سخنرانی مریم رجوی و شخصیتها در کنفرانس جوامع ایرانیان در۴۲شهر جهان

اندازه متن
Aa Aa

سخنرانی مریم رجوی و شخصیتها در کنفرانس جوامع ایرانیان در۴۲شهر جهان در روز شنبه بصورت زنده انجام شد. در این کنفرانس شخصيت‌هايی از كشورهاي مختلف جهان نیز در کشورها و شهرهای مختلفی که کنفرانس جوامع ایرانی جریان داشت، شرکت و سخنرانی کردند.

سخنرانان و شرکت کنندگان این کنفرانس

پاتریک کندی؛ پاندلی مایکو، وزير دولت آلباني و نخست وزير پيشين؛ فاطمیر مدیو، رهبر حزب جمهوریخواه و وزیر سابق دفاع آلبانی؛ سيد احمد غزالي، نخست وزير سابق الجزاير، اینگرید بتانکور؛ کاندیدای سابق ریاست جمهوری کلمبیا؛ لرد ناونیت دالاکیا، معاون رهبر حزب ليبرال-دمكرات انگلستان؛ ايوبونه، استاندار و رئیس سابق سرويس ضد تروريستي فرانسه؛ سناتور جری هورکان، معاون كميته مالي در سناي ايرلند جنوبي؛ آنتونیو تاسو، از پارلمان ایتالیا؛ و پیتر ایده، عضو كميسيون قضايي پارلمان نروژ، در شمار شرکت‌کنندگان و سخنرانان این کنفرانس بودند.

شركت‌كنندگان و سخنرانان در اين گردهمايي ضمن حمايت از اعتراضات و قيام مردم ايران برای آزادی ، اقدامات تروريستي رژيم عليه مقاومت ايران در كشورهاي مختلف را محكوم کردند و خواستار ليست گذاري تروریستی وزارت اطلاعات آخوندها و اخراج مزدوران و جاسوسان این رژيم شدند.

سخنرانی مریم رجوی

خانم مريم رجوي درسخنرانی خود، از سخت کوشی و فعالیتهای پرشور و  پیگیر  جوامع ایرانی و کنفرانس آنها در بیش از چهل شهر در سه قاره جهان تقدیر کرد و آن پیام رسان روح و  قلب واحدی  دانست که همان ایران تشنه و مشتاق آزادی است؛  همان مردم به‌پاخاسته در سراسر میهن و همان اراده راسخی که میخواهد دفتر تاریخ ایران را ورق بزند.

خانم رجوی تاکید کرد رژیم غرقه در بحران آخوندها در برابر قیام و اراده مردم ایران برای نیل به آزادی و دموکراسی، شکست خورده و راه برون رفتی ندارد؛ هر راه‌حلی هم که در پیش بگیرد تیری است که به‌خودش شلیک می‌کند. امروز، موجودیت رژیم آخوندی بیش از هر زمان دیگری تهدید می‌‌شود. جامعه ایران نیز بیش از هر زمان دیگری، آماده و جوشان است. اما برپایی ایران آزاد البته بر عهده مردم و مقاومت است . رمز پیروزی، پیکار متحد مردم ایران و اعتلای قیام با پیشگامی کانونهای شورشی و شوراهای مقاومت است.

سه روز پيش خامنه اي گفت كه آمريكا و مجاهدين ممكن است جنجال را براي سال ۹۷ بكنند، اما نقشه را براي سال ۹۸ کشیده باشند.

 به گفته خامنه اي، هدف آمريكا این است که با مأمورين مخصوصي كه براي مقابله با نظام ميگذارد و با كمك به امثال مجاهدين، شايد بتوانند با تحريم و كارهاي ضدامنيتي دودستگي و جنگ داخلي ايجاد كنند.

چرا خامنه اي اينچنين وحشت كرده و از سال نو و دودستگي و بحران در داخل رژيم و از جنگي كه خودش با مردم ايران به راه انداخته نگران است؟

زيرا در سالي كه به پايان آن نزديك ميشويم، روزی نبود که ایران ما از جوش و خروش و از فریاد آزادی‌خواهی در برابر فاشیسم مذهبی خالی باشد.

خبرفوری کنفرانس جوامع ایرانیان در۴۲شهر در اروپا -کانادا-استرالیا و آمریکا -سخنرانی مریم رجوی و شخصیتها

گردهمايي‌هاي جوامع ایرانیان در ۴۲شهر برگزار شد.این شهرها عبارتند از :‌

اشرف۳ (آلبانی)؛ بروکسل (بلژیک)؛ اتاوا، تورنتو، مونترال، ونکور، ونی پگ (کانادا)؛ کپنهاک و آرهوس (دانمارک)؛ لندن، لیورپول، بریستول، شفیلد و بیرمنگام (انگلستان)؛ هلسینکی، تورگو (فنلاند)؛ پاریس (فرانسه)؛ برلین، کلن، اشتوتگارت، فرانکفورت (آلمان)؛ رم (ایتالیا)؛ لوکزامبورگ (لوکزامبورگ)؛ دنهاق، زواله، ایندهوفن (هلند)؛ اسلو،‌ کریستن ساند (نروژ)؛ بخارست (رومانی)؛ زوریخ (سوئیس)؛ استکهلم، یوتوبوری، مالمو، بروس، شلفتئو (سوئد)؛ واشینگتن، برکلی، اورنج کانتی، آتلانتا، دالاس (آمریکا)؛ وین (اتریش) و سیدنی (استرالیا).