سفیر ارشد ترامپ رژیم ایران را قفل كرد

اندازه متن
Aa Aa

  سفیر ارشد ترامپ رژیم ایران را قفل كرد-۲۰دقیقه-۹بهمن

یکی از دستیاران نزدیک دونالد ترامپ  یعنی سفیر آمریکا در آلمان  بهخاطر نقش رئیس جمهوری آمریکا  در همسو  کردن آلمان برای تحریم شرکت هواپیمایی ماهان ایر که  در خدمت تروریسم و جنگ در سوریه بوده  او را مورد تقدیر قرار داد

گزارشی از واشینگتن اگزمینر

یک سفیر ارشد ترامپ بهخاطر نقشش در متقاعد کردن آلمان برای تحریم شرکت هواپیمایی ماهان ایر در بحبوحه گزارشهایی که تسلیحات به سوریه می‌برده، مورد ستایش قرار گرفت.

مقامات گفتند ریچارد گرنل، سفیر آمریکا در آلمان ضمن ایفای نقش کلیدی آخرین پیروزی را برای خود رقم زد، آنهم بعد از شروع کارش در ماه می.  وی به ” کمپانیهای آلمانی هشدار داد که نباید در ایران تجارت کنند و بایستی فوراً فعالیت خود را کاهش دهند “.

سفیر گرنل از زمان ورودش به برلین، همین که پایش را زمین گذاشت سریع دست بکار شد و در پیشبرد اولویتهای رئيس جمهور ترامپ موفق بود.

یکی از معاونین اضافه کرد، ” در صدر اولویت وی اطمینان یافتن از این بود که اروپاییها از سیاست رئيس جمهور ترامپ در مورد ایران سرپیچی نکنند. امروز یک پیروزی بزرگ برای دونالد ترمپ بود، زیرا با پشتکار  سفیر گرنل، هواپیمایی ماهان ایر دیگر قادر به پرواز به بزرگترین اقتصاد در اروپا نخواهد بود. اشتباه نشود، ریچارد گرنل دیپلمات شکافنده در اروپا شده است.“.…

مایک پمپئو در توییتی گفت،“ آمریکا از تصمیم آلمان که اجازه فرود به ماهان ایر نمیدهد، استقبال می‌کند. ماهان ایر ضمن انتقال تسلیحات و شبه نظامی در سراسر خاورمیانه، از جاهطلبیهای مخرب رژیم ایران در منطقه حمایت می‌کند. ما متحدان خود را در پیروی از این سیاست تشویق می‌کنیم.