برنامه رودررو ترس رژیم از تحولات منطقه

اندازه متن
Aa Aa

برنامه رودررو ترس رژیم از تحولات منطقه

این روزها تحولاتی که در منطقه و درسیاستهای بین المللی صورت می گیرد به شدت آخوندها را وحشت زده کرده است. کمتر روزی وجود دارد که مقامهای رژیم و آخوندهای حکومتی از سیاستهای آمریکا در منطقه و از اجماعی که در حال شکل گیری است شکوه و شکایت نکنند

گفتگوی امروز را به همین موضوع اختصاص دادیم

این روزها روابط رژیم و لهستان متشنج شده است. کار به احضار کاردار لهستان کشیده شده است. علت چیست؟

علت آن برگزاری یک کنفرانس بین المللی است که قرار است روزهای ۲۴ و ۲۵بهمن ماه آینده در ورشو پایتخت لهستان برگزار شود. تشکیل این کنفرانس را مایک پمپئو اعلام کرد .

مايك پمپئو ۲۱دی۹۷ گفت :

از آسیا از آفریقا از کشورهای نیمکره غربی همچنین اروپا و البته از خاورمیانه، تمامی کشور ها گردهم می آیند تا درمورد صلح و ثبات خاورمیانه و امنیت این منطقه تمرکز کنند و این شامل این عنصر مهم است که اطمینان یابند رژيم ایران نفوذ بی ثبات کننده نداشته باشد.

در روز ۲۱ دی در بیانیه مشترک لهستان و آمریکا اهداف این کنفرانس بین المللی را اینگونه اعلام کردند:

ارتقای آینده صلح و امنیت در خاورمیانه

تروریسم و افراط گرایی

توسعه موشکی و تکثیرسلاحهای کشتار جمعی

تهدیدات گروههای دست نشانده در سراسر این منطقه

  امنیت و تجارت دریانوردی

واکنشهای رژیم به این کنفرانس چه بود؟ چرا احضار کاردار و این همه علیه لهستان؟

بیشتر سراسیمگی و آشفتگی بود. اول از همه جواد ظریف وزیر خارجه دولت روحانی برآشفت وی روز ۲۲دی گفت:

در حالی که ایران در زمان جنگ جهانی دوم لهستانی ها را نجات داد این کشور حالا میزبان سیرک ضدایرانی نا امید کننده است.

عراقچی معاون ظریف هم تلویحا تهدید کرد که مزار لهستانی های پناهنده از ۱۹۴۲در ایران ممکن است جایگزین شود. وی گفت:« قبرستان‌ها در ایران بعداز ۳۰ سال قابل جایگزینی هستند، اما مردم تهران ۷۷ سال است که احترام مهمانان خودرا نگاه داشته‌اند»

فلاحت پیشه رییس کمیسیون امنیت مجلس ارتجاع نیز خواستار «برخورد قاطع» نظام با لهستان شد.)!!.

اسحاق جهانگیری معاون اول روحانی هم گفت :‌ آمریکاییها در یک کشور اروپایی همایشی باعنوان خاورمیانه و با تمرکز  روی ایران برگزار می کنند

اما لهستان  در مقابل احضار کاردار یا تهدیدهای امثال ظریف کوتاه نیامد  و بر مواضع خود ایستاد. وزارت خارجه لهستان اعلام کرد:‌ برگزاری هر کنفرانس بین المللی ما حق ماست.

 

ظاهرا نگرانی رژیم تنها محدود به کنفرانس لهستان نبود سایر مواضع مقامهای آمریکایی هم باعث نگرانی آنها بود؟ علت این امر چه بود؟

ترس از انزوای بیشتر. محاصره بیشتر منطقه یی و بین المللی.  این هفته جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا به منطقه خاورمیانه سفر کرد. او جابه جا علیه دخالتهای رژیم موضعگیری کرد. به طور خاص خواستار بیرون رفتن رژیم از سوریه شد. به بشار اسد هم هشدار داد در زمینه تسلیحات شیمیایی دست از پا خطا نکند.

متعاقبا مایک پمپئو یک سفر هشت روزه به منطقه را شروع کرد. او از مصر و بحرین و امارات و عربستان دیدن کرده است. در جریان این سفر ملاقاتها و کنفرانسهای مطبوعاتی و مصاحبه های متعدد انجام داده است . بلااستثنا در همه آنها علیه تروریسم و جنگ افروزی و رفتار شرورانه رژیم ایران موضعگیری کرده است.  مطبوعات آمریکایی می نویسند او به دنبال ایجاد ناتوی عربی علیه رژیم ایران است.

مايك پمپئو، وزير خارجه آمريكا، در قاهره اعلام كرد؛

 آمريكا ديگر از آخوندهای حاکم بر ایران محافظت نمی‌کند و «ما به مردم ایران پیوستیم که خواهان آزادی و حسابرسی هستند». از اينرو «دوران شرمی كه آمریكا برای خودش به‌وجود آورده بود و همچنین دوران سیاستهایی كه باعث چنین رنجهای دردآوری شدهاند، به پایان رسیده است».

وزير خارجه تصريح كرد هنگاميكه آمريكا با دشمناني از قبيل ملايان همدستي مي‌كند «آنها جلو میآیند و جری می شوند».

 

مواضع اروپاییها در این فاصله چگونه بود  و واکنش رژیم چه بود؟ 

اروپا با نامگذاری تروریستی معاونت امنیت وزارت اطلاعات و دو تن از سرکردگان این وزارتخانه برای اولین بار بعد از برجام یک گام ضروری علیه رژیم برداشت.

در قبال این ضربه مهم سیاسی جواد ظریف وزیرخارجه رژیم ایران روز سه شنبه ۱۸دی در یک توییت گفت:  متهم کردن ایران، هیچ باری از دوش اتحادیه اروپا که به تروریستها پناه داده کم نمی کند. اروپایی ها شامل دانمارک، هلند و فرانسه به مجاهدين خلق  قاتل ۱۲هزار نفر پناه داده اند .

 اما حرفهای ظریف اینقدر مسخره بود حتي صادق زيباكلام از مهره های همین باند نوشت:

جناب آقای دکترظریف،اروپاییها اتهامات مشخصی در مورد افراد مشخصی با زمان ومکان مشخصی بماوارد کرده اند.پاسخ جنابعالی مبنی بر اینکه اروپایی ها به سازمان هاییکه دستشان بخون مردم ایران آغشته بوده پناه داده اند، بیش ازآنکه پاسخی بان اتهامات باشد مغلطه و در حقیقت فرار از پاسخ دادن است. 

موضع مقاومت ایران در قبال این تحولات و موضعگیریها چه بود؟

بعد از موضعگیری مایک پمپئو و تأکید وی بر این که آمریکا دیگر از آخوندها محافظت نخواهد کرد

خانم مريم رجوي، رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران، با استقبال از فاصله گرفتن آمريكا از سياستهايي كه مردم و مقاومت ايران نخستين قربانيان آن بوده‌اند، بار ديگر تأکید کرد

دستيابي به سلاحهاي كشتار جمعي، نقض حقوق بشر، صدور بنيادگرايي و تروريسم، چهار ستون تئوكراسي حاكم بر ايران است. راه‌حل قطعي براي خلاصي از فاشيسم ديني، تغيير اين رژيم نامشروع به دست مردم و مقاومت ايران است. به‌رسميت شناختن شوراي ملي مقاومت، يگانه جايگزين دموكراتيك ديكتاتوري ديني و تروريستي، لازمة جبران و پايان دادن به سياست فاجعه بار مماشات در چهار دهه گذشته است. رژيم ركوردار جهاني اعدام، تنها زبان قاطعيت و قدرت را مي‌فهمد.

رئيس جمهور برگزيده مقاومت براي دوران انتقال حاكميت به مردم ايران، از جانب مقاومتي كه از سال۱۳۶۰ خواهان تحريم تسليحاتي و نفتي ديكتاتوري ديني بوده است، ضرورت موارد زير را بار دیگر مورد تأكيد قرار داد:

۱-به رسميت شناختن حق مقاومت مردم ايران براي سرنگوني فاشيسم ديني و دستيابي به آزادي

۲-قراردادن تماميت سپاه و وزارت اطلاعات آخوندها در ليست تروريستي وزارتخارجه آمريكا و اتحاديه اروپا

۳-اخراج مزدوران اطلاعات آخوندها و نیروی تروریستی قدس از آمريكا و اروپا

۴- ارجاع پرونده نقض حقوق بشر در ايران به شوراي امنيت پس از ۶۵بار محكوميت در ملل متحد

۵-حمايت از ارجاع پرونده قتل‌عام زندانيان سياسي به دادگاه بين المللي

۶-اخراج رژيم نامشروع ملايان از ملل متحد و به‌رسميت شناختن نمايندگي مقاومت عادلانه مردم ايران

۷-اخراج قاطعانة فاشيسم ديني حاكم بر ايران و نيروهاي آن از سوريه، عراق، يمن، لبنان و افغانستان

۸-وادار كردن حكومت عراق به پرداخت مابه ازای دارايي‌ها، تجهيزات و تسليحات و قرارگاههاي سازمان مجاهدين و ارتش ازاديبخش ملي ايران كه به‌طور کامل با هزينه خود آنها تهيه شده و اسناد آن موجود است.