کاردار وزارت دفاع ونزوئلا در آمریکا با مادورو قطع رابطه کرد

اندازه متن
Aa Aa

 کاردار وزارت دفاع ونزوئلا در آمریکا با مادورو قطع رابطه کرد-۲۰دقیقه-۹بهمن

سرهنگ خوزه لویی سیلوا  کاردار وزارت دفاع ونزوئلا در آمریکا از دولت نیکلاس مادورو جدا شد.  او   از مردم و بخصوص پرسنل ارتش خواست از رئیس جمهور قانونی مردم ونزوئلا یعنی خوان گوایدو حمایت کنند…

 

خبرگزاری رویترز پس از اعلام جدایی سرهنگ خوزه لوی سیلوا کاردار وزارت دفاع ونزوئلا  از رژیم مادورو  گفت:‌  این اصطکاک و ریزشهای دیپلوماتیک وقتی جرقه خورد که آمریکا خوان گوایدو رهبر اپوزیسیون را بعنوان رییس جمهور موقت ونزوئلا به رسمیت شناخت. واشینگتن و کانادا گفته اند دور دوم انتخابات در ونزوئلا با تقلب همراه بوده است…

رویترز  اضافه کرد که فرستاده ارشد ونزوئلا در آمریکا روز شنبه از دولت پرزیدنت نیکلاس مادورو جدا شد و این در حالیست که این کشور آمریکای جنوبی اعلام کرده بود هر دو کشور سطح دیپلوماتیک را به حداقل تنزل داده اند.

او اواخر شنبه ۶ بهمن در یک پیام ویدئویی ضبط شده در سفارت ونزوئلا در واشنگتن، از مردم کشورش، به ویژه نیروهای نظامی، خواست «خوآن گوایدو» را به عنوان تنها رئیس جمهوری مشروع ونزوئلا به رسمیت بشناسند.

خوان گوایدو رئیس پارلمان و رهبر اپوزیسیون ونزوئلا، روز چهارشنبه خود را رئیس جمهوری موقت معرفی کرد و ایالات متحده بلافاصله آن را به رسمیت شناخت.