آنلاین – فعالیت سایت های اجتماعی مردم ایران

اندازه متن
Aa Aa

آنلاین – فعالیت سایت های اجتماعی مردم ایران -۱۸آبان۱۳۹۷

گزیده ای از نظرات و توئیت های هموطنان در شبکه اجتماعی توئیتر

سناریو آنلاین – ۱۸ آبانسلام و وقت همگی بخیر. با یک آنلاین دیگه در خدمت شما هستیم و اگر موافق باشین سری بزنیم به فضای مجازی و بازتاب های موضوعات مختلف

قدمهای اجرایی شدن تحریمها کم کم حس میشه و ابعاد مختلف اون در فضای مجازی هم منتشر میشه. پوستری هست از اینکه چطور در «شدیدترین تحریمهای تاریخ» ۵۰بانک آخوندها تحریم شد.

جا داره که یادآوری کنیم وظیفه اول این بانکها،  پولشویی و انتقال پول در خدمت تروریسم و سرکوب رژیم آخوندیه.

سرمایه هایی که البته از جیب مردم ایران به سرقت میشه و خودشون سهمی از اون جز زخم و درد ندارن. هموطنی از مسجدسلیمان کلیپی از جاری شدن نفت خام منتشر کرده

بله،شهری که روی گنج خوابیده اما مردم اون  در فقر و نداری بسر می‌برند و ثروتهایشان توسط حکومت غارت می‌شه.

خوبه که در همین جا سری هم بزنیم به سیستان و بلوچستان و مدرسه ای که سهمش فقط یک تیکه زمینه. نه دیوار و نیمکت و نه حتی تخته سیاهی.

اینجا ایران زیر حاکمیت غارتگرانی هست که آقازاده‌هایشان با دزدیهای نجومی در کشورهای خارجی در گشت و گذار هستند! خوبه بدونیم که توی همین سیستان وبلوچستان چندین معدن طلا و توی مسجد سلیمان که قبلش صحبت کردیم ۹ چاه نفت وجودداره. اما سرمایه هاش کجا میره رو بهتره از آخوندها  و سپاه و اختلاس چی ها پرسید که از هرفرصتی برای چاپیدن ملت استفاده میکنن. از به جیب زدن سرمایه های کلان تا حتی سواستفاده از مواد و اقلامی که مورد نیاز روزانه مردم هست.

کلیپی منتشر شده از حرفهای افشاگرانه یکی از هموطنان مون راجع به یکی از موارد این فساد سیستماتیک

بله چیزی که اهمیت نداره جون و سلامت مردم هست و چه خوب گفت این دوست مون که دشمن ما همینجاست!

یکی دیگه از عرصه هایی که میشه بی اهمیتی معضلات کشور برای آخوندها رو دید، وقتی هست که کوچکترین مشکل یا عارضه ای پیش میاد. در مورد موارد بزرگی مثل زلزله و سیل صحبت نمیکنیم،  حتی یک بارندگی ساده هم میتونه تو این حکومت ایجاد بحران کنه! فیلمی هست از جوانرود بعد از بارندگی

بله وضعیت انقدر افتضاح هست که دیگه مهره های نظام هم مجبورن بهش اذعان کنن. نخعی سرپرست فرمانداری زاهدان به گوشه ای از این بحران ۴۰ ساله اعتراف کرده

از لابلای این اعترافها میشد علت ترس رژيم رو هم از فضای مجازی بهتر متوجه شد. ترس از افشای حقیقت رژیم و قضاوت و‌آگاهی مردم. به همین دلیل هست که رژیم طی چند ساله اخیر و به خصوص بعد از قیام دی ماه موج جدیدی از فیلترینگ رو شروع کرد. مخصوصا که وقتی تاثیر شبکه های اجتماعی مثل تلگرام رو دید به ترفندهای مختلفی روی آورد تا هم با سانسور مانع انعکاس خبرها بشه و هم تلاش کنه با کسب اطلاعات کاربران اونها رو سرکوب کنه. یکی از این شیوه ها ایجاد تلگرام های قلابی بود.مثل تلگرام طلایی و هاتگرام.

خبرهایی که در فضای مجازی منتشر شده نشون میده که قرارداد تلگرام طلایی و هاتگرام با دولت برای سومین بار و تا آخر امسال تمدید شد. این دو تلگرام وابسته به آذری جهرمی، وزیر اطلاعاتی ارتباطات پس از فیلتر تلگرام اصلی و انحصاری که در اختیارشان قرار گرفت تونستن درآمد هنگفتی به جیب بزنند.

یکی از کاربردهای تلگرام طلایی و هاتگرام غیر از اینکه اطلاعات کاربران رو دراختیار اطلاعات قرار میده اینه که کانالها رو به ۲ دسته همسو با رژیم و منتقد و مخالف با رژیم تقسیم میکنه و «کاربران کانال‌های منتقد را که از این دو پیام‌رسان استفاده کرده‌اند به‌تدریج از کانال‌های منتقدین حذف کرده و مانع از پیوستن مجدد آن‌ها به این دسته از کانال‌ها می‌شوند.»

کانال تلگرام تکافند کلیپی در این رابطه منتشر کرده که متاسفانه در وقت نمیگنجه که اینجا باهم ببینیم ولی  پیشنهاد میکنم نگاهی بهش بندازین.

همچنین گروه تالوس شرکت سیسکو تحقیقاتی راجع به تکنیکهای مختلفی که رژیم برای سرقت اطلاعات کاربران و حمله به اونها به کار می بره منتشر کرده. تکنیکهایی شامل صفحات جعلی ورود، بدافزارهایی که خود را جایگزین نسخه‌های اصلی جا می‌زنند و سرقت درگاه مرزی (بی جی پی BGP) که بطور خاص کاربران ایرانی را که از اپلیکیشن امن تلگرام و سایت اجتماعی اینستاگرام استفاده می‌کنند هدف قرار داده‌است.

تکافند این گزارش رو در سایت اصلی خودش بطور کامل منتشر کرده که پیشنهاد میکنم برای آشنایی با این تکنیکها و دور زدن شون حتما نگاهی به این گزارش داشته باشین.

امیدوارم گزارش امروز مون مورد توجه تون قرار گرفته باشه. تا فرصت دیگه ای که باز هم بتونیم در خدمت شما باشیم خدانگهدار و موفق باشین.