یاد دانشجویان دانشگاه علوم تحقیقات-برنامه آنلاین

اندازه متن
Aa Aa

یاد دانشجویان دانشگاه علوم تحقیقات – برنامه آنلاین – ۱۱دی۱۳۹۷

گزیده ای از نظرات و توئیت های هموطنان در شبکه اجتماعی توئیتر

سلام به همه شما همراهان برنامه قیام ایران. آنلاین امروز رو با یاد دانشجویان دانشگاه علوم تحقیقات شروع میکنیم که امروز هفتمین روز درگذشتشون بود. دانشجوهای دانشگاه علوم تحقیقات به همین مناسبت در محل این حادثه با گذاشتن گل و شمع یاد اونها رو زنده کرده ان.
یکی از کارگزاران رژیم در دانشگاه علوم تحقیقات تلاش کرد که با حضور در جمع دانشجوها و یه سری حرفهای کلیشه ای اونها رو آروم کنه اما وقتی که باوقاحت دانشجوها رو (مشتری) خطاب کرد و بعدم یه سری حرفهای تکراری ،‌دانشجوها اینطوری جوابش رودادن
فیلم جدیدی از صحنه ی زیر گرفتن دانشجوها توسط تهرانچی هم منتشر شده که باعث خشم و نفرت بیشتر دانشجوها و کاربران فضای مجازی شده.
البته این برخورد وحشیانه از طرف کارگزاران حکومتی که کمترین چیزی که براش اهمیت داره جون مردمه و همونطور که کاربران فضای مجازی هم بهش اشاره کردن در قیام ۸۸ هم از روی مردم رد شده چیز عجیبی نیست.
در ادامه فضاحت عملیات کربلای ۴ این بار خود قاسم سلیمانی به صحنه اومد تا موضوع رو بطور کامل ماست مالی کنه و گفته: قایم سلیمانی:
عملیات کربلای ۴ عملیات اصلی بود، نه فرعی مثل عملیات رمضان که ناموفق بود.
اجرای عملیات کربلای ۴، تصمیم شخصی نبود بلکه تصمیم جمعی از فرماندهان بود، در این عملیات، لشکرهای مهم سپاه حضور داشتند و وقتی مشخص شد که امکان عبور وجود ندارد، عملیات متوقف شد.
این موضوع باعث بالا گرفتن جنگ گرگها و به جون هم افتادن مهره های نظام هم شده. بعد از این که ازغدی به حسام الدین اشنا حمله کرد حالا نوبت پاسخ متقابل حسام الدین اشنا به ازغدی بود که گفته

بله این هم چیزی نیست جز علامت دیگری از فاز پایانی این دیکتاتوری به‌پایان رسیده!
همپای این جنگ و جدال درونی آخوندها، شاهد این هستیم که اعتراض در سطح جامعه به شکلهای مختلف ادامه داره. از یک بیانیه همبستگی تا شعارنویسی و توزیع تراکت تا قیام و اعتراض و تجمع و اعتصاب. اما مهم اینه که صدای اعتراض یک لحظه هم خاموشی نداره. به دنبال اعتراضهای دیروزو امروز کاربری این پست رو منتشر کرده:
من بعنوان یک جوان محروم ایرانی از قیام و تظاهرات هموطنانم در سراسر میهن اشغال شده ایران حمایت میکنم

بله این اتحاد هست که در شعار «ما همه با هم هستیم»!! خودش رو نشون میده. کاریکاتوری با همین عنوان در فضای مجازی منتشر شده که نشون میده چطور سرکوبگران انگیزه شون رو از پول و سلاحشون میگیرن اما صفوف پر قدرت مردم هست که با عشق به آرمان آزادی و اتحادشون درمقابل اونها ایستاده ان.

همچنین به مناسبت سالگرد قیام دی ماه ، پیامهایی از طرف زندانیان سیاسی در فضای مجازی منتشر شده. در بخشی از پیام زندانی سیاسی سهیل عربی اومده:
و چنین شد که خلق برخاست!
دیگر زنجیر را بر فرزندانش نپسندید.
دیکتاتور بر خویش لرزید……
شهر دیگر سکوت را نپسندید
دیماه ۹۶در هر ماه تکرار شد
و درنهایت هم نوشته: دیگه تمومه ماجرا.
دیماه ۹۶فصلی را ورق زد
سرماپرستان و سیه دلان، دیگر زمانه‌تان به‌سر رسیده است.
زندانی سیاسی مجید اسدی هم در پیام خودش به استمرار قیام و نقش کانونهای شورشی اشاره کرده و نوشته:
کانونهای شورشی به‌مثابه عنصر خلاق، محرک، پیش‌آهنگ و پیش برنده قیام، آنتی‌تز یاوه‌ها و لاف و گزاف‌هایی است که وابستگان و دلسوختگان منافع این رژیم در پی آن بیهوده تلاش می‌کنند تا تداوم و سرانجام رهایی بخش موقعیت انقلابی امروز ایران را فریبکارانه در سراب خیالی هرج و مرج و جنگ داخلی تئوریزه کنند و مردم را از آن به هراس اندازند.
✔ اما این هسته‌های مقاومت، بذرهای عصیان و آزادی را در شهرهای مختلف میهن و در زندانها می‌نشانند.
گزارش امروزمون رو با فیلمی از یک زن شجاع هموطن مون به پایان می بریم که یک تنه جلوی نیروی انتظامی که برای جمع کردن تجمع اعتراضی دستفروشان و کارگران آمده می‌ایستد و می‌گوید بروید دنبال اون گردن‌گفت ها و دزدهایی که مملکت ما رو غارت کردند
بله، هر جا که صدای اعتراض و اتحاد هست جایی برای دیکتاتوری و ظلم و سرکوب نیست. با امید به هر لحظه اوج گرفتن شعله های این خشم عمومی در سراسر ایران خدانگهدار همه شما.

بازتاب اعتراضات و قیام ایران در برنامه آنلاین – ۱۰دی۱۳۹۷

دانشجو و دانشگاه ایران بازو به بازو متحد