خودمختاری- طرح شورای ملی مقاومت – قسمت پنجم

اندازه متن
Aa Aa

طرح صلح شورای ملی مقاومت برای خود مختاری کردستان ایرانقسمت پنجم – طرح شورا

خودمختاری قسمت پنجم ـ ۱۶ آبان ۱۳۹۷

 

 

 

 

 

 

سلام! با آخرين بخش از برنامه بررسی طرح شورای ملی مقاومت برای خودمختاری کردستان و سوابق آن در خدمت شما هستیم.

حالا بعد از پيشينه هايي كه گفتيم و پروسه 5 ساله 57 تا 62،  ميخواهيم در قسمت آخر به متن و مواد مشخص اين طرح بپردازيم:  

 

سرانجام در 17 آبان سال 62   بحث ها و بررسي ها و تلاشهای شورای ملی مقاومت كه خودش داستان گفتارهاي جداگانه اي است ، به ثمر نشست و طرح شورای ملی مقاومت برای خودمختاری کردستان ايران به اتفاق آرا درشورا  به تصويب رسيد.

همزمان براي رفع هرگونه سوءتفاهم درمورد صلاحيت قانونگذاري شوراي ملي مقاومت، يك ماده واحده هم در همان جلسه رأي گيري و به تصويب رسيد و تصريح شد كه قانونگذاري در نظام جمهوري آينده ايران پس از سرنگوني رژيم آخوندها در صلاحيت مجلس موسسان و قانونگذاري ملي است و  هيچيك از مصوبات شوراي ملي مقاومت نبايد بخشي از قانون اساسي نظام جمهوري آينده كشور تلقي شود. چرا كه وضع قانون اساسي در جمهوري آينده كشور منحصرا از طريق مجلس موسسان و قانونگذاري ملي منتخب مردم ايران با راي عمومي، مستقيم، مساوي و مخفي عموم مردم است.

متعاقبا  مسئول شورای ملی مقاومت ایران، طرح شوراي ملي مقاومت براي خودمختاري كردستان ايران رو طي پيامي به مردم ایران بويژه مردم کردستان تقدیم کرد.

قسمتي از این پیام رو باهم بشنویم:

 

نشریة مجاهد شمارة ۱۷۷ – ۱۹ آبان ۱۳۶۲

هموطنان عزیز، مردم سراسر ایران، هموطنان مقاوم کرد، پیشمرگان دلیر؛ بدین وسیله طرح شورای ملی مقاومت برای خودمختاری کردستان ایران را به استحضار عموم می رسانم؛ طرح حاضر نتیجه‌ی مطالعات و بررسی های جامع و بحث‌ها و مشورت‌های فراوان و جلسات متعدد و متمادی شورا طی هفت ماه گذشته است.

به این ترتیب شورای ملی مقاومت به مثابه‌ی تنها جانشین دمکراتیک و قدرتمند برای رژیم سرکوبگر و خون آشام خمینی بار دیگر در مسیر آزادی و استقلال میهن و دفاع از تمامیت ارضی ایران و حاکمیت و وحدت ملی تمامی این مرز و بوم، راه حلی عادلانه، صلح آمیز و دمکراتیک برای یکی از مسائل بغرنج سیاسی و تاریخی کشورمان جستجو کرده است. منظور مسئله‌ی کردستان  ایران و ملیت ستم زدة کرد در میهن ماست که طی سالیان متمادی تحت ستم مضاعف رژیم های مختلف بسر برده و ناگزیر از مقاومت و مبارزه بوده است.

شورای ملی مقاومت برای نخستین بار در طول تاریخ ایران بر سر یکی از بغرنج ترین مسائل کشور یعنی مسئلة خودمختاری کردستان به اتفاق آرا در یک طرح مشخص به توافق رسیده است.

علیهذا از جانب شورای ملی مقاومت همراه و همصدا با همة شخصیت ها و سازمانها ، احزاب و گروههای عضو یا وابسته به آن تصویب طرح حاضر را به مثابه یک موفقیت عظیم سیاسی در بنای ایرانی آزاد و عاری از قهر و انتقام و ستم به عموم هموطنان در سراسر کشور و بویژه در کردستان تبریک و تهنیت گفته و با ایمان به سقوط محتوم و اجتناب ناپذیر رژیم درمانده و جنگ افروز خمینی، صلح و صفای پایدار داخلی و خارجی را در تمامی این میهن مجروح و خونین آرزو می کنم.

مسعود رجوی ۱۷ آبان ۱۳۶۲

 

در همان زمان دبيركل حزب دمكرات كردستان ايران، دكتر عبدالرحمن قاسملو در 24 آذر 1362 در مصاحبه با راديو صداي كردستان تصويب طرح خودمختاري را يك موفقيت بزرگ و تاريخي توصيف كرد .

 

توجه شما را به سر خط اين اظهارات كه در نشريه مجاهد 22 دي ماه 1362 منتشر شده جلب مي كنيم:

 

موضع‌گیری دبیرکل حزب دموکرات کردستان ایران در رابطه با طرح خودمختاری شورای ملی مقاومت

  • من تصویب این طرح را موفقیت بزرگ و موفقیت تاریخی می‌دانم چرا که برای نخستین بار سازمانهای مترقی بسیاری چون سازمان مجاهدین خلق ایران و شخصیتهای سرشناس زیادی به‌این نتیجه امید دارند که تصویب طرح خودمختاری کردستان برخلاف نظر دشمنان آزادی ایران نه تنها باعث تجزیة ایران نخواهد شد بلکه کمک خواهد کرد وحدت ایران مستحکم‌تر گردد.
  • باید روی این مسئله تاکید کنم که : سازمان مجاهدین خلق در جریان بحث و مذاکرده در مورد این طرح به‌حق نقش چشمگیری داشت و زحمت زیادی متحمل شد تا این طرح که به‌این ترتیب به‌تصویب رسیده است، پذیرفته شود.
  • من با مسئولیت تمام می‌توانم بگویم که طرحی که اکنون به تصویب رسیده است، از طرح شش ماده‌ای حزب ما بیشتر است
  • می‌توانم با مسئولیت این مسئله را خاطرنشان کنم که طرح خودمختاری کشورهای بسیار را مطالعه کرده‌ام – از هندوستان گرفته تا اسپانیا – و می‌توانم بگویم این را در میان کلیة طرح‌های خودمختاری کشورهای دیگر به‌عنوان یکی از بهترین طرح‌ها معرفی کنم. این مسئله را نیز نباید از نظر دور داشت که این طرح، طرح خودمختاری حزب دموکرات کردستان ایران نیست…
  • اگر بیش از این از یک طرح خودمختاری انتظار داشته باشیم، مسئله دیگر از چارچوب خودمختاری خارج خواهد شد.

 

مجری: با آنچه كه گفته شد حالا تا حدودي ميشه فهميد كه طرح خودمختاري كردستان ايران يك طرح خلق الساعه نبود حاصل يك جنگ سياسي نفس گير بود كه مراحل آن گام به گام و با صرف بهايي سنگين توسط سازمان مجاهدين خلق ايران عمدتا در داخل كشور و در زير حاكميت خميني و به رغم جو هيستريكي كه خميني خون آشام ايجاد كرده بود طي شد. تا سر انجام اين تلاشها در آبان1362 در طرح شوراي ملي مقاومت براي خودمختاري كردستان ايران به بار نشست و به تصويب رسيد.

 

طرح شوراي ملي مقاومت

 براي خودمختاري كردستان ايران

 

نظر به اين‌كه مردم ايران با انقلاب خود «آزادي و استقلال» را به عنوان دو اصل عمومي و تفكيك‌ناپذير مطرح كرده‌اند،

نظر به اين‌كه شوراي ملي مقاومت براندازي رژيم خميني و برقراري نظام سياسي مبتني بر اراده و حاكميت مردم را وجههٌ همت خود قرار داده است،

نظر به اين‌كه لازمهٌ استقرار يك حكومت مبتني بر اراده و حاكميت مردم در ايران، تأمين و تضمين هر چه بيشتر وسايل، امكانات و طرق دخالت و مشاركت همهٌ مردم در اخذ و اجراي تصميمات است،

نظر به اين‌كه دخالت و مشاركت مردم در اخذ و اجراي تصميمات سياسي، اقتصادي، فرهنگي و اجتماعي شرط لازم تحقق دموكراسي در يك كشور است؛

شوراي ملي مقاومت به منظور تأمين  و تقويت هر چه بيشتر حاكميت مردمي و تماميت ارضي و يكپارچگي و وحدت ملي كشور و نظر به مبارزات عادلانهٌ مردم كردستان براي تأمين دموكراسي درايران و خودمختاري در كردستان و به‌منظور رفع ستم مضاعف از مليت ستمزدهٌ كرد، طرح حاضر را براي تأمين خودمختاري كردستان ايران اعلام مي‌دارد. اين طرح در چارچوب برنامهٌ شوراي ملي مقاومت و دولت موقت جمهوري دموكراتيك اسلامي ايران و وظايف مبرم دولت موقت قابل اجراست و مشخصاً بر اساس مادهٌ3 وظايف مبرم دولت موقت مبني بر «پايان‌دادن به جنگ ضدخلقي عليه مردم كردستان با اعلان خودمختاري در چارچوب تماميت ارضي ايران، كوشش براي محو آثار اين جنگ» تنظيم و تصويب‌شده و رهنمون عمل آيندهٌ دولت موقت دربارهٌ خودمختاري كردستان خواهد بود.

ترتيبات و نحوهٌ اجراي طرح حاضر را دولت موقت جمهوري دموكراتيك اسلامي ايران مشخص خواهد نمود. دولت موقت مؤظف است براي تحقق اين طرح تلاشهاي لازم را مبذول دارد.

۱ـ منطقهٌ خودمختار، تمامي كردستان ايران را شامل مي‌گردد. قلمرو جغرافيايي اين منطقه  از طريق مراجعه به آراي عمومي مردم منطقهٌ كردنشين كشور تعيين مي‌شود.

۲ـ ارگان قانونگذاري در امور داخلي منطقهٌ خودمختار، شوراي عالي كردستان است كه نمايندگان آن از طريق انتخابات آزاد با رأي عمومي، مستقيم، مساوي و مخفي انتخاب مي‌شوند. قوانين عمومي جمهوري در منطقهٌ خودمختار لازم‌الاجراست. مصوبات شوراي عالي كردستان نبايد ناقض قوانين عمومي جمهوري باشد.

۳ ـ ادارهٌ كليهٌ  امور منطقهٌ خودمختار كردستان به‌جز اموري كه ذيلاً در صلاحيت دولت مركزي شناخته مي‌شود در صلاحيت ارگانهاي خودمختاري است.

تعيين عالي‌ترين ارگانها براي ادارهٌ امور و نظارت برفعاليت آنها به عهدهٌ شوراي عالي كردستان است.

۴ـ حفظ انتظامات داخلي منطقهٌ خودمختار به عهدهٌ  ارگانهاي خودمختاري است كه نيروي متناسب براي اين امر را با مراعات مادهٌ2 طرح حاضر سازمان خواهند داد.

۵ـ امور مربوط به سياست خارجي و روابط خارجي، امنيت سراسري جمهوري و دفاع ملي (شامل حراست از مرزها، حفظ تماميت ارضي و وحدت جمهوري) در صلاحيت دولت مركزي است.‌ارتش در منطقهٌ خودمختار كردستان نيز مانند ديگر نقاط ايران حق دخالت در امور انتظامي داخلي را ندارد.

۶ـ امور مربوط به تجارت خارجي و گمركات، تعيين نظام پولي و مالي كشور، انجام وظايف مربوط به بانك مركزي، تنظيم بودجهٌ عمومي و برنامه‌هاي اقتصادي كه اهميت سراسري دارند و يا مستلزم سرمايه‌گذاريهاي كلان هستند در صلاحيت دولت مركزي است.

ادارهٌ ساير امور اقتصادي منطقهٌ خودمختار در صلاحيت ارگانهاي خودمختاري است. بهره‌برداري از منابع طبيعي و ثروتهاي عمومي كشور كه اهميت سراسري دارند در صلاحيت دولت مركزي است كه به نفع همهٌ مردم ايران صورت مي‌گيرد. در منطقهٌ خودمختار كردستان ارگانهاي خودمختاري دولت مركزي را در بهره‌داري از اين منابع و ثروتها ياري خواهند نمود.

۷ ـ زبان كردي، زبان رسمي تدريس و مكاتبهٌ داخلي درمنطقهٌ خودمختار است و در همهٌ مراحل تحصيلي حق آموزش به زبان كردي براي ساكنان منطقه به‌رسميت شناخته مي‌شود.

زبان فارسي، در منطقهٌ خودمختار نيز مانند ديگر مناطق ايران، زبان رسمي است  و در مدارس همراه با زبان كردي آموزش داده مي‌شود. مكاتبات ادارات منطقهٌ خودمختار كردستان  با مركز و ساير نقاط ايران و نيز با ادارات وابسته به دولت مركزي در منطقهٌ خودمختار به زبان فارسي صورت مي‌گيرد. كليهٌ ساكنان غيركرد در كردستان خودمختار در اشاعهٌ فرهنگ خود آزادند و حق آموزش به زبان خود را دارند.

۸ ـ كليهٌ حقوق و آزاديهاي مصرح در اعلاميهٌ جهاني حقوق‌بشر و ميثاقهاي بين‌المللي مربوط به آن، نظير آزادي عقيده و بيان، آزادي مطبوعات، آزادي تشكيل و فعاليت احزاب و سازمانهاي سياسي، اتحاديه‌ها و شوراهاي كارگري، دهقاني و صنفي، انجمنهاي دموكراتيك، آزادي انتخاب شغل و محل اقامت و آزادي مذهب در كردستان خودمختار همانند ديگر نقاط ايران تضمين مي‌شود. كليهٌ ساكنان كردستان اعم از زن و مرد همانند ساكنان ساير مناطق ايران بدون هر نوع تبعيض جنسي، قومي، نژادي و مذهبي از تساوي حقوق  اجتماعي، اقتصادي، سياسي و فرهنگي برخوردار خواهند بود.

۹-نظام قضايي جمهوري واحد است و در منطقهٌ خودمختار، دادگاهها طبق قوانين جمهوري و هم‌چنين قوانين مصوب شوراي عالي كردستان، به دعاوي رسيدگي خواهد نمود.

نيروهاي انتظامي كردستان خودمختار، همانند نيروهاي انتظامي ديگر نقاط كشور، ضابط دادگستري بوده و ملزم به اجراي احكام و دستورها و قرارهاي محاكم و مقامات قضايي مي‌باشند.

۱۰ـ  ارگانهاي خودمختاري موظفند از مداخله در اموري كه در صلاحيت ويژهٌ دولت مركزي شناخته شده است خودداري نموده و دولت مركزي را در اجراي وظايف خويش در منطقه ياري كنند. به همين نحو دولت مركزي و ارگانهاي اجرايي آن از مداخله در اموري كه در صلاحيت ويژهٌ ارگانهاي خودمختاري شناخته شده‌اند، ممنوعند و بايد ارگانهاي خودمختاري را در انجام وظايف خود ياري رسانند.

۱۱ ـ دولت مركزي در اجراي وظيفهٌ خود مبني بر تأمين سريع پيشرفت و توسعهٌ كليهٌ مناطق عقب‌افتادهٌ كشور، مؤظف است كه از درآمدهاي عمومي سهم بيشتري را به رفع عقب‌ماندگي منطقهٌ خودمختار كردستان نيز تخصيص دهد.

۱۲ ـ مردم منطقهٌ خودمختار كردستان مانند ساير هموطنان خود در سراسر ايران از طرق قانوني و بدون هيچ‌گونه تبعيض در ادارهٌ امور كشور مشاركت خواهند نمود.

طرح حاضر در يك مقدمه  و 12ماده در تاريخ 17آبان 1362به اتفاق آرا در شوراي ملي مقاومت به تصويب رسيد.

مسئول شوراي ملي مقاومت

مسعود رجوي

بیشتربخوانید

قسمت اول

قسمت دوم

قسمت سوم

قسمت چهارم