رژیم ایران، مهمترین تهدید خاورمیانه-۲۰دقیقه-۲۲دی

اندازه متن
Aa Aa

 رژیم  ایران، مهمترین تهدید خاورمیانه-۲۰دقیقه-۲۲دی

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در سخنرانی‌ خود در «دانشگاه آمریکایی قاهره»    گفت: رئیس جمهور ترامپ به چشم‌پوشی آگاهانه ما از خطر رژیم ایران پایان داد و آمریکا را از توافق شکست خورده هسته‌ای بیرون کشید

مایک پمپئو گفت: ما در دولت کنونی کارزار فشار را بر رژیم ایران آغاز کرده‌ایم. ما تحریم‌هایی را علیه این رژیم  اعمال کردیم که هرگز نباید برداشته می‌شدند. تحریم‌های جدید ایالات متحده علیه رژیم ایران قویترین تحریم‌ها در تاریخ هستند.

وزیر خارجه آمریکا همچنین گفت :   تا زمانیکه رژیم  ایران رفتار خود را مانند یک کشور معمولی  تغییر ندهد، فشار‌ها را سخت‌تر و سخت‌تر خواهیم کرد. مادامیکه رژیم ایران به مسیر کنونی خود ادامه دهد، ملت‌های خاورمیانه روی امنیت و ثبات اقتصادی را نخواهند دید و رویا‌های مردمانشان محقق نخواهد شد.

کشور‌های منطقه خاورمیانه در حال کار با آمریکا برای مقابله با فعالیت‌های شرورانه رژیم ایران و تلاش این کشور برای دور زدن تحریم‌ها هستند. کار مقابله با رژیم ایران هم‌اکنون به یک تلاش جهانی تبدیل شده و کشور‌ها در حال تلاش برای به  صفر رساندن واردات نفت ایران هستند!

او در   حمایت  از قیام مردم ایران در سال ۸۸  افزود: در نتیجه غفلت و سکوت ما در قبال اعتراضات ۲۰۰۹ در ایران، این کشور نفوذ خود را در یمن، سوریه و عراق بیشتر کرد و اکنون حزب‌الله در زرادخانه‌های خود بیش از صد هزار   موشک دارد که به سمت متحدین ما، نشانه رفته است . ما از اتفاقات گذشته این درس را گرفته‌ایم که هرگاه آمریکا عقب‌‎نشینی کند، متحدان ما در منطقه به دردسر می‎افتند.

مایک پمپئو درباره خروج نیروهای آمریکا از سوریه گفت: آمریکا تا زمانی که جنگ علیه تروریسم پایان نپذیرد، از خاورمیانه عقب‌نشینی نمی‌کند. خروج نیروهایمان از سوریه هیچ تغییری در مأموریت ما ایجاد نمی‌کند. ما از شرکای خود می‌خواهیم اقدامات بیشتری انجام دهند.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه گفت : تا زمانیکه رژیم ایران در سوریه حضور داشته باشد، ایالات متحده در بازسازی این کشور مشارکت نخواهد کرد. ایالات متحده با دیپلماسی تمام عناصر وابسته به رژیم ایران را از سوریه بیرون خواهد کرد. دولت ترامپ در حال ایجاد یک «اتحاد راهبردی خاورمیانه» است تا با مهمترین تهدید‌های منطقه مقابله کند.