بیداد فقر و گرانی – مجله اجتماعی، اقتصادی شماره۶۶

اندازه متن
Aa Aa

بیداد فقر و گرانی – مجله اجتماعی، اقتصادی شماره۶۶ -۶دی۱۳۹۷

 

این روزها جامعه ایران به‌شدت ملتهبه ، ملتهب از فقر، گرانی، سرکوب و خشمگین از فشارهای اقتصادی و اجتماعی که روزبه‌روز شدیدتر میشه. واقعیتی تلخ،‌ که به اعتراف کارگزاران حکومتی آسیب های جدی اجتماعی واقتصادی وفرهنگی را به همراه داشته و لا علاجه وبه مشکل اصلی ومهم مردم تبدیل شده و بیش از نیمی از جامعه ایران رادر بر گرفته .

امروز تمام برنامه این شماره از مجله اقتصادی واجتماعی رو به پدیده شوم «فقر»که براثر چهارده حاکمیت دزد وغارتگر آخوندها گریبانگیر جامعه ایران شده اختصاص دادیم وگزارشاتی رو هر چند که شنیدن و دیدن اون تلخ و ناگواره ولی برای افشای هر چه بیشتر چهره این حکومت غارتگر لازم دیدیم که تهیه کنیم که تقدیم حضورتون می کنیم با ما همراه باشید .

اخبار:

جهش بی‌سابقه نرخ مرغ در بازار

خبرگزاری حکومتی مهر: بر اساس اعلام اتحادیه پرنده و ماهی، قیمت مرغ با افزایشی ۷۰۰ تومانی نسبت به روز گذشته، با ثبت رکوردی بی‌سابقه به کیلویی ۱۴ هزار و ۳۰۰ تومان در مراکز خرده فروشی رسیده است.

چشم انداز ابرتورم بر اثر سیاستهای غارتگرانه حکومت آخوندی

روزنامه حکومتی جهان صنعت: کسری پیش‌بینی شده منابع درآمدی دولت می‌تواند موید این حقیقت باشد که با سیگنال مثبتی که به اقتصاد می‌دهد می‌تواند به بروز تورم‌های شدید بینجامد‌. افزایش قیمت کالاها که از ماه‌ها پیش آغاز شده، با سیاست‌های دولت می‌تواند تخت‌گاز به جلو براند و در آینده‌ای نه چندان دور به بروز ابرتورم‌های فزاینده در اقتصاد بینجامد‌.

غارت و دزدی بانکهای حکومتی از جیب مردم

مدیر عامل سابق بانک صادرات رژیم: بانک ها این پولی که از بانک مرکزی می گیرند را دوباره نمی توانند باز پس بدهند و این یک نوع دزدی از جیب مردم محسوب می شود و این پول ها به سپرده گذاران بانک ها پرداخت می شود. زیان انباشته این بانک ها تقریباً 70 هزار میلیارد تومان می‌شود که این رقم تقریباً دو برابر آن مبلغی است که برای فرو نشاندن بحران مؤسسات مالی و اعتباری از جیب دولت و ملت هزینه شد.

تورم کمر اقشار زحمتکش و بازنشستگان را شکسته است

به اعتراف یک کارگزار رژیم در ارگان حکومتی شورای عالی کار: «تورم ابتدایی سال97 کمر کارگران ایرانی را شکسته است». البته باید گفت این وضعیت تنها مختص جامعه کارگری نیست بلکه به قشر بازنشسته کشور نیز سرایت کرده است و برخی بر این باورند که امروز حال و روز بازنشستگان از کارگران نیز بدتر شده است.

معیشت سخت‌تر در استان‌های محروم‌تر

رئیس ارگان حکومتی کانون عالی شوراها: برخی از تئوریسین‌ها تا اخیراً که مرکز آمار تورم آبان ماه را اعلام کرد، می‌گفتند، چرا تورم تهران و هزینه زندگی در پایتخت را به شهرستان‌ها تسری می‌دهیم، آن‌ها متوجه شدند که تورم در استان‌های کم برخوردارتر مثل چهارمحال بختیاری، سیستان و بلوچستان، ایلام و تا حدودی استان لرستان، از تورم در ماه آبان از تهران و شهرهای بزرگی در خراسان رضوی و گیلان و فارس و همدان و شیراز به مراتب بیشتر است.

غارت شبانه شمشهای کارخانه المهدی

نماینده مجلس ارتجاع از بندرعباس : ۲ نفر از سوی سازمان خصوصی سازی در مجتمع آلومینیوم المهدی مستقر شده اند، علیرغم این موضوع متاسفانه هنوز شبانه شمش از کشور خارج می شود که این کار غیرقانونی بوده و باید مانع آن شد.

۶۰ درصد اراضی کشاورزی در اختیار برزگ مالکان می‌باشد.

یک کارشناس کشاورزی رژیم: مجموع بهره‌برداران بخش کشاورزی کشور در حدود پنج میلیون نفر است. در این میان، ۴۰ درصد از کل اراضی کشاورزی کشور متعلق به ۳.۵ میلیون نفر بهره‌بردار است و ۶۰ درصد از آن در اختیار یک و نیم میلیون بهره‌بردار دیگر است که گروه اخیر به عنوان بزرگ‌مالک شناخته می‌شوند. طی سالهای اخیر سپاه پاسداران در پروژه‌های غارتگرانه، زمینهای کشاورزی را تحت عنوان تجمیع اراضی کشاورزی به زیر چنگ خود آورده و شرکتهای بزرگ کشت و صنعت را غارت کرده است.

گزارش اول « بیداد فقر وگرانی در جامعه ایران »

شرایط اقتصادی و معیشتی اکثریت مردم، آن‌چنان ناگواره که وضعیت زندگی برای آنها تبدیل به تلاش و ‌تقلا فقط برای زنده موندن شده .
مردمی که بسیاری از آنها نان خالی هم در سفره ندارند و در حرفهای پر از رنج و دردشان وضعیت فلاکت‌بار معیشتی آنها بیشتر مشخص می‌شه
مردمی که نگاه‌هایشان توأم با بیان دردٍ جانکاه رنج و فقری است که حاکمیت فاسد آخوندی بر آنها تحمیل کرده. همکارانم گزارشی از فقر در جامعه ایران تهیه کردند تا شاید که بتونه گوشه هایی از این درد جانکاه رو که گریبانگیر مردم عزیزمون شده رو نشون بده .

گزارش دوم « افزایش روز به روز سفره های بدون گوشت »

در گزارشی که لحظه ای پیش از نظرتون گذشت صحبتهای جانکاه مردم را شنیدید اما این روزا هر چی جلوتر میریم فقر، بدبختی، غارت و چپاول بازهم بیشتر وبیشتر میشه. که همه تون روزانه در زندگی لمس میکنین.بازهم نمونه ای دیگه از این فقر و محرومیت را در سفره های خالی با هم می بینیم . به این گزارش توجهتون رو جلب می کنم’

گزارش سوم « کارگران شهرداری و ظلم آشکار بر آنها »

حقوق پرداخت نشده کارگران ظلمی اشکار براین قشر زحمتکش جامعه ایرانه .ازجمله کارگرانی که ماههاهست که هیچ حقوقی دریافت نکردن، کارگران زحمتکش شهرداریها می باشند . کارگرانی که برای یک لقمه نون از صبح تا شب در سختترین کارها خودشون شون رو به آب وآتیش می زنن ولی دریغ و درد که حاصل دست رنجشون در جیب دست نشاندگان وکارگزاران حکومتی در شهرداریها می ره وهمون حقوق ناچیز هم گیرشون نمی یاد. . گزارشی از وضعیت کارگران شهرداری تهیه شده که خوبه با هم ببینیم .

مشکلات مردم شهرک پردیس – مجله اجتماعی، اقتصادی

خبرگزاری فرانسه: مشکلات اقتصادی رژیم ایران فراتر از تحریمها هستند