اکسپرس: بستن اینستاگرام  با نتیجه معکوس مواجه خواهد شد-۲۰دقیقه-۱۸دی

اندازه متن
Aa Aa

 

اکسپرس: بستن اینستاگرام  با نتیجه معکوس مواجه خواهد شد-۲۰دقیقه-۱۸دی

 

تهديد به بستن اينستاگرام بدلائل ”غير اخلاقي“ با نتيجه معكوسي  از طرف  ايرانيها مواجه خواهد شد. این تیتر اکسپرس انگلستان است که با هم به گوشه هایی از آن نظر می کنیم:

گزارش

اکسپرس: بستن اینستاگرام  با نتیجه معکوس مواجه خواهد شد

 

تهديد به بستن اينستاگرام توسط ايرانيها به شکست کشیده خواهد شد.

مقامات دادگستري اعلام كرده اند كه شبکه  اجتماعي اينستاگرام ممنوع اعلام می کند. مردم از این کار به شدت ناراضی هستند و بهانه غیراخلاقی بودن این شبکه را رد می کنند.

برنامه دولت ایران برای ممنوعیت اینستاگرام، روز جمعه توسط جواد جوادنیا، مسئول خدمات  فناوری دادگستری کشور اعلام شد وی  ادعا كرد كه اين رسانه اجتماعي ”غیرقانونی“و ”غیر اخلاقی“است.

اما ساکنان تهران علیه اين حركت طراحي شده ،صحبت كردند و گفتند اين  اقدام نتايج معكوسي به همراه خواهد داشت زيرا دلائل پشت صحنه اين ممنوعيت، بي اهميت است .

یک شهروند  از تهران گفته است  مسدود کردن اینستاگرام یک ایده واقعا بد است، زیرا بسیاری از مشاغل بر اساس این برنامه ایجاد شده اند.“

بسیاری از مردم از این طریق  زندگی می کنند.  خانواده های زیادی هستند  که درآمد شان  به طور کامل به  اين  برنامه های اجتماعی بستگي دارد.“

 پرستو ، یکی دیگر از   جوانان  تهرانی گفت   کاربران اینستاگرام همچنان از این برنامه پس از ممنوعیت شدن  آن استفاده خواهند کرد، بنابر اين اين حركت به عكس خودش تبديل خواهد شد.

وي گفت،”من فکر می کنم مسدود کردن اینستاگرم قطعا یک ایده خوب نیست . بلکه  همانند سياست هاي ديگر رژیم   در رابطه با بقيه برنامه ها،  اين اقدام هم   نتيجه معكوس خواهد داد. زيرا همه از وی پی ان  VPN  و برنامه هاي فیلتر شکن  ديگر براي دسترسي به برنامه هاي بلوك شده استفاده ميكنند.

همانطور که تلگرام  را مسدود کردند، اما من اعتقاد دارم که بیشتر کاربران هنوز از آن استفاده می کنند.“

توییتر، فیس بوک و سرویس پیام رسانی رمزگذاری شده تلگرام ، همگي  در حال حاضر در ایران ممنوع هستند.

 

ناظران می گویند که مسدود کردن رسانه های اجتماعی با انگيزه هاي سياسي  است ، زیرا اغلب منتقدان رژیم برای برقراری ارتباط و ترویج اهدافشان ، آن را  مورد استفاده  قرار می دهند .

بسیاری از ایرانی ها از وی پی ان   دیگری استفاده می کنند تا اين  ممنوعیت را دور بزنند. تحقیقات رسانه های دولتی نشان ميدهند که  بین 40 میلیون تا 45 میلیون نفر در ایران همچنان از تلگرام  استفاده می کنند.

https://www.express.co.uk/news/world/1067395/Iran-Instagram-ban-Tehran-immorality-video-social-media-blocked