مشکلات مردم شهرک پردیس – مجله اجتماعی، اقتصادی

اندازه متن
Aa Aa

مشکلات مردم شهرک پردیس – مجله اجتماعی، اقتصادی شماره۶۵ -۴دی۱۳۹۷

بینندگان عزیز سلامهای گرم ما رو ازمجله خودتون بپذیرید. این روزها، به هر شهرودیار، وبه هرکوچه وبازار می ریم همه یک صدا ویکدل خطاب به حاکمان دزد وغارتگر فریاد می زنند :‌ من آن غارت شده ایرانی هستم. در این دریای ثروت نان من کو؟

بله ،‌این صدای پرجوش وخروش هزاران هموطن به جان آمده در جای جای میهن اشغال شده مونه،‌ که هر روز بیشترو بیشتر میشه، تا حق به یغما رفتشون رو بگیرن . ماهم در تلاشیم که بتونیم پژواک صدای شما عزیزان دردمند در سرتاسر میهنمون باشیم . با امید به پیروزی مردم ایران برنامه امروزمون رو تقدیم حضورتون میکنیم.

در برنامه امروز، توجهتون رو به بخش خبری مجله مون جلب میکنم؛ خبرهائی متفاوت، وبیانگر عمق مشکلات مردم، بعد از شنیدن خبرها، گزارش اولمون به «پشت پرده فساد در مناطق آزاد » اختصاص داره در ادامه گزارشی داریم از« مشکلات شهرک پردیس تهران » ودر گزارش پایانی یک بار دیگر به سواحل دریای عمان می ریم تا دوروی غارتگری حکومتی و دردو رنج مردم را باهم ببینیم.

اخبار:

نرخ تورم ۳۰ درصد کالاهای صادراتی

بانک مرکزی رژیم: تغییرات فصلی شاخص قیمت کالاهای صادراتی نسبت به فصل مشابه سال قبل(تورم نقطه به نقطه) ٣٧.٢٧ درصد و تغییر مجموع چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم) برابر با ٢٠.٩ درصد بوده است.

به طور میانگین ۷۰ درصد قیمت کالاهای اساسی افزایش یافته است

یک نماینده مجلس ارتجاع: با رئیس جمهور تفاهم کردیم که ارز ۴۲۰۰ تومانی برای کالاهای اساسی اختصاص یابد و اختصاص یافت با اینحال به طور میانگین ۷۰ درصد قیمت کالاهای اساسی افزایش یافته است.

حذف حداقل دست مزد توسط حکومت آخوندی

خبرگزاری حکومتی ایلنا به نابودی تمام عیار حق زندگی کارگران در حاکمیت آخوندی اعتراف کرد و نوشت: «حداقل دستمزد» یکی از معدود حقوق باقیمانده‌ی طبقه‌ی کارگر ایرانی‌ست. بسیاری از حقوق کارگران ازجمله «امنیت شغلی» و «حق تشکل‌یابی» در گذر زمان، سلب شده است و اکنون به نظر می‌رسد می‌خواهند برخورداری از حداقل دستمزد را نیز با استناد به طرح‌های بی‌مایه‌ای مانند «مزد توافقی» و «معافیت‌های خاص از شمول قانون کار» به حاشیه برانند.

با حذف گوشت قرمز از سفره اقشار محروم جامعه تقاضا برای خرید مرغ افزایش می یابد

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی: افزایش قیمت گوشت قرمز و کاهش قدرت خرید دهک های پایین جامعه دلیل اصلی ازدیاد تقاضا برای خرید مرغ و افزایش نرخ این کالا در بازار به شمار می رود.

ضایعات ۳۵ درصدی محصولات کشاورزی در ایران تحت حاکمیت ملاها

رئیس انجمن ارگانیک رژیم: «طبق اعلام فائو ما ۳۵ درصد در محصولات کشاورزی ضایعات داریم که می‌تواند ۹ میلیون نفر را سیر کند». این در شرایطی است که ۶ درصد مردم ایران بدلیل سیاستهای غارتگرانه رژیم زیر خطر گرسنگی هستند.به گفته کارشناسان با روشهای نوین کشاورزی و خط تولید فراورده‌های تبدیلی غذایی و کشاورزی مناسب امکان کاهش کیفی این میزان ضایعات در جهت استفاده اقشار محروم وجود داشت.

نگرانی کارگران ماشین‌سازی تبریز از تهدید امنیت شغلی

منابع کارگری در ماشین‌سازی تبریز از پایین بودن نقدینگی این واحد صنعتی و کاهش ۷۰ درصدی ظرفیت تولید این کارخانه خبر دادند. به گفته آنان؛ بعد از گذشت چندین ماه از زمان واگذاری ماشین‌سازی تبریز به بخش خصوصی، هنوز وضعیت این کارخانه و کارگران شاغل در آن به درستی مشخص نیست.

۴۷۸ هکتار بافت فرسوده در خراسان‌شمالی

یک عضو راه و شهرسازی خراسان‌شمالی: در مجموع 478 هکتار بافت فرسوده در استان خراسان‌شمالی داریم. به گفته کارشناسان بافتهای فرسوده در برابر زلزله آسیب پذیر هستند و نفرات مستقر در این اماکن در معرض خطر هستند.

امسال آب چاه‌های آلوده برای شرب مردم اصفهان استفاده شد

کارشناس حکومتی: امسال شرب اصفهان در معرض خطر بود و آب چاه‌های آلوده به داخل لوله‌های آب مورد استفاده شهروندان فرستاده شد.

تقریباً تمامی کشور به غیر از بخش‌هایی از شمال غرب کشور دچار تنش آبی هستند

کارشناس حوزه آب و محیط زیست: استان تهران و بخش‌هایی از استان اصفهان که با تراکم جمعیت بیشتر رو به رو هستند، سرانه آبی کمتری دارند. تقریباً تمامی کشور به غیر از بخش‌هایی از شمال غرب کشور دچار تنش آبی هستند.

…………………………………….

گزارش اول « پشت پرده وفساد مناطق آزاد »

امروز می خوایم با پدیده ای به نام منا طق آزاد تجاری در حکومت دزد وغارتگر آخوندی آشنا بشیم، و ببینیم که چرا شکل گیری این مناطق مورد توجه کارگزاران این حکومت قرارگرفته؟ وتئوری پردازان اقتصادی ولایت فقیه به دنبال چه چیزی بوده اند؟‌ و آیا بر اساس ادعاهای کارگزاران رژیم، مناطق آزاد تجاری تابه حال سودی برای مردم محروم این مناطق داشته ؟‌ برای پاسخ به این سوالات همکارانم گزارشی در این زمینه تهیه کردن که توجهتون رو به اون جلب می کنم

گزارش دوم «:مشکلات مردم در شهرک پردیس »

در شماره قبلی مجله ، گزارشی از پروژه های نیمه تمام وغارتگری ودزدی نسبت به موضوعات عمران وآبادانی در میهن اشغال شده مون رو پخش کردیم، و دیدیم که صدها میلیارد دلار از سرمایه های ملی درتنور تروریسم و توسعه طلبی ، و یا در پروژه‌های مخرب اتمی و موشکی میسوزه ،پس با این حساب ، رمقی در صندوق مالی کشور، برای پرداختن به امور عمرانی باقی نمی مونه که خرج عمران کشور وحداقل های زندگی مردم بشه. درادامه این گزارش امروز سراغ اهالی شهرک پردیس تهران می ریم تا نمونه دیگر از تأثیرات این دزدی و غارتگری را باهم ببینیم توجهتون رو به این گزارش جلب می کنم .

گزارش سوم « چابهار دوروی فقر و غارت »

درمهمترین مسیر کشتیرانی دنیا که به تنهایی میتونه درآمدش جایگزین نفت و گاز ومس ایران بشه ،‌ چی می گذره؟ چه سهمی ازاین درآمد نصیب مردم محروم این منطقه میشه ؟و مردم با چه مشکلاتی مواجه اند. بله منظورمان بندر چابهاره ،‌ که دوروی فقر وغارت را باهم داره باهم به سواحل دریای عمان می ریم تا گزارشی رو باهم ببینیم .

گرانی سرسام آور در آستانه عید نوروز- گزارش اجتماعی از مشکلات مردم

چرا قیام اوج می‌گیرد؟