خط قرمز امریکا درسوریه پا برجاست وسرخ تر شده است

اندازه متن
Aa Aa

 خط قرمز امریکا درسوریه پا برجاست وسرخ تر شده است

 

واشنگتن پست  نوشته است   ترامپ در حمله دوم به سوریه دستور زدن اسد را داده بود ولی متیس اجرا نکرد . پشت پرده این ماجرا زمانی روشنتر می شود که جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا به کشورهای منطقه سفر کرد تا طرف حسابهای کشورش را از مواضع دونالد ترامپ نسبت به حضور آمریکا در منطقه خاور میانه  آگاه کند . گزارشی از واشنگتن پست

قرمز در سوریه هنوز پابرجاست و به واقع سرخ تر شده است

جان بولتون مردی است که تحرک دارد و از  اعتماد رئیس جمهور برخوردار است.

 پرزیدنت حق دارد که بر روی اعتماد به نفس مشاور امنیت ملی سرمایه گذاری کند، زیرا بولتون  با اهداف اعلام شده رئیس جمهور  و آنچه که باید باشد هیچ فاصله ای ندارد   

رئیس جمهور درگیر بودن امریکا در سوریه را تعدیل می کند اما کردها را رها نمی‌کند.

هیچ پلی برای تهران برای اداره عناصر مسلح  و ارسال سلاح برای آن بخش از سوریه که آمریکا در آن حضور دارد ، نخواهد بود.

نابودی فیزیکی خلافت داعش در دسترس است ولی رژیم  ایران همچنان در کانون تلاش‌های مشترک  در این منطقه است .

 دکترین دونالد ترامپ به نظر من برای امن کردن امریکا نیست، بلکه آمریکایی ها را حفظ می کند.

 درست مانندپایگاه هوایی بگرام در افغانستان، پایگاه هوایی الاسد در عراق به زودی به یک نقطه مهم برای حمایت از متحدین مهم مان در سراسر این منطقه تبدیل خواهد شد نقشی که تاکنون توسط بحرین انجام می‌شد جایی که ناوگان پنجم نیروی دریایی امریکا در آن مستقر است….

بولتون می گوید امریکا خطای فاحش استراتژیک سال ۲۰۱۱ را تکرار نمی کند و به سرعت از منطقه خارج نمی شود.

جزییات حضور امریکا هر چه که  باشد باقی می ماند و عمیقاً حضور خواهد داشت و مورد حمایت تمامی متحدان در توافقی جدید و سپری دفاعی علیه جاه طلبی های ایران خواهد بود.

بولتون تایید کرد که خط سرخ در رابطه با اسد و تسلیحات شیمیایی همچنان پابرجاست. اگر دیکتاتور سوریه به درس های دو نوبت اول گوش نکرده و رئيس جمهور ترامپ را به آنچه که باراک اوباما نمی کرد به چالش بکشد گزینه های بسیاری روی میز خواهد بود» .

زمانی که ترامپ دستور حمله دوم را علیه اسد داد وزیر دفاع وقت جیمز متیس ازبرخی از آن گزینه ها ازجمله هدف قرار دادن اسد که پرزیدنت دستور آنرا داده بود خود داری کرد.