مقابله با رژیم ایران هدف اصلی دیدار وزیر خارجه آمریکا از کشورهای منطقه-۲۹دقیقه

اندازه متن
Aa Aa

 

 مقابله با رژیم ایران هدف اصلی دیدار وزیر خارجه آمریکا از کشورهای منطقه-۲۹دقیقه-۱۷دی

 

  ويژه مقامات ارشد وزارت خارجه در مورد  اهداف وزیر خارجه آمریکا از سفر  به خاورميانه  کنفرانسی را برگزار کردند .

سايت وزارت خارجه آمريكا  4 ژانويه  2019 در گزارشی از اهداف وزیر خارجه این کشور به کشورهای خاور میانه توضیحات زیر را داد . به بخشهایی از این گزارش می پردازیم

گزارش

مقابله با رژیم ایران هدف اصلی دیدار وزیر خارجه آمریکا از کشورهای منطقه

 

یک مقام ارشد وزارت خارجه  آمریکا گفت  محور سفر وزير پمپئو به منطقه روي دو موضوع اصلي متمرکز است . اول اینکه ، ايالات متحده خاورميانه را ترك نميكند.

بر خلاف وجود گزارشات مغاير  و روايتهاي اشتباه پيرامون تصميم  در مورد سوريه، ما هيچ كجا نمي رويم. وزير خارجه  در ديدار با شركاي آمریکا بر اين تعهد در منطقه  تأكيد خواهد كرد.

دوم اینکه ، رژيم ايران بازيگر خطرناكي در منطقه است. هيچ تهديد بزرگتري از تهديد رژيم ايران علیه  ثبات وجود ندارد. 12 خواسته ای  كه ايالات متحده خواهان آن شده همچنان باقي است.

وزير خارجه آمریکا به كار خود بر  روي برانگيختن شركا و متحدين  آمریکا  در منطقه  در  مقابله با فعاليتهاي بي ثبات كننده ايران ادامه خواهد داد.

 مقام دیگر وزارت خارجه  در ارتباط با نقش مصر گفت:‌  مصر كماكان   نقشی حياتي در كمك به امنيت و ثبات منطقه دارد. از جمله    تلاش برای مقابله با تروريسم، حمايت از فرآيند سياسي سازمان ملل در ليبي، صلح خاورميانه و   مقابله با فعاليتهاي خطرناك رژيم ايران،

 

 در ارتباط با دخالت های رژیم ایران در کشورهای منطقه از جمله بحرین وزارت خارجه آمریکا گفت

  در بحرین سياست در قبال ايران بحث اصلي و محوري است. بحرین در استراتژی آمریکا علیه رژیم ایران ،  در خط مقدم است.  رژیم ایران در پي آن  است كه شيعيان بحرین را از طریق قاچاق سلاح و شيوه هاي گوناگون دیگر تحریک کند. وزیر پمپئو اين فرصت را خواهد داشت تا از بحرین به خاطر فراهم آوردن یک پایگاه کلیدی برای ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در بحرین، تشکر کند.

او  بر اهميت  اتحاد شوراي همكاري خليج فارس تأكيد خواهد نمود .  ما رژیم ايران را بعنوان تهديد كليدي و عامل كليدي بي ثباتي، در منطقه مي بينيم. ما مدتي است كه گفته ايم منازعه  در خليج فارس به سود  رژیم ايران است.