کاریکاتورها و مطالب طنز رسانه‌ها – ۱۸دی۱۳۹۷

اندازه متن
Aa Aa

کاریکاتورها و مطالب طنز رسانه‌ها – ۱۸دی۱۳۹۷

نگاهی به کاریکاتورها و مطالب طنز رسانه ها و شبکه های اجتماعی

 

ماجرا حذف چندتا صفر از پول ملی راه حلی است که چندسالی است به عقل نوابغ نظام رسیده تا اگه بشه حتی در ظاهر، تورم و گرانی را کم نشون بدن. در واکنش به این پیشنهاد جدید مدیرکل بانک مرکزی رژیم که ۴صفر از پول ملی حذف شود در شبکه های اجتماعی نوشته اند مشکل را نمی شه با مداد پاک کن حذف کرد باید حل کرد.
آش این پیشنهاد نپخته به قدری شور از آب در آمد که روزنامه های همسو با خود روحانی هم به ریش این طرح مختصری تبسم کردند. یک نمونه را از روزنامة جهان صنعت می خونم که زیر عنوان «حذف سوراخ های پول ملی!» از جمله نوشته:
«خبر آمد که قرار است چهار صفر از پول ملی حذف شود… از بحث کارشناسی که عبور کنیم، تصور اینکه یک دستگاه بنز یک میلیارد تومانی بشود 100 هزار تومان خیلی هیجان‌انگیز و امیدوارکننده است. تصور کنید که با هفت هزار تومان بشود یک خانه 100 متری خرید! یا آخرین مدل گوشی آیفون بشود 1800 تومان. به اندازه قیمت یک نان سنگک دو رو خشخاشی الان! با این اوصاف اگر بخواهیم چهار صفر از قیمت سنگک دورو خشخاشی کم کنیم، قیمتش منفی می‌شود. یعنی شما وقتی می‌روید نانوایی، دو تا سنگک که می‌خرید یک پولی هم به شما می‌دهند! …این خیلی جذاب است که بشود با 70 هزار تومان خانه خرید اما مشکل اینجاست که اگر چهار صفر از پول ملی کم شود حقوق ما هم می‌شود ماهی 100 تومان. به عبارت دقیق‌تر، 100تا تک تومانی! یعنی اگر هر ماه حقوق خود را خرج نکنیم و همه آن را پس‌انداز کنیم، 700 ماه طول می‌کشد تا بتوانیم یک خانه بخریم! پس نتیجه می‌گیریم این طرح هم به درد ما نمی‌خورد و دورنمایی برای ما در آن متصور نیست.
تا طرح‌های بعدی خدانگهدار!
با چند طرح از شبکه های منطقه‌یی برنامه را ادامه می دیم:
«نظام آخوندی دست از رفتارش بر نمی دارد»عنوان اولین تابلو هست: کاریکاتورها و مطالب طنز رسانه‌ها – ۱۸دی۱۳۹۷

 

 

 

«نظام آخوندی و حزب الشیطان در منطقه» عنوان تابلو دوم هست: کاریکاتورها و مطالب طنز رسانه‌ها – ۱۸دی۱۳۹۷

 

 

 

 

و «نماد تروریسم در دنیا» عنوان آخرین تابلو برنامه امروزه:کاریکاتورها و مطالب طنز رسانه‌ها – ۱۸دی۱۳۹۷

گزیده‌ کاریکاتورها و مطالب طنز – ۱۷دی۱۳۹۷

طنز خنده دار و جنجالی بسیجی ترکشی در نظام خامنه ای و روحانی – ببینید و بخندید