جمیز جفری: آمریکا قصد دارد با فعالیت‌های رژیم ایران در منطقه مقابله کند

اندازه متن
Aa Aa

جمیز جفری: آمریکا قصد دارد با فعالیت‌های رژیم ایران در منطقه مقابله کند

دویچه وله آلمان، ۱۶ آبان ۹۷ بنقل از فرستاده ویژه آمریکا در امور سوریه، سفیر جیمز جفری، نوشت: واشنگتن می‌خواهد تمرکز خود را بر فشار مالی بر رژیم ایران و مقابله با فعالیتهای این رژیم در سوریه، یمن‌، عراق و هر جا که  این رژیم از نفوذ گسترده “لذت می‌برد” قرار دهد.

جیمز جفری به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت:‌ توافق اتمی با رژیم ایران بر رفتار این رژیم تأثیر بدی گذاشته و فعالیتهای آن را “سرعت بخشیده است”.

خاطرنشان میشود فهرست جدید تحریم ها که بخش های حیاتی اقتصادی رژیم ایران را هدف قراد داده و شامل صادرات نفت و مشتقات آن ، بنادر و کشتیرانی و تراکنشهای مالی و بانکی است از سیزدهم آبانماه جاری به مرحله اجرا در آمده است.

عراق نیز تحریم های بانکی علیه رژیم ایران را اعمال خواهد کرد

خبرگزاری العربیه، پیرامون اجرایی شدن تحریم ها علیه رژیم ایران خبر داد. بانک مرکزی عراق با صدور بخش‌نامه‌ای که به امضای سرپرست معاونت بانک، منذر عبدالقادر الشیخلی رسیده است، تمامی بانک‌ها و موسسات مالی این کشور را به پایبندی به تحریم‌های آمریکا علیه ایران ملزم کرده است.

در این بخش‌نامه از کلیه بانک‌ها و موسسات مالی خواسته شده «برای در امان ماندن از پیامدهای نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران، به فهرست ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های مرتبط با آن پایبند باشند».

آغاز مقابله آمریکا با سران شبه نظامیان وابسته به رژیم ایران در عراق

همچنین تلویزیون اسکای نیوز پیرامون خبر مقابله با فعالیت های رژیم ایران در منطقه، به نقل از منابع نزدیک به سفارت آمریکا در بغداد گزارش داد، آمریکا قصد دارد تا  حکم دستگیری بین المللی برای ابو مهدی مهندس معاون فرمانده شبه نظامیان حشد الشعبی  در عراق را صادر کند.

منابع تاکید کردند که این حکم در پی آن صادر می شود که   هیأت پاکسازی عراق پرونده های فساد ابو مهدی مهندس را در دست دارد.

این پرونده ها شامل اختلاس پول از حشد الشعبی و استخدام صد هزار عضو شبه نظامی است که وجود خارجی نداشته اند.

منابع گفتند حکم دستگیری این فرد که از سران شناخته شده شبه نظامیان وابسته به رژیم ایران است، بخشی از تحریم هایی است که علیه رژیم ایران اعمال شده و هدف از آنها قطع سر انگشتان این رژیم در منطقه است .

بیشتر بخوانید:

هشدار آمریکا: کشورها نباید به نفتکش های ایرانی اجازه ورود به آب ها و بنادر خود را بدهند

آدام ارلی: توطئههای تروریستی رژیم ایران در خاک اروپا و فراخوان به بستن سفارتخانههای حکومت آخوندی

نگرانی سران رژیم ایران از تحریمهایغافلگیرکنندهآمریکا

شرکت آمریکایی AIG به فعالیتهای خود در ایران خاتمه داد

 

 

 

 

جمیز جفری: آمریکا قصد دارد با فعالیت‌های رژیم ایران در منطقه مقابله کند