روی خط همراه با رسانه های مقاومت -۵اذر

اندازه متن
Aa Aa

روی خط همراه با رسانه های مقاومت -۵اذر

سلام . وقت همگی بخیر. (روی خط ) امروز رو با تسلیت و همدردی با هموطنان زلزله زده مون در کرمانشاه و سایر شهرستانها شروع میکنیم.

خانم مریم رجوی در توییت شون ضمن ابراز همدردی با هموطنان مون نوشته ان: « با از هموطنان بویژه جوانان دلیر می‌خواهم به ياری هموطنان زلزله زده در كرمانشاه و شهرها و مناطق غرب كشور به ويژه قصرشيرين و سرپل ذهاب و گيلانغرب بشتابند.

 

اعتصاب واعتراض کارگران همچنان پرشور ادامه داره و باعث انگیزه زیادی در جامعه شده. هفته‌ای که گذشت، یعنی آخرین روزهای آبان و اولین روزهای آذرماه ، هفته مهمی بود، در این هفته حداقل ۵۰۰حرکت اعتراضی ثبت شده ، بدون شک تعداد واقعی حتما خیلی بیشتر از اینه. اما نگاه به آمارها خیلی چیزها رو روشن میکنه.

مقاله (ایران روزهای اخیر ) در سایت مجاهد نگاهی داره به :

آمار کلی حرکت‌های اعتراضی هفته‌ای که گذشت

شعارهایی که در این هفته در خیابانها طنین‌افکند

ضدیت ملت با کلان‌سیاست‌های نظام

تلاش رژیم برای ایجاد اخلال در حرکتهای اعتراضی

اقداماتی که معترضان در قبال اونها انجام دادن

و اینکه کارگران و دیگر اقشار جامعه ایران، برای چی میجنگن؟

بله، این روزها ساعتی نیست که خبر یک اعتصاب یا تحصن و اعتراض از یکی از شهرها شنیده نشه. در صدر همه شون هم در حال حاضر خبر اعتصابهای کارگری هست. مدتی قبل شاهد اعتراضهای فرهنگیان بودیم و همینطور چهارمین دور اعتصاب کامیوندارها و تحصن کشاورزان که این مدت اخیر همچنان ادامه داشته.

جا داره که در برابر این اعتصابها و اعتراضها از خودمون بپرسیم که پیامش چیه و چه طور میشه در پیشبرد اونها موثر بود؟

مقاله ( درباره اعتصاب، با اعتصاب‌کنندگان و جوانان ) که درسایت مجاهد منتشر شده، نگاهی داره به تعریف اعتصاب، این که چطور یک اعتصاب پیروز میشه،الزامات این پیروزی چیه و هرکس چطور میتونه تاثیر گذار باشه؟

اما نمیشه از اعتراضات اجتماعی و سیاسی ایران گفت واز دانشجونگفت. در دوره های مختلف تاریخی این دانشجویان آزادیخواه و انقلابی بودن که نقش مهمی در قیامها داشتن. این نقش مهم چیه؟

پیشنهاد میکنم سری بزنید به سایت مجاهد و مقاله (اینک خوانش دانشجو و دانشگاه ایران ) که قراره درچند قسمت به همین موضوع بپردازه. این مقاله به این سوال پاسخ میده که مسئولیت دانشجویان به عنوان قشر آگاه جامعه چیه؟ همون کهدانشجو و دانشگاه همواره خودش رو درگیر اون کرده

 

دیروز روز جهانی نفی خشونت علیه زنان بود. اما این روز از کجا وارد تاریخ جهان شده؟ و این پدیده اجتماعی به کدوم سمت میره؟ در ایران ما وضعیت چطوره؟ پیشنهاد میکنم سری بزنید به سایت ایران آزادی و در بخش مدیا کلیپی که به این مناسبت تهیه شده رو ببینید که عنوانش هست: (خشونت علیه زنان، یا زنان علیه خشونت)

همچنین مقاله (مبارزات زنان، شعله‌های امیدبخش جهان) به همین مناسبت در سایت مجاهد منتشر شده که توضیح میده چطور این روز به یک زنگ هشدار برای جهان تبدیل شد، مقداری راجع به قانونی و شرعی شدن جنایت علیه زنان در حکومت آخوندها میگه و اشاره ای داره به مبارزات زنان به عنوان شعله های امید در شب تبعیض و ستم

اما اجازه بدین که در ادامه گزارش امروزمون نگاهی داشته باشیم به بحران های بیشمار آخوندها. با نزدیک شدن به زمان ارائه بودجه سال ۹۸ از طرف دولت آخوند روحانی، خیلی از کارشناسان مسائل اقتصادی ایران، چشم‌انداز برای بودجه سال آینده روتیره‌وتار ارزیابی میکنن ،

سایت همبستگی ملی در مقاله ای با نام‌(بحران تأمین بودجه سال آینده با افت شدید صادرات نفت ) ضمن اشاره به حرفهای اخیر روحانی و نوبخت، وضعیت بحرانی بودجه و اقتصاد آخوندها رو به تصویر کشیده.

نباید از قلم انداخت که بحران اقتصادی خواه ناخواه به بحران درونی نظام هم راه میبره. سایت ایران آزادی در مقاله ای با عنوان (سپاه و منتقدان درونی نظام؛ افول دوگانه درونی به نفع فروپاشی تمامیت) اشاره ای داره به اختلافاتی که بخاطر دخالتهای سپاه در اقتصاد و سهمٍ همواره رو به صعود سپاه در بودجه، ایجاد شده.

بله، رژیم این روزها درگیر بحران پشت بحرانه. باز شدن پرونده‌های متعدد رژیم آخوندی درزمینه اتمی، موشکی، تروریسم، نقض حقوق بشر، صدور بنیادگرایی و یا تازه‌ترین اون که مربوط میشه به  نقض کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی از نتایج منطقی چرخش دوران علیه منافع دیکتاتوری ولی‌فقیهه.

سایت همبستگی ملی در گزارشی  به نام (دیکتاتوری خامنه‌ای ناقض کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی) به همین موضوع آخر پرداخته. در این گزارش ضمن اشاره به پنهان کاری های رژیم در این مورد نگاهی داره به بازتابها و واکنشهای رسانه ها یا ارگانهای بین المللی در این زمینه

یک موضوع دیگه که هم چنان بحران درونی رژیم رو تشدید می کنه و نشانه یی از نشانه نهای بن بست نظامه، بحث ساز و کار اروپایی هست که بهش اس پی وی میگن، سایت مجاهد در همین رابطه مقاله ای منتشر کرده که عنوانش هست((بی‌سرانجامی «سازو کار اروپایی») این مقاله از این شروع میکنه که این طرح داستانش از کجا شروع شد و به این میپردازه که تا الان به کجا رسیده و چه سرنوشتی در انتظارش هست.

با این امید که گزارش امروزمون مورد توجه تون قرار گرفته باشه، براتون بهترین ها رو آرزو داریم و شما رو تا دیدار دیگه به خدا میسپاریم.خدانگهدار.