روی خط همراه با رسانه های مقاومت-۱۸آبان

اندازه متن
Aa Aa

روی خط همراه با رسانه های مقاومت-۱۸آبان

سلام به همه شما همراهان عزیز. با بخش دیگه ای از گزارش روی خط همراه شما هستیم و امیدواریم که شما هم فرصت داشته باشین که تا پایان گزارش ما روهمراهی کنید

روز ۱۷آبان سالگرد تصویب طرح خودمختاری کردستان در شورای ملی مقاومت هست. به همین مناسبت سایت مجاهد قصد داره در چند قسمت به این موضوع و پیشینه اون بپردازه.در اولین قسمت این بحث که  تحت عنوان (طرح شورای ملی مقاومت برای خودمختاری کردستان ایران ـ قسمت اول – پیشینه‌ها ) منتشر شده از ستم مضاعف بر قومیتهای مختلف ایران و پیشینه تصویب این طرح میگیم

این روزها بحرانهای بین المللی و داخلی رژیم کار رو به جایی رسونده که آخوندها هیچ راه حلی جز امید درمانی ندارن. اما حتی خودشون هم نمیتونن به این حرفها پایبند باشن. یه نمونه جالبش حرفهای آخوندخاتمی در نمایش ‍۱۳آبان بود که از یه طرف ادعای فروپاشی آمریکا روکرد و از طرف دیگه گفت که مردم اجازه سرنگونی رژیم رو نمیدن

بله، مسئله سرنگونی به یک موضوع جدی تبدیل شده که مهره های مختلف رژيم به راحتی از اون صحبت میکنن و چیز پوشیده ای نیست. مقاله( «اجازه سرنگونی» دست کیست؟) نگاهی داره به این واکنشهای رژیم و اینکه ترس اصلی رژیم از چه نیروییه؟

یکی از علائمی که میشه در دسترس بودن سرنگونی رو دید وضعیت اجتماعی جامعه ست. اعتصاب بازار این دور هم در چند شهر ادامه داره. طی روزهای قبل و گزارشهای قبل سلسله مقاله ای رو به نام (نقش بازار در مبارزه با دیکتاتوری )معرفی کردیم. در سه شماره قبلی دیدیم که چطور باوجود تهدید و ارعاب حکومت بازاریها تونستن نقش جدی در قیام ایفاکنن

این بار چهارمین قسمت از این مجموعه منتشر شده. در این قسمت به اعتصاب مهم مهرماه ۹۷ بازار اشاره می‌کنیم. اعتصابی که خیلی از معادلات نظام و محاسبات عوامل سرکوبگرش رو بر هم زد و اثبات کرد با هم‌دلی و همبستگی میشه دیکتاتوری رو عقب روندن.

بله جامعه ایران به شدت ملتهب و  جوشانه. اگر همین یکی دو روز اخیر رو نگاه کنیم، قشری نیست که در صحنه اعتراض حضور نداشته باشه. از بازاری و کامیوندار گرفته تا کشاورزو دانشجو.اما همه اینها چه پیامی داره؟مقاله (ضرورت استمرار قیام ) ضمن اشاره به این اعتراضات از شرایطی میگه که بستر آماده ای برای قیام و شورش و انقلابه و میتونه مقدمه ای باشه برای فردای روشن ایران.

حکومت آخوندها در شرایط فوق العاده بحرانی ای هست. موضوعاتی که به سادگی قابل حل نیستن. انزوای بین المللی،بن بست اقتصادی، اختلافات عمیق درون حکومت،وجود آلترناتیوی مثل مجاهدین،عمیقتر شدن شکاف بین مردم و حکومت و کلی موضوع دیگه.

اما آیا این بحرانها راه حلی دارن؟ و آیا رژیم ولایت فقیه توان حل اونها رو داره؟اگر این بحرانها رو کمی از نزدیکتر بررسی کنیم متوجه میشیم که اوضاع خیلی بحرانی تر از این حرفهاست. مقاله (بحرانها و راه‌کارهای خامنه‌ای ) نگاهی داره به این وضعیت و نتیجه گیری کرده که با توجه به کمیت  کیفیت این بحرانها چه مسیری پیش روی آخوندهاست.

 

از روز ۱۳آبان که اعلام شد شورای نگهبان رژیم لایحه CFT رو رد کرده ولوله‌ و کشمکش در باندهای حاکم به شدت بالا گرفته. بالاترین کشمکش بین مجلس و شورای نگهبانه. اما جنگ و کشمکش در این نقطه متوقف نشده و این بحران به بحرانهای دیگه ی حاکمیت آخوندی گره خورده

مقاله(دعوای  سی اف تی در بن‌بست تحریم‌ها و بن‌بست سرنگونی! ) گوشه ای از این اختلافات رو به تصویر کشیده و اشاره داره به گزینه ی خود تحریمی!

هر چند که آخوندها تلاش داشتن با قدرت نمایی های پوشالی اینطوری جلوه کنن که بعد از ۱۳آبان هیچ اتفاق مهمی نمیفته و تحریمها اثر نداره اما یک روز ازتحریمها نگذشته بود که آثارش دیده شد.مقاله (تحریمها، «سیلاب ویرانگر» ) به ابراز وحشتهای مهره های نظام و تاثیرات اولیه تحریمها روی نظام ولایت می پردازه.

شوک وارده از راه افتادن “مادر تحریم‌ها” علیه حکومت آخوندها، آثارش رو هرچه بیشتر نه‌تنها بر اقتصاد به‌شدت ضربه خورده کشور، بلکه با افت شدید ارزش پول ملی نشون میده . سایت همبستگی ملی گزارشی در همین رابطه منتشر کرده که عنوانش هست : ( پرواز مجدد قیمت ارزهای خارجی ! ) در این گزارش ضمن اشاره به افزایش قیمت ارز، از ترفندهای رژیم برای ثبات بازار میگه که البته چندان دوام نداره.

یکی دیگه از معضلات آخوندها اینترنته. بهتر بگیم آخوندواینترنت مثل جن وبسم الله هستن. در حالی که بعد از قیام دی ماه و گسترش نقش رسانه های اجتماعی در اعتراضات رژيم فیلترینگ رو بالا برده حالا از طرح جدیدی دم میزنن

اگر سری بزنید به سایت همبستگی ملی، در تب گزیده با مقاله ای به نام (ایران، دیکتاتوری خامنه‌ای – طرح واگذاری اینترنت به سپاه ) رو به رو میشین . طبق داده های حکومتی طرح سرکوبگرانه جدیدی در دست کار هست که عنوانش اینه: واگذاری گذرگاه‌های اینترنت” به سپاه پاسداران و دوایر امنیتی وابسته به آن . اگر میخواین با این طرح و میزان احتمال اجرایی بودن اون آشنا بشین حتما یه نگاه به این مقاله بندازین.

خب دوستان متاسفانه به پایان وقت امروز مون رسیدیم.برای شما در هر جایی که هستین بهترین ها رو آرزو دارم و شما رو به خدا می سپارم. موفق باشین و سربلند.