شکنجه کارگر هفت‌تپه اسماعیل بخشی – ۱۸دی۱۳۹۷

اندازه متن
Aa Aa

شکنجه کارگر هفت‌تپه اسماعیل بخشی – ۱۸دی۱۳۹۷

نگاهی به مطالب مندرج در روزنامه های امروز رژیم

 

مهم ترین عنوانهای روزنامه های حکومتی امروز ۱۸دی، اختصاص دارد به جنگ قدرت درونی باندهای همسو با روحانی و دعوا بر سر سهم خواهی بین باندهای حاکم. بعد از آن دعواهای باندی برسر بستة اروپا و سرانجام برجام و ابراز نگرانی از قیام مردم در سال 98، مضحکه سفارش آخوند آملی به دادستان کل برای بررسی آنچه آن را «ادعای شکنجه» نامیده، تیتر مشترک روزنامه های هردو باند است.
آرمان نوشته است: رسیدگی به ادعای شکنجه کارگر هفت تپه
افکار هم نوشته است:«دستور رییس قوه قضاییه، به دادستان کل کشور برای بررسی ادعای اسماعیل بخشی»
ایران ارگان دولت روحانی هم تیتر زده:« رییس قوه قضاییه از دادستان کل کشور خواست ابعاد مختلف ادعای شکنجه کارگر هفت تپه مورد بررسی قرار گیرد».
بحران‌های اقتصادی اجتماعی هم در عنوانهای صفحات اول روزنامه های هردو باند حاکم دیده می شود.
آرمان: وقتی فقر شهری می شود
آفتاب یزد: بازتاب لایحه حذف چهارصفر از پول ملی در شبکه های اجتماعی: حل مشکلات اقتصادی با پاک کن
رسالت: حذف صفرهای پول حاشیه مشکلات اقتصاد است
دعوای سهم خواهی از بودجه 98 موضوع اصلی روزنامه های باند خامنه‌ای است
کیهان در تیتر درشت صفحه اولش در دفاع از نهادهای خاص که بودجه ویژه می گیرند نوشته است:« حاشیه امن برای بودجه ۷۵درصدی با جنجال علیه بودجه 1/0 (یک دهم) درصدی
کیهان درمطلب دیگری به نقل از جوان در مورد رانت خواری دولت از بودجه نوشته است«در لایحه بودجه سال 98 یک اتفاق جالب رخ داده است؛ بودجه شرکت‌های دولتی از افزایش بی‌نظیری برخوردار شده، به ویژه بودجه شرکت ملی نفت ایران که بررسی‌ها نشان می‌دهد دلیل این اتفاق، پرش دو برابری نرخ تسعیر در بودجه است». و در ادامه افزوده است: « به طور کل،‌در لایحه بودجه 98 حدود 1200 هزار میلیارد تومان به عنوان بودجه شرکت‌های دولتی در نظر گرفته شده که این رقم سه برابر بودجه عمومی دولت با رقم 408 هزار میلیارد تومان است. رشد 50 درصدی بودجه شرکت‌های دولتی در مقابل رشد 8 درصدی بودجه دولت از ابهامات جدی‌ای است که یک پاسخ در پی دارد».
روزنامه‌های هر دو باند حاکم در مورد واقعی نبودن منابع درآمدی بودجه ابراز تردید کرده اند:
وطن امروز نوشته است« سوالی که مطرح می‌شود این است که با توجه به اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران که در آن 300 هدف تحریمی جدید نیز وجود دارد و با توجه به عدم کارایی برجام برای تسهیل در فروش نفت از یکسو و عدم کارکرد SPV در این زمینه که مورد انتقاد تند مسؤولان ارشد دولتی نیز قرار گرفته است، برنامه دولت برای تحقق میزان فروش نفت اعلامی در سال 98 یعنی یک و نیم میلیون بشکه در روز چیست؟»
آرمان هم به نقل از رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در مجلس آخوندی نوشته است« خوشبینانه به بودجه نگاه می‌شود و بر این اساس میزان درآمد نفتی بودجه را می‌بندیم که این بودجه محقق نمی‌شود و از همان ابتدا کسری بودجه خواهیم داشت». این کارشناس حکومتی در مورد ادعای روحانی مبنی بر حمایت از تولید و اشتغالزایی در بودجه گفته است« برای تولید نباید خیلی متکی به لایحه بودجه باشیم؛ چراکه در بودجه آنچنان حمایتی که باید از این بخش بشود، نشده است. وزارت‌خانه‌های دست اندرکار تولید اعدادی کلی را در بودجه آورده‌اند که مربوط به تولیدات خودشان است».
ابراز نگرانی از سال ۹۸ ترجیع بند روزنامه های حکومتی است. امروز جوان نوشته است:« یکی از مسائلی که به تکمیل پازل دشمن می‌انجامد موضوع شرطی کردن مردم برای وصول مطالبات خود است.. و شوربختانه تجربه موجود در حل مشکلات مردم در موضوع کامیون‌داران و نیشکر هفت‌تپه و… پازل سرویس‌های جاسوسی را تکمیل کرده‌است».

تصویب لایحه پولشویی و برجام – روزنامه‌های امروز حکومتی

مروری بر رسانه‌های حکومتی – سه‌شنبه ۱۸دی ۹۷