تحولات ایران وجهان در۲۰ دقیقه-۱۷ آذر

اندازه متن
Aa Aa

تحولات ایران وجهان در۲۰ دقیقه-۱۷ آذر

 

1-آمریکا و انگلستان: ادعای رژیم اسد و رژیم اسد در مورد حمله شیمیایی رزمندگان سوری به حلب ساختگی است ساختگی بودن ادعای رژیم اسد ـ

 

2- 30سال  زندان در انتظار مدیر  شرکت مخابراتی هواوی چین به جرم نقض تحریم رژیم ایران محکومیت سنگین برای مدیر شرکت مخابراتی هواوی

 

3-دولت آمریکا  فاش کرد رژیم ایران در ساخت چند تونل زیرزمینی به داخل اسرائیل برای حملات شبه نظامیان حزب الله و دیگر نیروهای تروریستی نقش داردنقش رژیم ایران در ایجاد تونلهای زیرزمینی برای تروریستها

 

گزارش1 ـ اروپا باید رژیم ایران را تحریم کند

آمریکا خواستار تحریم رژیم ایران توسط اروپاست چرا این رژیم با آزمایش موشکی قطعنامه شورای امنیت را نقض کرده است:

گزارش

اروپا باید رژیم ایران را تحریم کند

مارک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا میگوید  به زودی طرحی در بروکسل برای مجازات افراد و نهادهایی که به برنامه موشک های بالستیکی تهران یاری می رسانند، مورد بررسی قرار می گیرد.

  واشنگتن از اروپا خواست برنامه موشک های بالستیکی رژیم ایران را هدف مجازات قرار بدهد. این برنامه به گفته آمریکا بیانگر تهدیدی خطرناک و فزاینده است.

یکشنبه گذشته وزیر خارجه  آمریکا، مایک پمپئو، آزمایش یک موشک بالستیکی میانبرد را توسط حکومت ایران محکوم کرد و گفت   موشک آزمایش شده قادر به حمل شماری کلاهک است و می تواند کل خاورمیانه و مناطقی از اروپا را هدف قرار بدهد.

وزیر امور خارجه  آمریکا گفته است   آزمایش اخیر موشکی رژیم ایران ناقض قطعنامه ٢٢٣١ شورای امنیت سازمان ملل است. این قطعنامه آزمایش موشک های قادر به حمل کلاهک های اتمی را برای رژیم ایران ممنوع اعلام کرده است.

در واکنشی جداگانه برایان هوک فرستادۀ ویژه دولت آمریکا در امور ایران، گفت ادعای تهران مبنی بر اینکه آزمایش های موشکی اش جنبه دفاعی دارد، کاملاً بی اساس است.

وزیر امور خارجه آمریکا در جریان سفرش به بروکسل برای شرکت در نشست ناتو از اتحادیه  اروپا خواست که برنامه موشک های بالستیکی رژیم ایران را هدف تحریم قرار بدهد. به گفته وزیر امور خارجه آمریکا حمایت دیگر کشورها کارزار دولت آمریکا را برای اعمال بیشترین فشارها بر رژیم ایران تقویت می کند.

 

گزارش2 ـ  آمریکادر یک قدرتنمایی علیه رژیم ایران ناوهواپیمابر را به خلیج فارس می فرستد

وال استریت ژورنال نوشت: آمریکادر یک قدرتنمایی علیه رژیم ایران ناوهواپیمابر را به خلیج فارس می فرستد

بخشهایی ازا ین مقاله از نظرتان می گذرد

گزارش

آمریکادر یک قدرتنمایی علیه رژیم ایران ناوهواپیمابر را به خلیج فارس می فرستد

مقامات دفاعی آمریکا گفتند، یک گروه ضربت ناوهواپیمابر  طی چند روز به خاورمیانه می رسد و به دو دهه غیبت طولانی مدت از چنین حضور نظامی در منطقه پایان می دهند.

مقامات گفتند یو اس اس جان سی استنیس USS John C. Stennis و کشتی های همراه تا پایان این هفته خواهند رسید که این اولین حضور نظامی از این دست در این منطقه طی ۸ ماه می باشد. این اقدام یک نمایش قدرت علیه رژیم ایران است .

تنش ها میان واشنگتن و تهران برسر تجدید تحریم های دولت ترامپ علیه این رژیم و گروه های مورد حمایت آن در سوریه، عراق، لبنان و یمن وآزمایشات موشک بالستیک اخیر،  افزایش می یابد.

مقامات آمریکایی گفتند،‌ این  اعزام دریایی همچنین از ادامه جنگ علیه باقیمانده داعش در عراق و سوریه و جنگ آمریکا در افغانستان حمایت خواهد کرد

مقامات آمریکایی  گفتند ناو هواپیما بر استنیس قرار است طبق برنامه حدود ۲ماه در منطقه بماندو اکثر زمان را در خلیج فارس بگذراند.

یکی از مقامات گفت، این حضور قطعاً  یک بازدارندگی را علیه فعالیت خصومت آمیز  رژیم ایران در آبهای این منطقه تامین می کند.

مقامات رژیم ایران بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر پاسخی ندادند  

ناو هواپیمابر آمریکا مدتها حضوری مسمتر در منطقه خلیج فارس داشته و حامل هزاران پرسنل و ده ها هواپیما و  موشک است. در سالهای اخیر ارتش آمریکا گاهاً دوناو هواپیمابر به این منطقه اعزام می کرده است….

یک مقام دفاعی گفت رسیدن استنیس « قدرت مانور بسیاری را ایجاد می کند»….

روز دوشنبه دولت ترامپ از اروپا خواست تا تحریم های جدیدی را علیه رژیم  ایران بعد از آنکه آزمایش موشک میانبرد بالستیک انجام داد اعمال کند. این موشک قادربه  حمل کلاهک های اتمی می باشد  که می تواند به بخش هایی از قاره اروپا برسد.

مایک پمپئو آزمایش موشکی طی آخرهفته را محکوم کرد.

 

گزارش3 ـ پاسخ به تهدید رژیم ایران برای بستن تنگه هرمز

آخوند روحانی در سفر استانی‌اش به سمنان بار دیگر تهدید بستن تنگه هرمز را تکرار کرد.

او سه‌شنبه (۱۳ آذر) در شاهرود گفت:  اگر روزی بخواهند جلوی نفت ایران را بگیرند نفتی از خلیج فارس صادر نخواهد شد.”

گزارش

پاسخ به تهدید رژیم ایران برای بستن تنگه هرمز

تلویزیون اسکای نیوز:‌ رژیم ایران دوباره تهدید کرد نخواهد گذاشت نفت از تنگه هرمز صادر شود  ولی ناظران شک دارند که این رژیم بتواند پیامدهای چنین تهدیدی را تحمل کند

این تهدید که هم قدیمی و هم جدید است  در مقابل خود تحرکات آمریکایی را دارد

 آخرین مورد ارسال کشتی های جنگی  و ناوهای هواپیمابر به خلیج فارس برای مقابله با هر گونه طمع ورزی از سوی رژیم ایران است

با این گام آمریکا تلاش می کند تا فشارهایش را  بعد از تحریم های اخیر بر روی رژیم ایران افزایش دهد و عوامل این رژیم در عراق و سوریه و لبنان و یمن را هدف قرار دهد

به گفته مسؤلین آمریکایی ناوهای هواپیمابر این کشور قرار است که به مدت دو ماه در آبهای خلیج فارس باقی بمانند

در   رابطه با پاسخ آمریکا به اقدامات محتمل رژیم  پیتر بروکس کارشناس امنیت ملی آمریکا  به اسکای نیوز گفت در این صورت آمریکا  به کشورهای خاور میانه تکیه نخواهد کرد بلکه برای پاسخ به چنین حرکاتی کشتی های جنگی اش را به آبهای خلیج فارس اعزام کرده است .

این کشتی های جنگی وجود دارند و در این رابطه  به رژیم ایران پیام می دهند  و ما هم این تهدیدها را  جدی می گیریم . کاری که رژیم ایران انجام داد ناقض قطعنامه ۲۲۳۱ است.  

 

گزارش 4ـ علی صفوی : مسؤلین جنایتها در ایران باید محاکمه شوند

دکتر علی صفوی از اعضای کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت ایران طی مصاحبه یی با اسکای نیوز گفت:‌ مسئولین کشتار 67 در ایران باید محاکمه شوند

گزارش

علی صفوی : مسؤلین جنایتها در ایران باید محاکمه شوند

 عفو بین‌الملل روز سه‌شنبه ۱۲آذر با انتشار گزارشی درباره قتل‌عام سال ۶۷اعلام کرد مقامهای رژیم ایران با پنهان نگه‌داشتن سرنوشت و محل دفن هزاران زندانی سیاسی که ۳۰سال قبل به‌صورت قهری ناپدید شده و در زندانها اعدام شدند، هم‌چنان در حال ارتکاب جنایت علیه بشریت هستند.

این جنایتهابا شهادت نزدیک به ۱۰۰ خانواده مستند شده است . رژیم ایران آنها را از دانستن سرنوشت بستگان زندانی شان محروم کرده است . هزاران مخالف سیاسی ناپدید شده و کشتار شدند و سه دهه است که جنایات این رژیم بی جواب گذاشته شده است.

اکثر قربانیان این جنایات آنچنان که در گزارش عفو بین الملل آمده است از هواداران سازمان مجاهدین خلق ایران بوده اند .

عفو بین الملل خواهان اقدامی بین المللی برای پیگرد و حسابرسی از مسؤلین این جنایات شده است . این جنایات هنوز هم ادامه دارد چرا که این رژیم واقعیت ها را می پوشاند .

 چیزی که این پرونده را سنگین تر می کند این است که اغلب دست اندرکاران این جنایات در مناصب کلیدی دولت هستند و تا کنون نیز در همین مناصب باقی مانده اند. از جمله آنها وزیر دادگستری این رژیم است.

در ارتباط با اسرار این قتل عام  با علی صفوی عضو کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت ایران گفتگو می کنیم.

اسکای نیوز: جنایات رژیم ایران به دهه های قبل بر می گردد و بیش از سی سال است که رژیم ایران آنها را مسکوت نگاه داشته است . اولین سؤالی   که مطرح می شود این است که چرا ؟

 علی صفوی: این گزارش بسیار تکان دهنده است  . تمامی اعضای این حکومت در جنایت دست داشته اند . سکوتی که وجود داشته به دلیل سیاست مماشات با این رژیم بوده   و تاسف بار این که جامعه جهانی از این سکوت جانبداری  کرده   و روابط تجاری خود را با قاتلان در ایران ادامه داده است .

مریم رجوی خواهان یک کارزار برای عدالت و دستگیری تمامی دست اندرکاران این جنایت شده و می بایست که آنها  محاکمه شوند و به دادگاه های بین المللی سپرده  شوند

بعضی از دست اندرکاران این جنایات مسؤلین نظام هستند ، حسن روحانی و وزیر دادگستری اش و وزیر سابق او دراین جنایات دست داشته اند.

 با صراحت می گویم مردم ایران با اعتراضات و تظاهراتی که از دسامبر گذشته شروع کرده اند خواهان تغییر و سرنگونی این رژیم هستند.

 شعارهایی که می دهند دستگیری مسؤلین و به پای میز محاکمه کشاندن آنهاست .

 چیزی که اتفاق افتاده فراموش شدنی  نیست و کسانی که خود را بیگناه معرفی می کنند نباید بتوانند فرار کنند.

اسکاي نيوز-انعکاس سازمان عفوبين الملل و قتل عام 67گفتگو علي صفوي

 

گزارش 5ـ شعله ور شدن تظاهرات در بصره

تظاهرات مردم بصره دوباره شعله ور شده است. آنها علیه فساد حکومتی و دخالتهای رژیم ایران در عراق بپاخاستند

گزارش

گزارشی از تلویزیون اسکای نیوز

اهالی بصره در اعتراض به فساد و محرومیت شهروندان از حقوقشان تظاهرات خود را از سرگرفتند.

شیخ رائد الفریجی alfarege رئیس شورای عشایر بصره  می گوید

 عشایر بصره آماده اند تا بار دیگر به خیابانها بیایند

 الفریجی مسؤلین حکومتی را متهم می کند   به مردم  وعده های توخالی می دهند و هیچ طرحی را در صحنه واقعی برای محقق کردن این وعده ها ندارند.

اینها وقایعی است که یک روز بعد از تصرف ورودی یک هتل در بصره انجام شد. این اقدامی در اعتراض به سفر وزیر دارایی و  معاون وزیر اقتصاد عراق فؤاد حسین  به شهر بصره بود

تظاهر کنندگان علیه بیکاری و نبودن فرصت های شغلی ، شکست دولت در انجام تعهداتی که داشته و مبارزه با  فساد در این استان شعار دادند.

 پلیس آنها را از محل دور کرد

استان بصره که بیشترین ثروتهای نفتی عراق را در خود دارد از فقر و بیکاری  و به حاشیه رانده شدن رنج می برد. از ماه ژوئن گذشته این استان شاهد تظاهرات بزرگی بوده است.

تظاهرکنندگان خواهان قطع دست های رژیم ایران در عراق شدند . آنها به کنسولگری این  رژیم حمله کردند و آنرا به آتش کشیدند  ولی شبه نظامیان وابسته به رژیم رهبران تظاهرات را دستگیر کردند و تعدادی از آنها را ترور کردند.

 بعد از اینکه خودرو پلیس یکی از تظاهر کنندگان  را زیر گرفت و در بیمارستان کشته شد رویدادهای بصره و آتش آن  خاموشی نگرفت .

تظاهرات بصره که بیانگر افکار عمومی  مردم عراق است   می خواهد دوباره  جنبش اعتراضی دیگری را آغاز کند. 

 

گزارش6 ـ وضعیت جولیان آسانژ در سفارت اکوادور در لندن

رئیس جمهور  اکوادور خواستار خروج آسانژ از سفارت کشورش در لندن شد

گزارش

وضعیت جولیان آسانژ در سفارت اکوادور در لندن

 لنین مورنو، رئیس جمهوری اکوادور روز پنجشنبه اعلام کرد شرایط برای خروج جولیان آسانژ، بنیانگذار سایت ویکی‌لیکس از سفارت این کشور در لندن فراهم شده است.

مورنو در گفتگو با خبرنگاران ضمن اشاره به تضمین های انگلستان برای عدم استرداد این تبعه استرالیا به کشوری که جانش در آن در خطر باشد تصریح کرد: «شرایط به گونه ای رقم خورده که آقای آسانژ می تواند برای خروج نسبتا آزادانه از سفارت تصمیم گیری کند.»

رئیس جمهوری اکوادور در ادامه گفت: «از عبارت نسبتا آزادانه استفاده کردم زیرا وی خود را به دادگاه های انگلستان معرفی نکرده و بایست برای اینکار مجازاتی نه چندان طولانی را تحمل کند. این بر عهده دستگاه قضایی انگلستان است که در این مورد تصمیم گیری کند.»

جولیان آسانژ از شش سال پیش تاکنون از بیم استرداد و محاکمه در این کشور به سفارت اکوادور در لندن پناه برده است.

بر اساس گزارش های منتشر شده برغم آنکه پیگرد قضایی آسانژ در سوئد سال ۲۰۱۷ برداشته شده اما دستگاه قصایی انگلستان همچنان قرار بازداشت وی را به دلیل عدم رعایت شرایط آزادی تحت وثیقه در سال ۲۰۱۲ لغو نکرده است.

 موسس سایت ویکی‌لیکس همچنین به دلیل انتشار صدها سند محرمانه نظامی و سیاسی دولت آمریکا با احتمال محاکمه در این کشور روبرو است. این تبعه ۴۷ ساله استرالیا بیم آن دارد که پس از خروج از سفارت توسط مقامات امنیتی انگلستان دستگیر و سپس برای محاکمه به آمریکا مسترد شود.

لنین مورنو در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه کشورش در طول شش سال گذشته حقوق بنیانگذار سایت ویکی‌لیکس را محترم شمرده، به صراحت خاطرنشان کرد که راضی به ادامه حضور جولیان آسانژ در ساختمان سفارت اکوادور در لندن نیست.

رئیس جمهوری اکوادور پیشتر اعلام کرده بود که در حال رایزنی با مقامات انگلستان است و بر اساس نتایج گفتگوها سفارت کشورش در لندن جولیان آسانژ، بنیانگذار وبسایت افشاگر ویکی لیکس را بزودی اخراج خواهد کرد.

https://fa.euronews.com/2018/12/06/ecuador-s-moreno-says-wikileaks-assange-can-leave-embassy-if-he-wants

 

گزارش8 ـ  خانه های هوشمند

خانه های هوشمند پدیده جدیدی است که ممکن است زندگی انسانهای را متحول کند.

گزارش

خانه های هوشمند

در یک خانه ی هوشمند، صحبت در مورد اتصالات است

یک آزمایشگاه جدید از مرکز تحقیقات مشترک اروپا  برای ارزیابی دهها دستگاه هوشمند و نحوه ارتباط آنها با یکدیگر برای ساده تر شدن زندگی ساخته  شده است.

زمانی که ما از گوشی های همراه معمولی به سمت گوشی های هوشمند حرکت کردیم، جهشی بزرگ در ارتباطات را شاهد بودیم. به جای اینکه فقط قادر به ایجاد تماس و ارسال پیام های متنی باشیم، اکنون با تلفن های هوشمند به اینترنت متصل می شویم، ایمیل می فرستیم، پیام های لحظه ای ارسال می کنیم، فایل های مورد نیازمان را دانلود می کنیم و بسیاری کارهای دیگر که به ارتباطات نیاز دارند را انجام می دهیم.

در مورد خانه های هوشمند نیز وضعیت به همین منوال است. تفاوت اصلی خانه های هوشمند با خانه های معمولی در این است که همه ی وسایل در خانه های هوشمند به یکدیگر متصل هستند و با یک دستگاه مرکزی کنترل می شوند. کنترل آب و هوا، چراغ ها، لوازم، قفل ها و انواع مختلفی از دوربین ها و مانتیورهایی که می توانند به خانه های هوشمند و خودکار اضافه شوند از هر جای خانه و حتی دور از خانه قابل کنترل می باشند.

یک  مهندس برق در مرکز تحقیقات مشترک (JRC) می گوید: “در خانه آینده، ما لوازم هوشمند  خواهیم داشت. لوازم هوشمند به معنای ماشین های هوشمند، ماشین ظرفشویی، اجاق های هوشمند و شارژر برای اتومبیل های برقی ما است. تمام این دستگاه های مختلف داده ها را ایجاد و با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. برای این که این عمل انجام شود ، ما باید یک زبان مشترک برای تعامل با تمام این داده ها داشته باشیم  که بتوانند کارکرد تمامی  این ماشین ها  در داخل خانه های هوشمند  را بهتر کنند . “

https://www.euronews.com/video/2018/12/03/homes-are-becoming-smarter

 

دریاسالار جیمز مالوی فرمانده جدید ناوگان پنجم آمریکا

دریاسالار جیمز مالوی James Malloy فرماندهی ناوگان پنجم نیروی دریایی  آمریکا در بحرین را بعهده گرفت.  وی گفت: ما موضع خود و آمادگی خود را حفظ میكنیم تا به هر تهدیدی پاسخ دهیم و با كار تنگاتنگ با شركای منطقه یی و بین المللی  آزادی  دریانوردی و جریان آزاد تجارت در آبراههای بین المللی را تضمین کنیم.“