اجلاس ورشو برای صلح وامنیت درخاورمیانه وواکنشهای رژیم -روی خط

اندازه متن
Aa Aa

اجلاس ورشو برای صلح وامنیت درخاورمیانه وواکنشهای رژیم -روی خط

امروز شروع برگزاری کنفرانس ورشو با موضوع صلح و امنیت در خاورمیانه بود. اگر موافق باشین سری بزنیم به سایت مجاهد و در مقاله (واکنش‌های هراس‌آلود به اجلاس ورشو) نگاهی داشته باشیم به اقدامات هراس آلود رژیم قبل از این اجلاس بین المللی از جمله دست‌به‌دامن شدن به نهادهای بین‌المللی، توهم‌پراکنی در زمینه شکست کنفرانس ورشو، هیاهوی شکست‌خورده و اهمیت این کنفرانس

قبل از برگزاری این کنفرانس، خیلی از کارشناسهای سیاسی تحلیلهای مختلفی از اون داشتن.

اما به عنوان یک ایرانی که خواهان سرنگونی نظام ولایت فقیه هست چه خواسته ای مطرحه؟

سایت ایران آزادی در مقاله ای با عنوان ( کنفرانس ورشو و انتظارات ما ) نگاهی داره به این موضوع و از انتظار مردم ایران برای به رسمیت شناختن مقاومت مردم ایران برای آزادی میگه.

وجه دیگه ای از این مقاومت و تاثیرش رو میتونیم در تظاهرات روز ۱۹ بهمن در پاریس ببینیم.

اگر وضعیت سیاسی ایران و تعادل بین این رژیم و اپوزیسیون اون رو به دو کفه ترازو تشبیه کنیم،

به میزانی که دیکتاتوری آخوندها به سرنگونیش نزدیک میشه، به همون میزان هم آلترناتیو دموکراتیک بیشتر مطرح و مطرح تر میشه.

سایت مجاهد در مقاله (تظاهرات پاریس ـ جایگاه و اهمیت آن)

ابتدا توضیح داده که پارامترهای ضروری و سرنوشت‌ساز برای سرنگونی نظام آخوندی چی  هستن؟ و بعد باتوجه به همین پارامترهای چهارگانه، تظاهرات پاریس و اهمیت اون رو ارزیابی میکنه.

اهمیت تظاهرات بزرگ باعث شد که بازتاب گسترده ای در رسانه های بین المللی داشته باشه و در داخل ایران هم واکنش هیستریک آخوندها باعث شد که هر کسی هم از این تظاهرات بی خبر بود کاملا در جریان قرار بگیرد.

مقاله (نگاهی از حاشیه به تظاهرات پاریس) گذشته از ماهیت و اهداف این تظاهرات اشاره داره به نکاتی که شاید کمتر در معرض دقت قرار بگیره.

نکاتی که در اصطلاح معمول بهشون حاشیه گفته میشه. به خصوص که این تظاهرات در آستانه اجلاس ورشو برگزار شده.

عناوینی که این مقاله بهش پرداخته از این قبیله:

پیامی از پاریس به ورشو، شعار نه آخوند، نه قزاق! مصدق روحت شاد!، تظاهرکنندگان، سخنگویان کانون‌های شورشی، همبستگی ملی، زیر عکس اسطورها، ایرانی هر جای جهان که باشد ایرانی است!

خوبه نگاهی هم داشته باشیم به بحران های بین المللی رژیم قبول یا رد اینس‌تکس که به قبول یا رد لوایح اف‌.ای‌.تی‌.اف و پذیرش شروط اتحادیه اروپا سر موضوع موشکی و دخالت‌های منطقه‌ای رژیم راه می بره ، دعواهای درونی باندهای آن را به نقطه ی حساسی رسونده.

مقاله (جنگ بر سر دوراهی منتهی به بن‌بست) که در سایت مجاهد منتشر شده این واقعیت رو نشون داده که کار رژیم به جایی رسیده که یا باید قبول کنه تراز معیارهای جامعه جهانی باشه و دست از فعالیتهای موشکی و دخالتهای منطقه‌ای و سودای بمب هسته‌ا‌ی برداره و یا رک و صریح در عمل به جامعه جهانی اعلام جنگ بکنه. بنابراین فرصت بازی در بین این دو گزینه و مجالی برای امروز و فردا کردن برای رژیم نمونده.

سایت همبستگی ملی هم تحت عنوان («اینس تکس» در هاله‌ای از ابهام) به این پرداخته که با توجه به خبرهای بین المللی و مواضع اخیر آمریکا به نظر میرسه که این طرح هنوز اجرایی نشده محکوم به شکست هست و نهایتا در حد تبادل مصارف دارویی و درمانی و غذایی باقی می مونه.

 

در چهلمین سالگرد غصب حاکمیت توسط نظام خونریز ولی فقیه، یکی از موضوعاتی که بالاخره بعد از سالها داره بیش از قبل مطرح میشه، موضوع حقوق بشر هست. چهل سال نقض حقوق بشر در حکومت آخوندها به دستور خمینی از همون ماه های اول سرکوب زنان با شعار یا روسری یا توسری شروع شد، با چماقداری و دستگیری و شکنجه و قتل عام ادامه پیدا کرد تا به امروز

سایت ایران آزادی در گفتگویی با آقای بهزاد صفاری تحت عنوان (چهل سال نقض حقوق بشردرحاکمیت آخوندی) ترتیب داده.

بعضی از موضوعاتی که در این گفتگو مطرح میشه به این ترتیبه:

گزارش سال ۲۰۱۸ عفو بین الملل، اقدامات مقاومت ایران برای افشای نقض حقوق بشر در ایران و وجه تمایز مجاهدین و شورای ملی مقاومت با سایر گروه هایی که مدعی دفاع از حقوق بشر هستن.

در پایان گزارش امروزمون میخوایم نگاهی داشته باشیم به ( واقعیت نمایش ۲۲بهمن آخوندها ). سایت مجاهد در مقاله ای با همین نام توضیح می‌دهد که چطور علیرغم اینکه خامنه‌ای برای این نمایش از هفته‌ها پیش تدارک دیده و بودجه ویژه در نظر گرفته بود،

تظاهراتی که میخواستن میلیونی باشه تا در شب‌های قبل از کنفرانس ورشو به قول خودشون میخی در چشم دشمنان! باشه، با چند یکان پاسدارها و بسیجی‌ها و ارتش تحت‌امر آخوندها و بسیج اجباری دانش‌آموزها و پرسنل دولتی سروتهش هم اومد

خوشحالم که یکبار دیگه این فرصت رو داشتیم که با شما باشیم

خبرفوری-همزمان با اجلاس ورشوتظاهرات ایرانیان در ورشو امروز

پیام مریم رجوی به تظاهرات ایرانیان آزاده در ورشو- به‌رسمیت شناختن حق مقاومت مردم ایران برای سرنگونی فاشیسم دینی