در خاطره روزها ۹ آذر ۱۳۹۷ – ۳۰ نوامبر

اندازه متن
Aa Aa

 

در خاطره روزها ۹ آذر ۱۳۹۷  

پیروزی مائوریسیو‌ ماکری

پیروزی مائوریسیو‌ ماکری

۹ آذر ۱۳۹۴– ۳۰ نوامبر پیروزی مائوریسیو‌ ماکری    

شهروندان آرژانتینی برای مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری به پای صندوق‌های رآی رفتند. مائوریسیو ماکری پیروز شد. وی بعد از پیروزی در انتخابات بر ابطال توافق کشورش با رژیم ایران برای رسیدگی مشترک به پرونده انفجار (آمیا) در سال ۱۹۹۴ تآکید کرد.

 

 

لغو بر چسب تروریستی در انگلستان

لغو بر چسب تروریستی در انگلستان

۹ آذر ۱۳۸۶– ۳۰ نوامبر لغو بر چسب تروریستی در انگلستان

کمیسیون استیناف سازمان‌های ممنوعه پونک، صراحتاً حکم خود را باطل و غیر قانونی بودن برچسب تروریستی را اعلام کرد. خانم مریم رجوی، حکم دادگاه را پیروزی درخشان عدالت، اذعان به حقانیت مقاومت ایران، نشان بر‌انگیختگی وجدان بین‌المللی و پیام قاطعیت جامعة جهانی در برابر فاشیسم مذهبی توصیف کرد.

 

 

لغو مصوبه مشارکت زنان

لغو مصوبه مشارکت زنان

۹ آذر «۱۳۴۱ خورشیدی» – ۳۰ نوامبر لغو مثوبه مشارکت زنان

 در بار شاه در این روز اعلام کرد که به خواست «روحانیون»، مصوبة مشارکت زنان در انجمنهای شهر و شهرستان لغو شد. «خمینی» یکی از آخوندهایی بود که به شدت علیه خقوق زنان تلاش می‌کرد و آن را مخالف «شرع» و قانون اسلام می‌دانست.

 

 

در گذشت اسکار وایلد

در گذشت اسکار وایلد

۹ آذر – ۳۰ نوامبر «۱۹۰۰ ميلادی» در گذشت اسکار وایلد  

«اسکار وایلد» نمایشنامه‌نویس، شاعر و نویسندة معروف ایرلندی در ۴۶سالگی در پاریس در گذشت. وی از پیشگامان جنبش نوگرایی و نمادگرایی (سمبولیسم) در اواخر قرن نوزدهم بود.

 

 

زادروز «مارک تواین»

زادروز «مارک تواین»

۹ آذر – ۳۰ نوامبر «۱۸۳۵ ميلادی» زادروز «مارک تواین»

ساموئل لانگهورن کلمنس طنزپرداز آمریکایی با نام مستعار «مارک تواین» در این روز در شهر «فلوریدا» به دنیا آمد. وی کار در چاپخانه، معادن و ناخدایی کشتی را پشت سر گذاشته و سفرهای بسیاری به اروپا و خاورمیانه داشت، رمان‌هایش با استقبال گسترده‌یی رو به رو شد.