روزنامة بيلد چاپ آلمان:محكوميت تهديد كاميونداران به اعدام توسط رژيم ايران از سوي اتحاديه‌هاي بين‌المللي

اندازه متن
Aa Aa

روزنامة بيلد چاپ آلمان:محكوميت تهديد كاميونداران به اعدام توسط رژيم ايران از سوي اتحاديه‌هاي بين‌المللي

روزنامة بيلد چاپ آلمان در گزارشي دربارة اعتصاب‌هاي كاميونداران زحمتكش و تهديدات سركردگان رژيم عليه آنها، مي‌نويسد: «دادستانی کل (رژيم ايران در) استان قزوین خواستار مجازات اعدام برای ۱۷ راننده کامیون شده است که به‌خاطر عدم پرداخت (حقوق) و شرایط ضعيف کار اعتصاب کرده‌اند. اتحادیه‌های بین‌المللی به این عمل اعتراض کردند و خواستار آزادی فوری کامیون‌داران شدند. فدراسیون جهانی با حدود ۲۰۰ میلیون عضو در سراسر جهان خواستار آزادی بلادرنگ و بدون قید و شرط کارگران و کامیون‌داران بازداشت‌شده گرديد».

معاون رئيس فدراسيون اتحادية خدمات تجاري آلمان در مصاحبه با بيلد، گفت: « مجازات مرگ براي معترضان غير قابل تصور و يك بي‌عدالتي است».

به نوشتة بيلد، این اتحادیه از طریق فدراسیون بین‌المللی کارگران حمل و نقل (ITF) از سازمان بین‌المللی کار خواهان آن شده كه بلافاصله در این موضوع مداخله کند.

بيلد در گزارش خود با اشاره به سياست‌هاي ضد كارگري رژيم و فقدان اتحاديه‌هاي مستقل در ايران تحت حاكميت آخوندها خاطرنشان مي‌كند: «به‌رغم همة اينها، رانندگان كاميون از اول نوامبر در سراسر ايران دست به اعتصاب زده‌اند؛ اين بار خواسته‌هاي آنها شامل آزادي همكاران تحت بازداشتشان نيز هست. اين چهارمين دور اعتصاب آنها در سال ۲۰۱۸ به‌شمار مي‌رود.

منبع: بيلد: ۳ نوامبر ۲۰۱۸