توجیهات سخیف رسوایی دردانمارک

اندازه متن
Aa Aa

گزارش خبری:توجیهات سخیف رسوایی دردانمارک-۱۷آبان

شکست جدیدترین طرح تروریستی رژیم در دانمارک و واکنشهای مقامات رسمی و رسانه های باندی حاکی از بهم ریختگی و نگرانی شدید رژیم از پیامدهای آن است. اما طبق معمول هر باند واکنش خودش را دارد. هر چند هر دو می خواهند نظام را از این مخمصه در ببرند.  گزارش کوتاهی را در مورد ببینیم:

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه رژیم در یک پریشانگویی اقدام تروریستی رژیم را به دیگرانی که دقیقا خودش هم نمیدانست کیستند نسبت داد:

 

این اقدام یک اقدام طراحی شده و حساب شده توسط معاندین و برخی گروه‌های تروریستی در اروپا و برخی کانونهای معاند در منطقه و ایالات متحده آمریکا هست.

‌قطعا ایالات متحده آمریکا علیرغم همة این هزینه ها و تلاشها و استفاده از گروههای تروریستی در منطقه و سایر منطقه، هیچ کار شایسته یی را نمی تونه برای خودش انجام بده

 

بعداز پریشانگویی‌‌های سخنگوی وزارت خارجة‌رژيم واعظی رییس دفتر آخوند روحانی به صحنه آمد و از جمله گفت:« بلافاصله رییس جمهور دستور دادند تا بررسی کنیم که موضوع چیست؟ آن چه که در اخبار آمده است خیلی مشکوک است؛ در آستانه 13 آبان که تحریم های جدید ادعایی علیه ایران اجرایی می شود، برخی به دنبال این هستند که فضا را تغییر دهند. عده ای می خواهند به گونه ای در روابط ایران و اروپا و مذاکرات بر جام که به خوبی پیش می رود، خللی ایجاد کنند. وی افزود: «به محض این که تحقیقات و بررسی هایمان در این زمینه انجام شد آن را اعلام خواهیم کرد».

کلی‌گویی واعظی، که ظاهرا می تواند رو به دلواپسان نظام باشد که تمایل ندارند باند روحانی به مسیر مذاکرات برجامی ادامه دهد، ترفندی است که قبل از هرچیز می خواهد کلیت نظام را به در برده و طبق معمول«برخی عناصر خودسر» را مقصر جلوه دهد. همان ترفند سخیفی که رژیم برای توجیه حملة مزدورانش به سفارتخانه‌های انگلستان و عربستان به کار گرفت.

 

سایت حکومتی تحلیل ایران همسو با باند روحانی در همین راستا نوشت«ترور همکاری اقتصادی ایران و اروپا با «اتهامات ترور». این مقاله می‌افزاید:« اتهام جدید دانمارک علیه ایران، در ادامه اتهامات اخیر علیه تهران به ویژه توسط فرانسه است که با بازداشت یک دیپلمات ایرانی، ایران را به تلاش برای بمبگذاری در گردهمایی (سازمان مجاهدین خلق) در ویلپنت متهم کرده بود».

این سایت حکومتی تلاش کرده است دو طرح تروریستی اخیر رژیم را هم این گونه توجیه کند: «فضای ضد ایرانی اخیر بخشی از یک پروژه دو بخشی، بخش اول فرانسه و بخش دوم دانمارک، به منظور بر هم زدن روابط ایران و اروپا به ویژه در زمینه اقتصادی باشد».

رسانه های وابسته به باند خامنه‌ای هم نگران تنگ‌تر شدن حلقة تحریمها شده‌اند.

خبرگزاری نیروی تروریستی قدس نوشت« گفته می‌شود وزیرخارجه‌دانمارک به دنبال این است که تحریم‌های هماهنگی را علیه ایران با رایزنی با دیگر کشورهای اروپایی به کار گیرد».

شکست طرح تروریستی رژیم در دانمارک، تضادهای داخلی باندها را هم از همان ساعات اول انتشار خبر فعال کرد.

سایت حکومتی مشرق نیوز از باند خامنه ای با یادآوری اظهارات فین بورچ اندرسون، رئیس سرویس امنیتی دانمارک که گفته است« “ما با یک سازمان اطلاعاتی ایرانی که برای حمله در خاک دانمارک برنامه ریخته است، طرف هستیم»، به باند روحانی حمله کرده و آن را «بهانه‌جویی اروپا برای خروج از برجام و ادامه انفعال دستگاه دیپلماسی» توصیف کرده و با یادآوری دستگیری تروریستهای رژیم در بلژیک، فرانسه و آلمان برای توطئه بمبگذاری در ویلپنت می نویسد: « مامور دیپلماتیک ایران توسط یک کشور اروپایی بازداشت می شود و بنا بر برخی گزارش‌های متقن، توسط دستگاه اطلاعاتی آلمان شکنجه شده و در حال پاس‌کاری بین سرویس‌های اطلاعاتی اروپایی‌هاست!».