باید درمانی و لبخند درمانی روحانی – ۲۷دی۱۳۹۷

اندازه متن
Aa Aa

اشتراک گذاری:

باید درمانی و لبخند درمانی روحانی – ۲۷دی۱۳۹۷

گزیده ای از اظهارات روحانی در جلسه روز گذشته

روحانی در نشست مشترک دیروز هیأت وزیران با استانداران طبق معمول ضمن کوچک‌نمایی شكستهاي پي درپي رژیم از جمله شکست پروژة موشك ماهواره بر، آن را بدليل «اشكالات جزئي»! قلمداد کرد. در مورد اینترنت و فضای مجازی هم ژست‌های قبلی خود در دفاع از فضای مجازی و مخالفت با فیلترینگ را تکرار کرد و در حالی که ممنوعیت ها و محدودیتها در این زمینه و شکست آن را تماما روی سر باند رقیب خراب می‌کرد، گفت:‌ «امکانات فضای مجازی روزانه گسترش پیدا می‌کند و فیلتر و فیلترینگ هم به تدریج به تاریخ خواهد پیوست و اثر آن تا زمانی محدود مؤثر است.

دورانی در این کشور ویدئو ممنوع بود و یکی از مسئولیت‌های مهم دستگاه‌های امنیتی در گمرکات کشور، گرفتن ویدئو و گرفتن نوارهای ویدئویی در خیابان از مردم بود». اما تم عمدة حرفهای روحانی باز هم گفتار درمانی بود و باز هم ريشه مشكلات را هم به دشمنان نسبت داد. توجه شما را به گزارشی در این باره جلب ميكنيم:

گزارش:

در این سخنان روحانی بیش از هفتاد بار کلمه باید و نباید را تکرار کرد. باید در زمان سختی و مشکلات تاب‌آوری مردم افزایش یابد. مردم عزيزكشور ما بايد مطمئن باشند تمام مسئولان برای تأمین کالاهای اساسی اعم از تأمین ارز، با همه توان در تلاشند و نباید هیچگونه نگرانی داشته باشند. اولین مشکل در کشور ما کاغذ‌بازی و پیچ‌ و خم‌های اداری است که باید برای رفع آن، تلاش کنیم. حاکمان جامعه باید با اکثریت قاطع مردم همخوانی داشته باشد. صرف نظر از این که مشخص نيست كه چه كسي اين بايد ها را محقق كند.

روحانی این بار باید درمانی خود را یک درجه هم ارتقا داده و با اذعان به شدت خرابی اوضاع آن را به لبخند درمانی بالغ کرده است: «اگر پول و امکانات در اختیار نداریم و نمی‌توانیم معضل مردم را حل کنیم، باید لااقل لبخند چهره خوش و زبان گرم را نسبت به مردم داشته باشیم». پس از این اظهارات، روحانی مدعی شد که نظام پیشرفتهای زیادی در همة زمینه‌ها داشته و ریشه مشکلات هم عمدتاً از سوی دشمنان طراحی شده». در انقلاب پیشرفت‌ها و توسعه‌های فراوانی داشتیم و تنها جایی که تردید وجود دارد که باید دقت بیشتری همگان داشته باشند، مسأله اخلاق است، اما در سایر موارد پیشرفت داشته‌ایم».

پیش از این برخی حامیان روحانی به وی اعتراض کرده بودند که او با مردم چنان حرف می‌زند که گویا با کودک طرف است. روشن است که این باید درمانی و لبخند درمانی سخیف تنها نمک پاشیدن بر زخم مردم و میلیونها گرسنه و بیکاری است که کمرشان زیر فشارهای اقتصادی خرد شده است.

این بار نیز سخنان مبتذل روحانی در درون رژیم و در رسانه‌های حکومتی با طعنه و تمسخر روبرو شده است. سایت حکومتی جهان نيوز با اشاره به حرفهای قبلی روحانی در روز ۱۷دی در جمع مدیران جهاد کشاورزی که گفته بود: «هرچه درخت و مرتع بیشتر باشد ابر بیشتر می‌بارد، وقتی شما آنجا را خشک می‌کنید ابر از آنجا رد می‌شود، ابر به پایینش نگاه می‌کند و می‌بیند خبری نیست و کویر است.»

می‌نویسد: «پس از ۵ سالی که از ریاست جمهوری روحانی می گذرد دیگر جامعه پذیرای چنین سخنانی نیست. وضعیت دولت با تمام سخنرانی‌هایی که رئیس جمهور انجام می دهد و سعی می کند با آن لحن همیشگی در سفرهای استانی رضایت مردم را با تشویق‌ها ببیند به خوبی مشخص است. استعفای برخی از دولتمردان که به قول رئیس جمهور برند دولت وی بودند، بخشی از این ماجراست. با همه این اوصاف فضای کشور تغییر کرده است و با روش گذشته نمی توان انتظار بازخوردهایی مناسب از سوی افکارعمومی داشت».

SPV اسباب امید درمانی یا هیزم جنگ باندی

«امیددرمانی» تنها راه، اما واهی!

اشتراک گذاری: