کشاورزان گامی فراتر از اعتراض در مجله اجتماعی، اقتصادی شماره۵۷

اندازه متن
Aa Aa

کشاورزان گامی فراتر از اعتراض در مجله اجتماعی، اقتصادی شماره۵۷ -۱۵آذر۱۳۹۷

باسلام به بینندگان مجله اجتماعی اقتصادی وبا همدردی با مردم زلزله زده کرمانشاه ،

برنامه امروزمون رو تقدیم حضورتون می کنیم. می خواهیم تصویر جامعه‌یی پر از تلاطم و پر از جوش و خروش رو ببینیم، جامعه‌یی که به ستم و غارت نه میگه ، و برای آزادی و عدالت اجتماعی عطش داره. جامعه‌یی که هر کجای اونو انگشت می‌ذاری با بحرانی مواجهه ،‌که محصول خرابکاریهای نظام تبهکار ولایت فقیه. در این شماره مجله، گوشه ای از اون رو می بینیم.

در برنامه امروز، بعد از شنیدن خبرها، ابتدا نگاهی داریم به زلزله کرمانشاه به عنوان «کرمانشاه مصیبت زلزله و مصیبت حاکمیتی فاسد» در ادامه گزارشی را می بینید به عنوان «کارکنان بیمارستان کرج یکسال در بلاتکلیفی»وپایان بخش برناممون به کشاورزان اصفهان می پردازیم که همچنان استوار ایستادن ، وگامی فراتراز اعتراض رو برمیدارن . با ما همراه باشید.

اخبار مجله اجتماعی- اقتصادی

رشد 50درصدی مشاغل غیر رسمی و زیر زمینی

خبرگزاری حکومتی ایسنا: بر اساس آمارها، مشاغل غیر رسمی در کشور از رشد ۲۰ درصدی برخوردار بوده و از ۲۲ درصد به ۵۰ درصد در سالهای گذشته رسیده است.کارشناسان از فعالیت شش میلیون نفر در بخش غیررسمی اقتصاد خبر داده‌اند.

تورم ۱۰۰ درصدی کالاهای تولید داخل ناشی از سیاست‌ دولت است نه تحریم

عضو مجلس ارتجاع : شاهد تورم چشمگیر در کالاهایی هستیم که صد در صد تولید داخل هستند و این افزایش قیمتها در کالاهای تولید داخل، ناشی از سیاست های داخلی است و اثر تحریم ها نسبت بر این موضوع بسیار کم برآورد شده است.

افزیش ٢٤٤,٤ درصدی قیمت رب گوجه فرنگی

براساس اعلام مرکز آمار: بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه مشابه سال قبل (آبان ١٣٩٦) مربوط به اقلام «رب گوجه فرنگی» با ٢٤٤,٤ درصد افزایش و پس از آن « موز » با ١٦٥.٧ درصد افزایش و « سیب درختی زرد » با ١٠٣.٦ درصد افزایش می‌باشد.

شغل چتر بازی تنها گزینه در آشفته بازار بیکاری در سیستان و بلوچستان

یک فعال مدنی : چترباز نامِ کارگری است که هر روز به قیمت جان، باری برشانه می‌کشد. «چترباز» یک عنوان کاری است برای ِ کارگرانی در سیستان و بلوچستان که بنزین و نفت و آرد را به مرز ِافغانستان و پاکستان می‌برند و پارچه و ادویه و غیره را به شهر خود برمی‌گردانند.

تحت حکومت ملاها بیکاری در سیستان بلوچستان غوغا می کند

یکی از سرکردگان ناجا در سیستان و بلوچستان: نرخ بیکاری در مرکز استان، زاهدان ۳۹ درصد است، این استان از بیکارترین استان‌های کشور محسوب می‌شود و این بیکاری در حاشیه شهرها بیشتر قابل مشاهده است.

حراج به قیمت زندگی، ارمغان حاکمیت آخوندهای غارتگر

در چند سال گذشته هر کسی که قصد فروش و خرید کلیه را دارد به آگهی‌های روی دیوار کوچه (روبروی کاخ دادگستری در تهران) مراجعه می‌کند. این در حالی است که در یک سال گذشته به غیر کلیه، آگهی‌های پیوند کبد و قرنیه چشم نیز به دیوارها اضافه شده است.

لبنیات از سفره مردم زحمتکش حذف می‌شود

رسانه حکومتی الف: لبنیات بر مدار گرانی افتاده و ظاهراً فعلاً نمی توان پایانی بر افزایش قیمت هر روز آن متصور شد. اگر اوضاع و شرایط بر همین منوال پیش برود باید گفت محصولات لبنی نیز به همین زودی از سر سفره مردم غیب خواهند شد.تا قبل از چنین وضعیتی، سرانه مصرف مواد لبنی در کشور چندان مطلوب نبود و گفته می شد نصف میانگین جهانی و یک پنجم کشورهای اروپایی است.

تولد ۲۹ تا ۳۵ هزار کودک معلول در کشور

سرپرست سازمان تامین اجتماعی رژیم: سالانه حدود ۲۹ تا ۳۵ هزار کودک معلول در کشور متولد می‌شود که نیمی از این تعداد دارای اختلالات ژنتیکی هستند. به گفته کارشناسان بهداشت و درمان اگر دستگاههای زیر ربط اقدامات لازم مانند علت یابی ژنی برای اختلالات ژنتیک را بعمل می آوردند این معلولیت زایی به مقدار قابل توجهی کاهش پیدا می کرد.

انقراض یک چهارم گونه های گیاهی در ایران

رئیس بانک ژن منابع طبیعی رژیم: در حال حاضر 8 هزار گونه گیاهی در ایران وجود دارد که یک چهارم آن در حال انقراض است.

گزارش اول « کرمانشاه مصیبت زلزله و مصیبت حاکمیتی فاسد »

«بازهم زلزله، زخم روی زخم کرمانشاه»
زندگی تلخ و غمبار بازماندگان این زلزله‌،‌ آن هم در نبود حداقل کمکهای درمانی ، و فقدان اولیه‌ترین الزامات وحداقلهای ضروری زندگی با‌وجود سوز و سرمای جانسوز زمستان بعدازیکسال،‌ به‌خوبی طینت ضدمردمی و ضدانسانی رژیمی را برملا می‌کنه،‌ که نه تنها در زمینه پیشگیری از خرابی‌های زلزله، با توجه به زلزله‌خیز بودن این منطقه ، کوچکترین اقدامی نکرده ،‌ بلکه به‌دلیل نداشتن کمترین پیوند و عاطفه‌ای با مردم بعد از زلزله،‌ کارنامه‌ای جز تخریب و چپاول حقوق مردم زندگی‌باخته نمیتونه از خود باقی بگذاره. به استان کرمانشاه می ریم وباهم این گزاش رو می بینیم .

گزارش دوم « کارکنان بیمارستان کرج یکسال در بلاتکلیفی»

اعتراض کارکنان بیمارستانها همانند سایر اعتراضات اقشار مردم مانند کارگران، معلمان، کشاورزان ،‌نمودی از خشم مردم نسبت به سیاست‌های ضد‌مردمی این حکومته ،که به‌دلیل سیاست‌های چپاول‌گرانه و ضد‌مردمی روزبه‌روز بیش از گذشته مردم را به خاک سیاه نشونده ،‌ اما در عین‌حال جیب‌های سران و مهره‌های نظام، از اموال به یغما رفته همین مردم پر میشه ؛ از این رو کارکنان بیمارستانها هیچگاه از اعتراض نسبت به وضعیت موجود باز نمی ایستن .
وقتی دفترٍ روزها و سال‌ها را ورق می‌زنیم، این اعتراض دائمی را می‌تونیم مرور کنیم. توجهتون رو به گزارشی در این رابطه جلب می کنم .

گزارش سوم « کشاورزان گامی فراتر از اعتراض»

«مصمم شویم که کارى باید صورت گیرد»، سپس راه انجام آن را خواهیم یافت . کشاورزان درپی گرفتن حق و حقوق ازدست رفتشون ،همدل و متحد ایستادن، وراه خودشون رو پیدا کردند ، وبا پا هایی استوار ودلی پر امید، گامی فراتر از اعتراض را شروع کردن، تا به این غاصبان آب وزمین بفهمونند،که هیچ راهی جزفریادو اعتراض در پیش رو ندارن. تا به این شکل، به‌خواسته هاشون برسن ، و این تنها راه دربرابر غارتگران جنایتکاره .گزارشی را ازاین کشاورزان محروم می بینیم

کارگران و کشاورزان در شهرهای مختلف ایران اعتصاب می‌کنند – ۱۳آذر۱۳۹۷

پیام و گزارش یکی از اعضای کانونهای شورشی از وضعیت زلزله‌زدگان سرپل‌ذهاب یک سال و یک ماه پس از زلزله