و فعالیتهای مهم رسانه های مقاومت در فضای مجازی همراهی کنید.

اعتصاب بازاریان باغیرت در تهران  و چند شهر مثل مشهد، بابل ، اصفهان ، کرمان، رودسر ادامه داره. اعتراضی به فقر و گرانی و تورم و پاسخ گو نبودن حکومت آخوندها. ازطرف دیگه شاهد چهارمین دور اعتصاب کامیونداران و اعتراضات گسترده کشاورزان در اصفهان هستیم.

خانم رجوی با پیامی در این رابطه تاکید کردن: احقاق حقوق پایمال شده اعتصابگران حمایت از حقوق همه مردم ایران و یك وظیفه مبرم ملی و میهنی است. ایشون همچنین عموم ارگان‌های بین المللی مدافع حقوق بشر و سندیكاها و اتحادیه های ذیربط در سراسر جهان را به حمایت از رانندگان، كشاورزان و بازاریان اعتصابی در ایران فراخواند. متن کامل این پیام در سایت مریم رجوی در دسترس شماست.

در رابطه با اهمیت این اعتصابها و اعتراضها خوبه نگاهی داشته باشیم به سومین قسمت از مقاله (نقش بازار در مبارزه با دیکتاتوری) . اگر قسمت های قبلی رو دنبال کرده باشین از  نقش بازار در سیاست از زمان قاجار،تا دکتر مصدق و قیام ضدسلطنتی  گفتیم و حالا از قیام امسال میگیم  و اتحاد بازاریان باغیرت.

این اعتصابها و اعتراضها در شرایطی که با پدیده مهمی مثل تحریم های جدید آمریکا روبه رو هستیم پیام جدی تری داره. روز ۱۴ ام آبان در حالی که تحریمهای سراسری آمریکا به اجرا در اومد، ایران صحنه برخاستن بود. اعتراض غارت شدگان موسسات مالی رژيم، اعتراض کشاورزان، اعتصاب کارگران هفت تپه، شروع اعتصاب بازار و کامیونداران.

مقاله (۱۴آبان ۹۷، یک روز نمادین از شکاف عمیق بین مردم و حاکمیت ) که در سایت مجاهد منتشر شده نگاهی داره به این حقیقت که این روز درواقع یک روز نمادین از ضدیت مردم با دیکتاتوری ولایت فقیه بود. روزی که بخش کوچکی از یک واقعیت بزرگ به نام سرنگونی بود.

 

همزمان با پیام شماره۱۱ ارتش آزادیبخش و اعلام دوران آماده باش سرنگونی، فعالیتهای کانونهای شورشی هم که پرچمداران سرنگونی رژیم در داخل ایران هستن، اوج میگیره. بخش عمده ای از این فعالیتها اشاره داره به منشور ۱۰ ماده ای مریم رجوی برای ایران فردا.سایت مجاهد در صفحه ای با عنوان(مریم رجوی سیمای ایران آزاد فردا – فعالیت کانونهای شورشی در شهرهای ایران ) نگاهی داره به این فعالیتها

اگه یادتون باشه قبلا در سلسله مقالاتی که با عنوان «سرنگونی رژیم ایران و آلترناتیو دموکراتیک» در سایت مجاهد منتشر شده بود با یک نگرش علمی و با کمک تجربیات عینی‌،‌با ویژگیها و شرایط یک آلترناتیو واقعی آشنا شدیم. تجربه هایی که محصول قیامهای ۷۸،‌۸۸ و دی ماه ۹۶ بود.

حالا بخش پنجم این مقالات با عنوان «شورای ملی مقاومت ایران، تنها پاسخ » منتشر شده و قصد داره این آلترناتیوی که دارای شرایط و ویژگی هایی که قبلا صحبت کردیم هست رو بیشتر معرفی کنه و به اصول جالبی هم اشاره داره. از جمله اصل وحدت و همبستگی نیروها  و طرح جبهه همبستگی ملی

نمیشه از اوضاع فعلی ایران گفت و از تحریمها و آثارش نگفت. شاید شما هم با این سوال ها مواجه شدین که:‌ آیا این تحریم ها، هدفمند هستند، یا نه؟ و آیا فقط ارگان های سرکوب و نظام حاکم هدف هست؟ یا کل مردم در خطر هستند؟

سایت ایران آزادی گفتگوی با علی صفوی منتشر کرده که واقعیتهای جالبی رو راجع به این دور از تحریمها بیان میکنه. عنوان این گفتگو هست:

تحریم ها ی دور دوم و چالشهای فراروی رژیم ورود به فاز سقوط نظام

ازوقتی که بحث برگشتن تحریمها  علیه آخوندها اعلام شد، کارگزاران حکومت این‌طور وانمود کردن که گویا در همکاری با اروپا دنبال راه‌حلی هستن که این تحریمها رو دور بزنن یا بی اثر کنن. در همین رابطه هم کلی خبر و نقل قول و قول و قرار از طرف کشورهایی مثل آلمان و انگلیس و فرانسه منتشر کردن و مدعی شکست آمریکا شدن. اما حقیقت چیه؟ پیشنهاد میکنم سری بزنید به تلگرام مجاهد و نگاهی داشته باشین به کلیپی که با این عنوان منتشر شده:‌سازو کار مالی ویژه اتحادیه اروپا؛ راه‌حل یا سراب

جالبه که تو این وضعیت درحالی‌که خامنه‌ای در شعارهای حکومتی همواره بر طبل سیاستی بنام “اقتصاد مقاومتی” می‌کوبید و ازش به عنوان تنها راه حل مشکلات نظام نام میبرد،‌حالا حرفهای روحانی کاملا برخلاف اونه و اعترافی به شکست.

سایت همبستگی ملی در مقاله ای با عنوان (اعتراف به شکست اقتصاد مقاومتی! ) به این موضوع پرداخته و  سرمنشأ این بحران مالی ای که ضربات جبران‌ناپذیری به اقتصاد کشورزده.

باتشکر از اینکه امروز هم تا پایان گزارش ما رو همراهی کردین. خوشحال میشم که با نظرات و پیشنهادات تون مارو در ارتقا برنامه کمک کنید. تا دیدار دیگه خدانگهدار.