بازتاب بحث فیلترینگ اینستاگرام – برنامه آنلاین – ۱۵دی۱۳۹۷

اندازه متن
Aa Aa

بازتاب بحث فیلترینگ اینستاگرام – برنامه آنلاین – ۱۵دی۱۳۹۷

گزیده ای از نظرات و توئیت های هموطنان در شبکه اجتماعی توئیتر

سلام و وقت همگی بخیر. باز هم با گزارشی از فضای مجازی در خدمت شما هستیم، دنیایی که رژیم به شدت از اون میترسه چرا که میدونه وسیله ای برای افشای خیلی از حقایقی هست که نمیخواد. گزارش امروزمون رو با بازتاب بحث فیلترینگ اینستاگرام در خود شبکه اینستاگرام شروع میکنیم. کاربری با کنایه دررابطه با بحث فیلترینگ این عکس رو گذاشته و نوشته ایران سرزمین فیلترها

سینما، خبر ،چت، موزیک ، حقیقت و همه چیز این جا فیلتره. کاربر دیگه ای با انتشار کاریکاتوری از جهرمی نقل قولی آورده که اعتراف کرده : یک روز و دو روز نیست که ما در کشور با مسئله فیلترینگ مواجهیم. واقعیت این است که تجربه نشان داده که فیلتر جواب نمیدهد. کاربر دیگه ای ضمن اشاره به ترس رژيم از فضای مجازی این کاریکاتور رو منتشر کرده و نوشته: غول تورم و مشکلات مالی داره همه رو از پا درمیاره اما هدف مسئولین اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی است

پست بعدی کنایه ای هست به همه وابستگان نظام که در اینستاگرام هستن. این کاربر نوشته راستی سلبریتی های حکومتی که در اینستاگرام حساب داشته اند چکار میکنند؟ از فیلترشکن استفاده میکنن؟ خود آقا چطور؟ ظریف و دم و دستگاهش چطور؟ جالبه که ولی فقیه که همه این سانسورها زیر نظر خودش انجام میگیره خودش مقام سوم استفاده از اینستاگرام رو در بین سران جهان داره!! از قدیم گفتن فیلتر خوبه ولی برا همسایه !

دشمنی جمهوری اسلامی با انواع مختلف شبکه‌های اجتماعی! ترس علی‌خامنه‌ای و حاکمان جمهوری اسلامی از‌ شبکه‌های اجتماعی تاحدی است که تمام شبکه‌های اجتماعی را به بهانه‌های گوناگون فیلتر کرده‌اند. اینستاگرام هم در صف فیلترینگ قرار دارد. یک آمار و ارقام جالب دیگه هم در فضای مجازی راجع به خامنه ای منتشر شده.

خامنه ای در دنیا مقام اول رو گرفت. لابد می پرسید در چه زمینه ای؟ چون تا حالا ایران آخوندزده فقط در اعدام رتبه اول رو داشت. سید علی خامنه ای رتبه آخر شد. موسسه گالوپ از معتبرترین موسسات نظرسنجی درجهان،دریک پروژه نظرسنجی بین المللی درسال ۲۰۱۸ اعلام کردخامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران بی توجه ترین رهبرنسبت به وضعیت معیشت مردم کشورخود است.این نظرسنجی در209کشور جهان صورت گرفت وخامنه ای رتبه209بدست آورد.

بله، قطعا بی توجهی به خواسته ها و وضعیت معیشت مردم محصولی نداره جز گسترش نارضایتی اجتماعی. چیزی که همینروزها در ایران شاهدش هستیم. درهمین رابطه آمریکن انترپرایز، روز جمعه ۴ژانویه – ۱۴ دی ۹۷نوشت:‌ سال ۲۰۱۸برای رژیم ایران یک سال پرتلاطم بود و سال ۲۰۱۹ ممکن است بدتر باشد.

اعتراضات گسترده ضدرژیم در ایران در اواخر دسامبر۲۰۱۷تا اوایل ژانویه ۲۰۱۸ یک صحنه اعتراضی فعال از اقشار مختلف تا به امروز ادامه داشته است. احساسات اعتراض کنندگان و ادامه شعارهای بی نظیرشان مطمئنا در سال ۲۰۱۹نیز طنین خواهد داشت و این در حالیست که صحنه های اعتراضات در ایران بصورت آتش زیر خاکستر ادامه دارد.

این از بازتاب بین المللی. حالا بنشویم از بازتاب درونی این اعتراضات.یعنی تاثیری که روی مهره های نظام گذاشته. کلیپی هست ازاعتراف یک عضو مجلس به ایجاد گسل بین مردم و حاکمیت. ۱۲دی ماه – رضایی : … نه اقتصاد اسلامی ساختیم نه سیاست اسلامی و نه اخلاق اسلامی … فرهنگ خشونت ،تبعیض و بی عدالتی را رواج داده ایم … با این روش گسلی بین مردم و حکومت ایجاد شده و هیچ سخن راستی را از ما باور نمی کنند.

بله وسط این اعترافات و اختلافهای داخلی علی مطهری هم حرفی زد که جنجال برانگیز بود. با اشاره به هشدارهای خامنه ای گفت: مطهری خطاب به خامنه ای: آنهایی که می‌گویند فتنه 98 در راه است بگویند که دوباره قرار است چه فتنه‌ای برپا کنند؟
حالا بشنویم از جواب…یا بهتره بگیم حمله حمله حسینی همدانی امام جمعه کرج به علی مطهری. بله وقتی وضعیت ولی فقیه اینه، میشه وضعیت کل نظام رو حدس زد. امیدوارم تونسته باشیم گوشه ای از واقعیتهایی که درایران و در درون نظام ولایت جریان داره رو به تصویر بکشیم. تا یه فرصت دیگه خدنگهدار همه شما

بحث فیلترینگ اینستاگرام توسط حکومت – برنامه آنلاین

تلگراف انگلستان: رژیم ایران اینستاگرام را ممنوع می‌کند