طنزها و کاریکاتورهای سیاسی روز – ۲۵دی۱۳۹۷

اندازه متن
Aa Aa

طنزها و کاریکاتورهای سیاسی روز – ۲۵دی۱۳۹۷

گزیده ای از کاریکاتورها و مطالب طنز رسانه ها و شبکه های اجتماعی

«باید درمانی »های حسن روحانی مضحکة هم باندی های خودش هم شده. یک نمونه را در روزنامة جهان صنعت با عنوان « Sit down کمدی حسن روحانی!» مرور می کنیم که از جمله نوشته: «اگه تا الان فکر می‌کردید که استندآپ کمدی رو باید حتما ایستاده اجرا کرد چون بهش میگن: «استندآپ»، سخت در اشتباهید‌. باز هم مردی از دیار پارس‌ها پیدا شد و موازنه‌ها را به هم ریخت‌. این مرد برای اولین بار در تاریخ کمدی جهان به صورت نشسته یکی از قوی‌ترین اجراهای کمدی را انجام داد و بنیانگذار سبک نوین «‌سیت داون کمدی» شد!

او که در جمع مدیران ارشد وزارت جهاد کشاورزی در صدر مجلس نشسته بود در مهم‌ترین فراز سیت داون کمدی خود گفت: «هر چه درخت بیشتر باشه، مرتع بیشتر باشه، ابر بیشتر می‌باره‌. وقتی خشک می‌کنی ابر رد میشه‌. ابر نگاه می‌کنه به پایین می‌بینه خبری نیس کویره، برای چی بباره؟ میره یه جای دیگه بباره»! بعد از پایان این سیت داون کمدی، اهالی دزفول که مولانا عبید زاکانی در آن دفن است گزارش داده‌اند که تکان‌های محسوسی در محل دفن این طنزپرداز چیره‌دست احساس شده که کارشناسان باستان‌شناسی و ادبیات متفق‌القول معتقدند این تکان‌ها حاصل از خنده است!

بیشتر از این معطل‌تان نمی‌کنم و شما را با پدیده طنز قرن بیست‌و‌یکم آشنا می‌کنم‌. این شما و این رییس‌جمهوری اسلامی، پرزیدنت دکتر حسن روحانی فارغ‌التحصیل از دانشگاه گلاسکو اسکاتلند‌. او راست می‌گوید‌. ابرها برای چه باید برای احمدی‌نژاد و رسایی و مسعود ده‌نمکی ببارند؟ … در این میان عده‌ای نادان و جاهل گفته‌اند: آیا زمین‌های خشک نیاز بیشتری به باران ندارند تا سبز شوند؟ اما به راستی که این عده چه می‌فهمند! آنها حتی از جلوی دانشگاه گلاسکو هم رد نشده‌اند تا بفهمند علم و سواد یعنی چه! ».

با چند تابلو طنز از رسانه‌های منطقه ادامه می دیم:

عنوان تابلو اول: «رژیم ایران مانع حل بحران یمن»طنزها و کاریکاتورهای سیاسی روز – ۲۵دی۱۳۹۷

 

 

 

 

عنوان تابلو دوم: «رژیم آخوندی با چماق و دار می خواهد جلوی قیام را بگیرد».طنزها و کاریکاتورهای سیاسی روز – ۲۵دی۱۳۹۷

 

 

 

 

عنوان تابلو سوم: «رژیم ایران در آتش علیه فلسطین می دمد» طنزها و کاریکاتورهای سیاسی روز – ۲۵دی۱۳۹۷

 

 

 

 

 

و تابلو آخر برنامه: « رژیم آخوندی و شکست تروریسمش در انزوای جهانی»طنزها و کاریکاتورهای سیاسی روز – ۲۵دی۱۳۹۷

گزیده‌ای از کاریکاتورها و مطالب طنز – ۲۴دی۱۳۹۷

خبر تو خبر با یه عالمه سوتی های خنده دار از خامنه ای و روحانی و صدا و سیمای آخوندی