روزها و یادها ـ هفته اول دی

اندازه متن
Aa Aa

۵ دی ماه ۱۳۹۲ چهارمین حمله موشکی به لیبرتی و شهادت ۴ مجاهد خلق

به دنبال سفر مالکی به تهران برای جلب حمایت خامنه‌‌ای برای دوره‌ی سوم نخست وزیری و درتنگنای محکومیتهای بین‌المللی و صدور حکم دادگاه اسپانیا درباره جنایت علیه بشریت، در ۱۰ شهریور ۹۲ و گروگانگیری در اشرف خامنه‌‌ای و مالکی به شیوه شناخته شده خود برای  فرار از بحران به بحران و تحت الشعاع قرار دادن جنایت با جنایت دیگر، لیبرتی را برای چهارمین بار هدف یک حمله موشکی قرار دادند.

         چهارمین حمله موشکی به لیبرتی و شهادت ۴ مجاهد خلق          

این حمله همزمان با تعطیلات پایان میلادی در ساعت، بیست و یک پانزده دقیقه‌ی پنجشنبه پنجم دی انجام شد و طی آن کمپ لیبرتی با دهها فروند موشک از انواع مختلف هدف قرار گرفت و علاوه بر تخریب بسیاری از تاسیسات شماری از بنگالها و خودروها در اثر اصابت موشک و انفجارهای بزرگ ناشی از آن دچار حریق و نابودی شدند.

در این عمل جنایتکارانه مجاهدان خلق، بیژن تهرانی، عباس نامور، محمود برنافر، و یحیی زیارتی به شهادت رسیدن و ۷۱ مجاهد دیگر مجروح و مصدوم شدند.

خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده  مقاومت ایران، حمله موشکی به مجاهدین در عراق را تحت عنوان «کشتار کریسمس در لیبرتی» کرد و گفت حمله موشکی تروریستی به لیبرتی سوغات مالکی از سفر به تهران و بحران سازی عمدی برای تحت شعاع قرار دادن گروگانگیری و جنایت بزرگ و رسوا شده علیه بشریت در اشرف پس از محکومیتهای بین المللی، اعتصاب غذای جهانی  ۱۰۸ روزه و به دام افتادن مشاور امنیتی مالکی در دادگاه اسپانیا


۵ دي ۱۳۶۰ شهادت مجاهد خلق معصومه  شادماني ( مادر كبيري) قهرمان مقاومت در برابر دژخيمان آخوندي

يكي از فرازهاي افتخارآفرين مقاومت مردم و مجاهدين خلق ايران در برابر رژيم آخوندي، حضور جانانه‌ی مادران در صحنه‌ی نبرد و خلق حماسه‌هاي فراموش‌ناشدني توسط آنان است، هم‌ چنان‌ كه شكنجه و اعدام مادران يكي از ننگين‌ترين جنايات آخوندها و مايه‌ی لعن و نفرين ابدي براي ارتجاع پا به گور شده است.

پنجم دي‌ماه هر سال، یادآور شهادت (مادر كبيري) است. او كه در هنگام شهادت ۶۰‌ساله بود،‌از سن ۴۰‌سالگي و در‌حالي‌كه۴‌فرزند داشت از طريق مجاهد شهيد، مصطفي جوان خوشدل با سازمان آشنا شد و ‌قاطعانه در راهي قدم گذاشت كه بعدها خود از افتخارآفرينان  آن راه شد.

     شهادت مادر کبیری قهرمان مقاومت در برابر دژخیمان آخوندی   

مادر چند‌سال پس از آشنايي با سازمان،  به‌علت انتقال يك‌چمدان اسلحه و انتقال اخبار زندان به‌خارج، توسط ساواك دستگير و تحت وحشيانه‌ترين شكنجه‌ها  قرار گرفت.

او پس از تحمل نزديك به ۵‌سال زندان، سرانجام در زمستان سال۵۷ ‌همراه آخرين گروه از زندانیان مجاهد و مبارز آزاد شد و از همان هنگام، همگام با ديگر مادران مجاهد، در مراكز و پايگاههاي مجاهدين، به فعاليت هايش ادامه داد. مادر مجاهد معصومه شادماني در اولين دوره‌ی انتخابات مجلس شوراي ملي، به‌عنوان كانديداي مجاهدين معرفي شد.

پس‌از ۳۰‌خرداد ۶۰، مادر در جريان يك ماموريت انقلابي دستگير و به‌شكنجه‌گاه اوين منتقل گرديد، لاجوردي جلاد و پاسداران جنايتكار، براي درهم‌شكستن او به‌رذيلانه‌ترين شكنجه‌ها روي آوردند، اما وقتي پايداري و سرافرازي اين مادر قهرمان مجاهد خلق شكنجهگران را بهزانو درآورد و بهمنتهاي شكست و زبوني كشاند، سرانجام در روز پنجم ديماه۶۰ او را بهشهادت رساندند.


 ۶دی ماه ۱۳۸۸  قیام سراسری مردم ایران در عاشورای حسینی

مردم به پا خاسته تهران و دیگر شهرهای سراسر میهن با الگوی قیام سرور شهیدان حسین علیه سلام در این روز یک بار دیگر علیه دیکتاتوری آخوندی قیام کردند و تمام طرحهای سرکوبگرانه و تشبثات دجالگرانه آن را در هم پیچیدند.

                           فیام سراسری مردم ایران در عاشورای حسینی       

در اولین ساعات آن روز مردم از هر سوی تهران به طرف خیابانها و میدانهای مرکز پایتخت سرازیر شدند و خامنه‌ای ولی فقیه ارتجاع را هدف شعارهای کوبنده خود قرار دادند.

مردم به پا خاسته‌ی تهران و شهرهای سراسر میهن با طنین شعارهای کوبنده، این ماه ماه خونه سید علی سرنگونه- مرگ بر دیکتاتور – ماه اهل کوفه نیستیم پشت یزید بایستیم –  تجاوز جنایت مرگ بر این ولایت و زندانی سیاسی آزاد باید گردد- دیکتاتور بدونه بزودی سرنگونه و مرگ بر خامنه‌ای ارکان دیکتاتور ولایت فقیه را به لرزه انداختن

مردم دلیر تهران از میدان امام حسین گرفته تا فردوسی از حافظ و کالج و پیچ شمیران  تا میدان ولیعصر از ویلا تا میدان انقلاب و از میدان انقلاب و تمامی خیابانهای اطراف آن تا میدان آزادی خروشیدن و یک صدا سرنگونی دیکتاتور جرار،یزید زمان خامنه‌ای جلاد را فریاد کردند

در روز عاشورا همچنین در شهرهای شیراز،اصفهان،اهواز، شهر‌کرد، نیشابور،  تویسرکان، ماهشهر، یاسوج،گچساران و مشهد،قم،نجف آباد و امیدیه نیز مراسم عزاداری به مناسبت عاشورا به تظاهرات ضد حکومتی تبدیل شد.