حکم دستگیری ابو مهدی مهندس توسط آمریکا

اندازه متن
Aa Aa

حکم دستگیری ابو مهدی مهندس توسط آمریکا

به گزارش اسکای نیوز منابع نزدیک به سفارت آمریکا در بغداد فاش ساختند این کشور قصد دارد حکم دستگیری بین المللی یکی از سران شبه نظامیان حشد الشعبی عراق  وابسته به رژیم ایران را صادر کند

منابع گفتند حکم دستگیری این فرد بخشی از تحریم هایی است که علیه رژیم ایران اعمال شده و هدف از آنها قطع سر انگشتان این رژیم در منطقه است .

منابع گفتند حکم دستگیری ابو مهدی مهندس اولین گامی است که ایالات متحده آمریکا در چهار چوب مرحله دوم تحریمهایش علیه رژیم ایران اعلام کرده است . این تحریم ها با هدف متوقف کردن گروههای مسلح رژیم ایران در منطقه صورت گرفته است .

دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه گذشته مجازاتهایی را بر رژیم ایران اعمال کرد که هدفشان بخش های نفت و بانک ها و حمل و نقل رژیم است . ایالات متحده آمریکا تهدید کرده است که اقدامات بیشتری در این زمینه علیه رژیم ایران انجام خواهد داد.

این منابع همچنین  تاکید کردند یکی دیگر از علل صدور حکم دستگیری ابو مهدی مهندس معاون فرمانده شبه نظامیان حشد الشعبی وجود پرونده های فساد او در هیأت سالم سازی عراق است  .

این پرونده ها شامل اختلاس پول از حشد الشعبی و استخدام صد هزار عضو شبه نظامی است که وجود خارجی نداشته اند

در این پرونده ها ابو مهدی مهندس متهم شده که با استخدام نزدیک به ۱۰۰ هزار عضو برای شبه نظامیان حشد الشعبی که وجود خارجی نداشته اند تلاش کرده تا پول اختلاس کند

تعدادی از نمایندگان مجلس عراق تاکید کرده ان این اطلاعات در پرونده های هیأت سالم سازی عراق وجود دارد ولی آنها بخاطر ترس از جانشان نمی توانند از آن صحبت کنند .

ابو مهدی مهندس کیست

ابو مهدی مهندس نزدیک‌ترین مزدور عراقی به قاسم سلیمانی سرکرده  نیروی تروریستی قدس است .
او به جرم انفجار سفارتخانه‌های آمریکا و فرانسه در کویت در اواخر سال ۱۹۸۳توسط بسیاری کشورها تحت تعقیب بوده است و بعنوان یکی از سران شبه‌نظامیان حشد الشعبی عراق از تروریستهای شناخته شده وابسته به رژیم آخوندی بحساب می آید .

سابقه تروریستی

بعنوان یکی از اعضای حزب الدعوه عراق در زمان حکومت سابق عراق به اهواز رفت و در کمپهای نیروی تروریستی قدس ، آموزش دید.

سپس  ایران را به سوی کویت ترک کرد و چند سال را در منطقه جابریه کویت گذراند .

برخی او را به برنامه‌ریزی بمب‌گذاری سفارت‌های آمریکا و فرانسه در کویت محکوم می‌کنند که باعث کشته شدن ۵ نفر شد. او در سال ۲۰۰۳ پس از اشغال عراق به این کشور  بازگشت و به عنوان مشاور امنیتی ابراهیم جعفری اولین نخست‌وزیر عراق پس از حمله آمریکا، خدمت کرد

 

حکم دستگیری ابو مهدی مهندس توسط آمریکا